HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - kwiecień 2013

media - The Pepitones - Bakken Land

The Pepitones - Bakken Land

Na początku marca amerykański zespół The Pepitones wydał album pt. "Bakken Land". Od niedawna można go za darmo ściągać z bandcamp zespołu (znajdziecie tam też "The Beginning" z 2012 r. i tegoroczny album z wersjami dubowymi "Bizarre Dubs"). Okładka, przypominająca wydawnictwa Trojan Records, zapowiada 10 kawałków w rytmie ska, skinhead reggae i rocksteady. Wszystkie instrumentalne. Utwory: 1. Flogging The Dead Horse 2. El Indio 3. Sweet Tea 4. Bill's Conquest 5. Lawanda's Magic Organ 6....więcej »

media - Pierwszy winyl Cherry Boop and The Sound Makers

Pierwszy winyl Cherry Boop and The Sound Makers

Mimo iż w założeniach RudeMaker zajmuje się ska, reggae, rocksteady i soulem, to o tym ostatnim gatunku, delikatnie mówiąc, piszemy bardzo rzadko. Czas więc podbić statystyki na odcinku soulowym, a okazja nadarzyła się nielicha (co prawda ponad miesiąc temu, ale co tam - o dobrych płytach zawsze warto informować). Pod koniec marca, nakładem angielskiego wydawnictwa <A...więcej »

media - Obidaya - debiutancki album

Obidaya - debiutancki album

Obidaya to pochodzący z Paryża młody zespół grający roots reggae. Trzon zespołu stanowią czterej wokaliści/kompozytorzy, Don Hadriannos, Baba, Béliet i Aurel. Oprócz śpiewającego kwartetu, w kapeli gra 7 instrumentalistów. Pierwszy koncert Obidaya zagrała w czerwcu 2009 r. W swojej twórczości Francuzi odważnie sięgają po tradycje jamajskiego reggae lat siedemdziesiątych ubiegłego...więcej »

media - Al Supersonic & The Teenagers - It's Alright!

Al Supersonic & The Teenagers - It's Alright!

5 kwietnia, nakładem ukazał się drugi album zespołu Al Supersonic & The Teenagers, soulowej kapeli rodem z Granady. Podobnie, jak w przypadku debiutanckiego albumu pt. "Not Too Young", także i teraz wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Unique. 1. It's Alright 2. You've Been Hurt 3. I'll Always Be There 4. Scandal Marketplace 5. These...więcej »

media - John Brown’s Body - Kings And Queens

John Brown’s Body - Kings And Queens

"King and Queens" to ósmy studyjny album John Brown's Body, zespołu grającego "future roots music". W twórczości JBB reggae jest tylko fundamentem, swoją muzykę miksują z takimi gatunkami, jak dub, hip-hop, ska, drum'n'bass czy electro. Utwory: 1. Step Inside 2. Invitation 3. Plantation 4. Empty Hands 5. Fall On Deep 6. Dust Bowl 7. Shine Bright 8. The Battle 9. Starver 10....więcej »

media - Nowy album Dr. Calypso

Nowy album Dr. Calypso

Barceloński zespół ska Dr. Calypso chce wydać nowy, już piąty w swojej karierze, album. Jednak, aby tego dokonać potrzebują pomocy internautów, fanów muzyki. Chodzi, rzecz jasna, o wsparcie finansowe (poprzez kampanię crowdfundingową). Członkowie zespołu potrzebują 7000 euro. Do tej pory zebrali niecałe 4000 euro,...więcej »

media - Muzyczny nokaut The Prizefighters

Muzyczny nokaut The Prizefighters

Pochodzący z Minnesoty zespół The Prizefighters postanowił znokautować swoich słuchaczy. I to w 3 rundach! Ska, rocksteady i reggae. Rzeczony "A Musical Knockout in 3 Rounds!" to seria siedmiocalowych singli. Składa się na nie 6 premierowych utworów: ska "Lost at Sea" i "One Thousand Words", rocksteady "No Use Crying" i "Night Breeze", early reggae "Cold Shoulder" i "Sukeban"....więcej »

media - Lady Dee & Ayarise (dawna ComeYah) - Life is worth [*Spiritual]

Lady Dee & Ayarise (dawna ComeYah) - Life is worth [*Spiritual]

Formacja AYARISE, to nowe wcielenie kapeli, która jako ComeYah zaliczyła niedawno jeden z najbardziej spektakularnych debiutów na polskiej scenie reggae. Obecnie po zmianach personalnych, poszukiwacze idealnego pulsu wracają w nowej odsłonie z premierowym repertuarem i parą nietuzinkowych wokalistów na froncie. Jako AYARISE zespół muzycznie w prostej linii kontynuuje drogę, którą...więcej »

media - Pomóż wydać nowy album Davida Hillyarda

Pomóż wydać nowy album Davida Hillyarda

Crowdfunding, jak już wielokrotnie pisaliśmy, sprawdza się także przy finansowaniu wydania płyt ska, dlatego też warto reklamować każdą tak zacną inicjatywę. Jedną z najnowszych jest kampania Dave'a Hillyarda, pochodzącego z San Diego saksofonisty, kompozytora i producenta, znanego chociażby z The Slackers czy Hepcat. David Hillyard, za...więcej »

media - Akira Tatsumi - Keep on Blowin'

Akira Tatsumi - Keep on Blowin'

Japońscy artyści wykazują niebywałą aktywność wydawniczą. Wczoraj pisaliśmy o 2 zespołach rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, które w tym miesiącu wydają album lub epkę, a tu kolejny news. Swój pierwszy solowy album wydaje saksofonista Akira Tatsumi, znany z działającego w latach 1990-2004 zespołu Determinations (wydali 4 albumy) grającego tradycyjne ska. Po rozpadzie zespołu, wydał w 2005 r....więcej »

media - Yum!Yum!ORANGE - Oh! My Princess

Yum!Yum!ORANGE - Oh! My Princess

Kolejnym - po The Oldtones - zespołem z Japonii, który niebawem wyda nową płytę jest nieco bardziej znany Yum!Yum! Orange. Istniejący od 1999 r. zespół do tej pory dorobił się m.in. kilka albumów, kompilacji i koncertowych DVD. Najnowszą pozycją w ich dyskografii będzie minialbum pt. "Oh! My Princess". ...więcej »

media - Debiutancki album The Oldtones

Debiutancki album The Oldtones

Dobra wiadomość dla fanów ska z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 17 kwietnia, do sklepów trafi debiutancki album The Oldtones z Osaki. Zespołu, w skład którego wchodzi 9 osób (w tym aż 7 kobiet): Rumi (wokal), Jangler (gitara), Ryo (bas), Yuppy (klawisze), Sawa (perkusja), Choro (trąbka), Momo (saksofon tenorowy), Risa (saksofon altowy) i KM (puzon). Płyta,...więcej »