The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - czerwiec 2013

media - The Resignators w Polsce

The Resignators w Polsce

Jest pewien kraj, który obejmuje cały kontynent. 83% ssaków, 89% gadów, 90% ryb i 93% płazów żyjących w tym kraju jest gatunkami endemicznymi. Jeszcze nie wiadomo, o jaki kraj chodzi? Wystarczy wymienić tylko jedną nazwę i wszystko stanie się jasne - kangur. Dość już tych geograficznych zagadek. Mamy doskonałą wiadomość dla fanów ska rodem z Australii. W sierpniu w trasę po Europie ruszy bodaj jeden z najbardziej znanych australijskich zespołów grających ska/ska-punk, The Resignators. Będzie promował swoją ostatnią płytę pt. "Down In Flames",...więcej »

media - Free Colours nr 21

Free Colours nr 21

Na stronie wydawnictwa Zima Records można już zamawiać nowy numer magazynu Free Colours. Niedługo powinien być dostępny także w salonach Empik. A co znajdziemy w środku? - Interesowałem się komiksami i filmami science fiction, ale te inspiracje pochodzą bardziej z epoki cyfrowego dancehallu lat 80. – opowiada...więcej »

media - Nowe produkcje King Hammonda

Nowe produkcje King Hammonda

Nick Welsh (aka King Hammond) należy do dość płodnych artystów, co można zauważyć chociażby po ilości naszych newsów informujących o jego nowych albumach czy epkach. Tym razem napiszemy aż o 2 nowych płytach. Pierwszą z nich jest akustyczna "The Life & Times Of A Ska Man", właśnie z niej pochodzi utwór pt. "(I wish it was ) 1973", którego możecie posłuchać powyżej. Prace nad albumem...więcej »

media - Reggaenwalde Festival 2013

Reggaenwalde Festival 2013

W dniach 16-18 sierpnia w nadmorskim Darłówku odbędzie się piąta edycja festiwalu Reggaenwalde. Jest to jedyny taki festiwal nad Bałtykiem. W tym roku, oprócz różnych odmian muzyki jamajskiej, będzie można także usłyszeć folk. W trakcie poprzednich edycji na Reggaenwalde zagrali m.in. Vespa, The Bartenders, Dr. Ring-Ding, Podwórkowi Chuligani i Skambomambo. NA tegorocznej edycji,...więcej »

media - Die Tornados - Try Again

Die Tornados - Try Again

Zapraszamy do obejrzenia koncertowego klipu do "Try Again", nowego utworu Die Tornados, łączącego w swojej twórczości ska z soulem, jazzem, surf music i rock'n'rollem. Autorem klipu jest Krzysztof Gajewski, producent i reżyser filmu dokumentalnego "Ska Delight". To własnie przy okazji zdjęć do filmu powstał...więcej »

media - Powrót The Pioneers!

Powrót The Pioneers!

Dzisiaj premiera długo oczekiwanego albumu The Pioneers! Znalazło się na nim 16 piosenek, niektóre - jak np. "Jackpot" czy "Reggae Fever" - znacie nie od dziś, są jednak także nowości. Mimo iż od powstania w 1962 r. zespół przeszedł niejedną transformację, wciąż tworzy bardzo dobrą muzykę. Utwory: 1. Bamboo Bed 2. Pusherman 3. Earth Free 4. Feeling High 5. Give &...więcej »

media - Rude Boy George - (Keep Feeling) Fascination

Rude Boy George - (Keep Feeling) Fascination

Artystę o pseudonimie Boy George, wokalistę Culture Club, chcąc nie chcąc zapewne kojarzy wielu z was. To właśnie on śpiewał hity takie jak "Karma Chameleon" czy "Do You Really Want to Hurt Me", wciąż od czasu do czasu przypominane przez stacje radiowe. A ilu z was kojarzy twór o nazwie Rude Boy George? Zapewne niewielu, bo to projekt istniejący od niedawna. W skład tego nowojorskiego...więcej »

media - Węgierska

Węgierska "Gra o tron"

"Gra o tron" to bijący rekordy popularności amerykański serial fantasy emitowany przez HBO, będący adaptacją sagi "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R. R. Martina. Jak swego czasu napisał Dziennik Internautów: "Gra o tron" to serial popularny nie tylko w...więcej »

media - Cas Haley - La Si Dah

Cas Haley - La Si Dah

Cas Haley to amerykański wokalista i gitarzysta, któremu popularność przyniósł występ w 2007 r. w drugiej edycji programu "America's Got Talent". Co prawda programu nie wygrał (zajął drugie miejsce), ale w lutym 2008 r. Cartel Records wydał jego debiutancki album, zatytułowany po prostu "Cas Haley". W 2010 r. Haley związał się z Easy Star Records....więcej »

media - Debiutancki singiel The Suffers

Debiutancki singiel The Suffers

The Suffers (w skrócie zwany także SFRS) to 10-osobowy zespół grający miks reggae, jazzu i tradycyjnego jamajskiego ska. Powstał przed dwoma laty w Houston w Teksasie, a w jego skład wchodzą członkowie m.in. Los Skarnales, Heptic Skeptic i The Handsomes. Mimo iż SFRS powstał całkiem niedawno to przez fanów i prasę został już uznany za najnowszego członka houstońskiej elity. Na...więcej »

media - Polemic - Dáma

Polemic - Dáma

W kwietniu słowacki Polemic wydał płytę "Hey! Ba-Ba-Re-Bop", album będący niejako podsumowaniem ćwierćwiecza działalności zespołu. Dzisiaj premierę miał pierwszy klip promujący tę płytę. Za scenariusz, reżyserię i montaż "Dámy" odpowiedzialny jest bratysławski filmowiec Marek Mackovič ze studia <A...więcej »

media - Sari Ska Band & Conrado Yanez - What A Wonderful World

Sari Ska Band & Conrado Yanez - What A Wonderful World

Zapraszamy do posłuchania nowego nagrania ska reprezentantów Żor i Rybnika, Sari Ska Band. Miesiąc temu zespół nagrał "What A Wonderful World", utwór oparty na motywach nieśmiertelnego hitu Louisa Armstronga. Co ciekawe, z Sari Ska Band gościnnie zaśpiewał Conrado Yanez. Conrado Yanez to artysta urodzony na Filipinach, któremu prawdziwą popularność przyniósł występ w telewizyjnym...więcej »