Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - maj 2013

media - The Bartenders & Duże Pe - Przeżyć w tej dżungli

The Bartenders & Duże Pe - Przeżyć w tej dżungli

Klip do piosenki "Przeżyć w tej dżungli" to pierwszy oficjalny teledysk promujący "Szumna Sessions", debiutancki album stołecznych Barmanów, wydany w kwietniu przez Fonografikę. Słowa napisał Marcin Matuszewski, znany bardziej jako Duże Pe, warszawski raper, freestyle'owiec, członek takich grupa, jak Masala, Cinq G/Sęk Że czy Emma Dax, a ponadto dziennikarz radiowej "Czwórki" prowadzący w niej popularną audycję <a...więcej »

media - Specialized 2 - Beat Teenage Cancer

Specialized 2 - Beat Teenage Cancer

W 2011 r. Paul Williams, autor książki "You're Wondering Now: The Specials from Conception to Reunion" oraz administrator fanowskiej strony poświęconej The Specials, obejrzał program telewizyjny poświęcony opiece nad młodzieżą w NHS (National Health Service). Tak się złożyło, że...więcej »

media - Nowy singiel The Delegators

Nowy singiel The Delegators

W czerwcu brytyjski zespół The Delegators wyda nowy singiel. Na 7-calowym winylu znajdą się dwa utwory, "I Didn't Mean To Break Your Heart" i "Minus One". Wydawcą siódemki jest BandaSka Records, nowy label, który "wyrósł" ze słowackiego soundsystemu BandaSka. Ten singiel to ich pierwsze, ale nie ostatnie, wydawnictwo. Kilka słów o samym zespole. The Delegators gra rocksteady i early...więcej »

media - Roots Rockets - RRewolucja

Roots Rockets - RRewolucja

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 r. w Andrychowie. Założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet. Jesienią 2011 r. zespół wygrał Treffowisko Reggae Festiwal. Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w "Pozytywnym Studio". Prace nad płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka rozpoczęły się już zimą...więcej »

media - Boss Capone czyli historia pewnej mistyfikacji

Boss Capone czyli historia pewnej mistyfikacji

Jakiś czas temu na facebooku pojawił się fanpage Boss Capone, artysty/zespołu z Harlemu grającego skinhead reggae. Na facebooku była także informacja o wydaniu latem tego roku albumu pt. "Another 15 Dance Floor Crashers". Wiadomość ta szybko pojawiła się na forach (<A...więcej »

media - The Lee Thompson Ska Orchestra - The Benevolence of Sister Mary Ignatius

The Lee Thompson Ska Orchestra - The Benevolence of Sister Mary Ignatius

Kim jest Lee Thompson, zapewne kojarzy wiele osób. Przede wszystkim z działalności w zespole Madness, którego - wraz z Michaelem Barsonem i Chrisem Foremanem - był współzałożycielem, kompozytorem i saksofonistą. Thompson, zwany także "Kix" i "El Thommo", udzielał się (albo był (współ)założycielem) w The Madness, The Nutty Boys (a.k.a. Crunch!) i The Dance Brigade. Jego ostatnim zespołem...więcej »