Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media

media - Zjednoczenie Sound System - Inity

Zjednoczenie Sound System - Inity

Zjednoczenie Sound System to raggamuffinowy kolektyw tworzony przez Krzaka, Pablopavo i Diego. Mniej aktywnymi obecnie członkami ekipy, którzy przez wiele lat stanowili jej oblicze są Reaggenerator i lady Manana. Mimo iż Zjednoczenie istnieje od 2001 r., to do tej pory nie doczekało się długometrażowego debiutu (w 2011 r. ich nakładem ukazała się epka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego "Reggae Faza"). 16 stycznia w warszawskim klubie Hydrozagadka odbędzie się premiera albumu...więcej »

media - Kompanija Reggae Sound - Płomień

Kompanija Reggae Sound - Płomień

3 stycznia na koncercie w Ciechanowie premierę miał debiutancki album Kompanija Reggae Sound. Początki zespołu sięgają 2007 r., kiedy to Kacper "Kameleon" Wiśniewski dołączył do istniejącej już formacji Kompanija Reggae Style, w której Michał "Mathus" Matusiak śpiewał swoje piosenki. Kameleon najpierw udzielał się na saksofonie, by pod koniec istnienia zespołu złapać za mikrofon. KRStyle...więcej »

media - Las Melinas - Ska'la powagi

Las Melinas - Ska'la powagi

Daty 28 i 29 listopada uznać można za oficjalną koncertową premierę drugiego krążka jednego z najlepszych polskich zespołów grających ska. Chodzi, rzecz jasna, o Las Melinas i ich album "Ska'la powagi". 28 listopada zagrali bowiem w Zielonej Górze (wraz z blus-kantry-pankowym bardem Marszałkiem Pizduskim), a dzień później -...więcej »

media - Konopians - Mental Skataklism

Konopians - Mental Skataklism

14 listopada w sosnowieckim klubie Remedium odbyła się premiera nowego albumu Konopians, zatytułowanego Mental Skataklism. Płytę "MENTAL SKATAKLISM" zespół wydał sam, poprzez S-Tone Studio w Sosnowcu, z którym współpracuje. Płyta - jak pisze kapela - powstawała i dojrzewała...więcej »

media - Dynamite SKA Festival 2014

Dynamite SKA Festival 2014

1 listopada w Lipsku odbędzie się dwunasta edycja Dynamite Ska Festivalu. W Felsenkeller zagrają: * Mr. Symarip a.k.a. Roy Ellis (Jamajka) & The Magic Touch (Niemcy) * The Aggrolites (USA) * <a...więcej »

media - Duane Stephenson - Dangerously Roots

Duane Stephenson - Dangerously Roots

22 września ukazał się nowy album Duane'a Stephensona "Dangerously Roots - Journey from August Town". To trzeci krążek - po "From August Town" (2008) i "Black Gold" (2010) - tego jamajskiego wokalisty i autora piosenek, który ostatnie 3 lata spędził w trasie jako główny głos The Original Wailers. Do wyprodukowania swojej trzeciej płyty Duane zwerbował prawdziwe gwiazdy, dość wspomnieć...więcej »

media - Dreadsquad - Come Test Riddim

Dreadsquad - Come Test Riddim

Jutro oficjalną premie będzie miał najnowszy one-riddim album Dreadsquadu, bodajże najbardziej znanego na świecie polskiego soundsystemu. Najświeższe dzieło Marka Bogdańskiego to dancehallowy Come Test Riddim, nawijają na nim - do czego przyzwyczaił już fanów Dreadsquad - artyści z różnych stron świata, między innymi Thai Stylee z Austrii, Perfect Giddimani i Robbie Rule z Jamajki oraz...więcej »

media - Polska premiera

Polska premiera "Journey to Jah"

26 września polską premierę będzie miał film "W drodzedo Jah" (oryg. "Journey to Jah") wyreżyserowany przez Noëla Dernescha i Moritza Springera. Film portretuje dwóch najpopularniejszych europejskich muzyków reggae: Gentlemana i Alborosiego, a także ich poszukiwania prywatnego oraz zawodowego spełnienia na Jamajce. Gentleman, a właściwie Tilmann Otto, dorastał w Kolonii, a Jamajkę...więcej »

media - W październiku do kin trafi

W październiku do kin trafi "Northern Soul"

17 października do brytyjskich kin trafi film "Northern Soul". Trzy dni później będzie dostępny także na DVD, Blu-ray i w formatach cyfrowych. Film ten to historia dwóch nastoletnich przyjaciół, któych nie zadowala perspektywa życia w małym miasteczku i pracy przy linii produkcyjnej w fabryce. Ich świat zmienia się całkowicie, gdy odkrywają czarny amerykański soul. Marzą o wyjeździe...więcej »

media - The Liptones - Sidospår

The Liptones - Sidospår

Znamy wreszcie datę premiery zapowiadanego od dłuższego czasu (w lutym opublikowano teaser) nowego albumu The Liptones. "Sidospår" trafi do sklepów 15 września. Co ciekawe, jest to pierwszy album w dyskografii zespołu, na którym wszystkie piosenki zaśpiewano po szwedzku. Utwory: 1. Vem Fan Tror Du Att Du Är 2. Med Dej 3. Mörka Kvarter 4. Ju Större Dom Är 5. Nattugglan 6....więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 następne »