HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - grudzień 2012

media - The Expanders - Old Time Something Come Back Again!!

The Expanders - Old Time Something Come Back Again!!

Czasem z okazji Świąt Bożego Narodzenia zespoły, także te grające ska czy reggae, robią swoim fanom prezenty. Różne. Jedne, jak duński Leo & The Lineup, prezentują całkiem nowy utwór, inne - przykładem niech będzie brytyjski Madness - umożliwiają darmowe ściągnięcie nagrań koncertowych (vide "8 Live Tracks for Xmas"), a jeszcze inne...więcej »

media - The Penguins - White Christmas

The Penguins - White Christmas

Kataloński zespół The Penguins z okazji świąt przygotował prezent w postaci singla, a nawet dwóch. Pierwszy z nich, "Singles 4 Christmas", jest sygnowany nazwą The Penguins i składa się z 2 piosenek - "White Christmas" (do którego nakręcono teledysk) oraz "Girl No Worries". <img...więcej »

media - Fast Food Orchestra - Karma Holiday

Fast Food Orchestra - Karma Holiday

Od dwóch dni na youtube można oglądać klip do "Karma Holiday", nowego singla praskiego Fast Food Orchestra. Nakręcono go niedawno w Berlinie. Oficjalną premierę teledysk miał 13 grudnia w klubie Lucerna Music Bar, gdzie oprócz Fast Food Orchestry, zagrał także brytyjski Buster Shuffle i czeski SkA'N'DaaL. Utwór pierwotnie, jak pisał...więcej »

media - The Ska Vengers, czyli ska z Indii

The Ska Vengers, czyli ska z Indii

Po zespołach z Nowej Zelandii i Tajlandii, czas na kolejny kraj, który do tej pory nie zaznaczył się jakoś specjalnie na ska-mapie. Mowa o Indiach. Kilka miesięcy temu zainteresowanie wielu mediów - od <A...więcej »

media - Early Reggae To The People

Early Reggae To The People

"Early Reggae To The People" to projekt społeczno-muzyczny, który powstaje w andaluzyjskiej Almerii. Rozkręcają go pochodzący z Granady RockinDonkey (DJ, organizator imprez, członek Rough & Rude Sound) i pochodzący ze Sztokholmu Elmeditador (wokalista, członek Ovni...więcej »

media - Trawnik & Pablopavo - Ballada o latarniach

Trawnik & Pablopavo - Ballada o latarniach

Po sporej przerwie do życia wraca warszawski Trawnik, zespół łączący miejski folk m.in. z reggae i ska. 6 grudnia, w ramach mikołajkowego prezentu, zaprezentował klip do "Ballady o latarniach". Utwór ten znajdzie się na nowej płycie pt. "De Lux". Gościnnie w teledysku zaśpiewał Pablopavo, znany z takich zespołów, jak Sedativa, Vavamuffin, Magara...więcej »

media - Melbourne Ska Orchestra - The Best Things In Life Are Free

Melbourne Ska Orchestra - The Best Things In Life Are Free

Wczoraj Melbourne Ska Orchestra zaprezentowała światu klip do swojego nowego singla pt. "The Best Things In Life Are Free". Sam singiel jest dostępny w sprzedaży (na iTunes) od 13 listopada. Można go posłuchać m.in. na <A...więcej »

media - Linton Kwesi Johnson laureatem Golden PEN Award

Linton Kwesi Johnson laureatem Golden PEN Award

Laureatem złotej nagrody angielskiego PEN Clubu (stowarzyszenia pisarzy - poetów, eseistów i nowelistów - powstałego w 1921 r. w Londynie) został Linton Kwesi Johnson, urodzony w Chapeltown na Jamajce brytyjski wokalista i prekursor dub poetry. Jak poeta zareagował na...więcej »

media - Żywe drzewo - film o częstochowskiej scenie reggae

Żywe drzewo - film o częstochowskiej scenie reggae

Już 5. stycznia 2013 r. w Teatrze From Poland w Częstochowie będzie miała miejsce premiera pierwszego dokumentalnego filmu o częstochowskiej scenie reggae! Reżyserem, scenarzystą, producentem, operatorem kamery, a także jedną z osób, która wypowiada się w filmie jest Łukasz Mszyca (Golden Hen TV), znany jako Lotnik. Pomysł zrobienia dokumentu o scenie reggae w mieście świętej wieży...więcej »

media - Cubetone - Ones in town

Cubetone - Ones in town

Cubetone to pochodzący z Tokio zespół ska. Istnieje od 2009 r. W jego skład wchodzi 9 osób, w tym wokalistka Minami (ミナミエモーション) i saksofonistka MARIE. W 2010 r. zespół wydał epkę pt. "Coconuts". Teraz czas na płytę długogrającą. 23 stycznia 2013 r., nakładem japońskiej wytwórni <A...więcej »

media - Mafia & Fluxy Presents 21 Tune Salute Jackie Mitto

Mafia & Fluxy Presents 21 Tune Salute Jackie Mitto

Niecały tydzień temu premierę miał album "Mafia & Fluxy Presents 21 Tune Salute Jackie Mitto", hołd braci Heywood dla zmarłego 12 lat temu prekursora rocksteady i ska. Jackie Mittoo (właściwie Donat Roy Mittoo) był jamajskim kompozytorem i pianistą, muzykiem sesyjnym i dyrektorem muzycznym Studia One Coxsone'a Dodda oraz - przede wszystkim - współzałożycielem i wieloletnim lider The...więcej »

media - King Hammond - I Am Your King

King Hammond - I Am Your King

Wczoraj Nick Welsh, bardziej znany jako King Hammond, opublikował na kanale King Hammond World utwór "I Am Your King". Utwór ten jest zapowiedzią albumu "Hot Skin Music", który ukaże się w maju przyszłego roku. Na płycie znajdzie się 20 utworów będących miksem bluebeatu, skinhead reggae, country i... komedii. Oprócz "I Am Your King",...więcej »