The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - październik 2013

media - Zapowiedź drugiego albumu Las Melinas

Zapowiedź drugiego albumu Las Melinas

Młodzi, utalentowani, lubiący złe pijane dziewczyny. Tak jest, mowa o Las Melinas, czyli orkiestrze prezentującej muzykę ska z elementami rock'n'rolla i swingu. Wczoraj ten ansambl rodem z Żar, Ornety i Trzebiela zaprezentował swój nowy klip, do utworu "Taki dzień". Video w wersji live autorstwa Krzysztofa Gajewskiego ze Ska Delight nagrane zostało w czerwcu podczas koncertu w klubie <A...więcej »

media - Nowy album Crazy Baldhead

Nowy album Crazy Baldhead

Crazy Baldhead aka Agent Jay (a właściwie Jayson Nugent) to amerykański gitarzysta znany chociażby z takich zespołów, jak The Slackers, Reggay Lords, Version City Rockers czy Stubborn All-Stars. Crazy Baldhead jako zespół rozpoczął swoją działalność w 1997 r., początkowo jako studyjny zespół Version...więcej »

media - Andy Mittoo & The Groove Makers – On My Way

Andy Mittoo & The Groove Makers – On My Way

Andy Mittoo (a właściwie Andrea Ferraro) to urodzony w 1983 r. w Genui wokalista i klawiszowiec, autor tekstów, kompozytor, aranżer i producent. Założyciel zespołu Andy Mittoo & The Groove Makers oraz członek Mr.T-Bone & The Young Lions (wcześniej także Skankin’ Time). W skład jego, powstałego w 2009 r., zespołu wchodzą - oprócz grającego na klawiszach i śpiewającego Andy'ego -...więcej »

media - The Slackers - My Bed Is A Boat

The Slackers - My Bed Is A Boat

Wielokrotnie w różnych newsach wspominaliśmy o serwisach crowdfundingowych, dzięki którym zespoły, zarówno te początkujące, niezbyt znane, jak i te z wieloletnim stażem, o uznanej na świecie renomie, zbierają środki finansowe na różne przedsięwzięcia (nakręcenie klipu, nagranie i wydanie płyty itd.). Do tej drugiej grupy należy nowojorski The Slackers. W lipcu zespół rozpoczął...więcej »

media - Solowy album wokalistki The Kitchenettes

Solowy album wokalistki The Kitchenettes

11 października premierę miał solowy album Nicole Bernegger, wokalistki The Kitchenettes, soulowego zespołu pochodzącego z Bazylei. Nicole Bernegger urodziła się 10 marca 1977 r. w szwajcarskim Möhlin. W wieku 20 lat przeniosła się do Bazylei, by uczyć...więcej »

media - The Sarah Connors - The Revenge Of The Black Squid

The Sarah Connors - The Revenge Of The Black Squid

The Sarah Connors to pochodzący z Paryża zespół grający, jak to sam określa, "dirty jamaican rock'n'roll". Ich muzyka to połączenie early reggae, ska, soulu, funku i rock'n'rolla. W skład grupy wchodzi 5 osób: L'HSE, Jeff Pautrat, Martin Mayer, JC Vivron oraz Joseph Robinne. 8 października nakładem wydawnictwa Casual...więcej »

media - Dubska - Love & Culture

Dubska - Love & Culture

Po kilkuletniej przerwie z nowymi studyjnymi nagraniami wraca zespół DUBSKA. Dzisiaj premierę miała ich nowa płyta "LOVE & CULTURE" - minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii. Prym wiodą piosenki o tematyce miłosnej. Płyta po raz pierwszy w historii zespołu została wydana wyłącznie w formie cyfrowej. Od 10 października będzie można ją znaleźć w...więcej »

media - The Skatalites - Walk With Me

The Skatalites - Walk With Me

W ubiegłym roku nakładem Wrasse Records (Wielka Brytania), a później także dzięki Moondust Records (USA), ukazał się "Walk With Me", najnowszy album The Skatalites. Płyta jednak, nie wiedzieć dlaczego, przeszła bez większego echa. We wrześniu album "Walk With Me", doczekał się europejskiego wydania - dzięki hiszpańskiemu <a...więcej »