The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - styczeń 2013

media - Freddie McGregor - Di Captain

Freddie McGregor - Di Captain

2 dni temu do sklepów trafił nowy album Freddiego McGregora pt. "Di Captain", artysty który przez ponad 30 lat w branży muzycznej wydał przeszło 40 płyt. Na najnowszej, tworzonej przez 4 lata, płycie Freddiego znajdziemy zarówno jego oryginalne kompozycje, jak i kilka coverów . Do tych pierwszych należą, mi.in. "Move Up Jamaica", hołd złożony 50-leciu niepodległości Jamajki, "More Love in the Ghetto" i "Love I Believe In", oraz nowe wersje jego hitów z lat 80., "Africa (Here I Come)" i "Bobby Bobylon", na płycie zatytułowane "Standing Strong" (z...więcej »

media - Nowości od Antwerp Gipsy-Ska Orkestra

Nowości od Antwerp Gipsy-Ska Orkestra

Ostatnio o swoim istnieniu przypomniał pochodzący z Belgii zespół Antwerp Gipsy-Ska Orkestra. Wszystko za sprawą 3 nowych utworów, które wrzucili na swój soundcloud: "Zvonija, zvonija (a tribute to Ljiljana Buttler)", "Wolves and lambs (sound of the police)" i "<a...więcej »

media - Arkapark - Konflikt zbrojny

Arkapark - Konflikt zbrojny

W niedzielę premierę miał klip do utworu "Konflikt zbrojny" (z płyty "Odcisk papilarny podziemia"), bytomskiej kapeli Arkapark, co ciekawe niefunkcjonującej już od kilku lat. Materiał do teledysku nakręcono na przełomie 2008 i 2009 r. Teledysk ujrzał światło dzienne dopiero teraz z powodu... ogromnej obsuwy z montażem. Oddajmy głos <A...więcej »

media - Relacja z Ruhrpott SKA Explosion 2013

Relacja z Ruhrpott SKA Explosion 2013

Zapraszamy do obejrzenia obszernej, 40-minutowej wideorelacji z festiwalu Ruhrpott SKA Explosion, który odbył się 19 stycznia w niemieckim Dortmund. Jej autorem jest Krzysztof Gajewski (rocznik 1976) - reżyser, operator, montażysta, fotograf, grafik, plastyk. Aktywnie działający w świecie wizualnym. Na swoim koncie ma wiele...więcej »

media - Cabstars - Ends In Goodbye

Cabstars - Ends In Goodbye

Przed czterema dniami premierę miała druga epka Cabstars pt. "Ends In Goodbye". Można ją przesłuchać na bandcamp zespołu. Utwór: 1. End's In Goodbye 2. When I Let You Go 3. Too Easy 4. Weather Girl (Reggae) Cabstars powstał w 2009 r. w Coventry, w środkowej Anglii. Przez pierwsze 6 miesięcy zespól istniał bez...więcej »

media - Powstaje film

Powstaje film "Lee Scratch Perry's Vision Of Paradise"

Powstaje film dokumentalny o Lee Perrym pt. "Lee Scratch Perry's Vision Of Paradise". Film, co ciekawe, kręcony od ponad 13 lat. Daje on niespotykany wgląd w świat jednej z najbardziej zagadkowych postaci w historii muzyki popularnej. To wyjątkowy, poetycki i pełen humoru film o oraz z enigmatycznym i legendarnym Lee "Scratch" Perrym Więcej o samym filmie można przeczytać na...więcej »

media - PodobaMiSię - Zabiorę ciebie tam

PodobaMiSię - Zabiorę ciebie tam

Wczoraj pisaliśmy o nowym albumie pochodzącego ze Zgorzelca zespołu Paihivo, który ukaże się dzięki Lou & Rocked Boys. Teraz czas na kolejną płytę, którą wyda ta wrocławska wytwórnia. Chodzi mianowicie o album siedleckiego PodobaMiSię pt. "Zabiorę ciebie tam". PodobaMiSię powstało w 2007 r., skład ustabilizował...więcej »

media - Melodycans - Si no me quieres mejor me voy a bailar reggae

Melodycans - Si no me quieres mejor me voy a bailar reggae

Klip do "Si no me quieres mejor me voy a bailar reggae" jest zapowiedzią drugiego albumu meksykańskiego Melodycans. "Una cosa es el ska y otra cosa es el rocksteady", jak widać lubują się w przydługawych tytułach, będzie miał premierę 26 stycznia. Zespół Melodycans powstał w 2011 r. w Monterrey, stolicy stanu Nuevo León, z inicjatywy Nelsona Guardioli, kompozytora, wokalisty i lidera...więcej »

media -

"Reggae Mantra" King Hammonda

Nowość od Nicka Welsha (czyli King Hammonda), o którym pisaliśmy już niejeden raz. Wczoraj na swoim youtube opublikował nowy utwór pt. "Reggae Mantra", zapowiadający album "Hot Skin Music". W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o innym utworze z tej płyty, "I Am...więcej »

media - Smooth Beans - El Desfiladero

Smooth Beans - El Desfiladero

"El Desfiladero" to wideoklip promujący nowy album Smooth Beans, zapowiadany między innymi na rudemaker.pl. Na "Keep Talking" znalazło się w sumie 12 utworów, w większości z wokalem, skomponowanych przez cały zespół, w tym jeden - jak już <A...więcej »

media - By The Rivers - Take Control

By The Rivers - Take Control

Wczoraj premierę miał pierwszy teledysk brytyjskiego By The Rivers, będący zapowiedzią ich trzeciego singla pt. "Take Control", który ukaże się 21 stycznia. Tak, jak w przypadku poprzednich singli, "One Word" i "Don't Say You Love Me", wydawcą będzie niezależna wytwórnia Kompyla Records LTD. Obu singli można...więcej »