The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - listopad 2013

media - The Delegators - All Aboard

The Delegators - All Aboard

27 listopada w londyńskim klubie The Borderline odbyła się koncertowa premiera albumu "All Aboard" The Delegators. Dzień wcześniej album w całości został udostępniony na youtube zespołu. Jest tkże dostępny na bandcamp, gdzie można go kupić albo w wersji cyfrowej, albo na CD w limitowanym digipacku z 16-stronicową książeczką Utwory: 1. Be Good To Me 2. I Didn't Mean To Break Your Heart 3. Crying 4. It Ain't Love 5. All Aboard 6....więcej »

media - Rude & The Lickshots - Lickshots

Rude & The Lickshots - Lickshots

Jak donosi niemiecki Mad Butcher Records, jest już dostępny debiutancki album Rude & The Lickshots, niemiecko-włoskiego zespołu założonego w tym roku w Dreznie przez Rude - wokalistę, muzyka, DJ-a. Luca Lombardi, bo tak naprawdę nazywa się Rude, urodził się...więcej »

media - Rude King - It'll Probably Be Alright

Rude King - It'll Probably Be Alright

Rude King to 9-osobowy zespół (grający ska, oczywiście) z Dallas, powstał jednak w Chicago - mieście oddalonym od stolicy Teksasu o prawie 1,5 tysiąca km. Przez niektórych nazywany jest "super ska grupą" - w jej skład wchodzą bowiem członkowie The Toasters i Voodoo Glow Skulls. Przed kilkoma dniami ukazał się ich nowy album zatytułowany "It'll Probably Be Alright". Jego nagranie...więcej »

media - The Stylacja - Typ

The Stylacja - Typ

Łódzka kapela The Stylacja wypuściła w świat nowy utwór zatytułowany "Typ", zarejestrowany w ramach Ekspresowej Sesji Nagraniowej Radia Łódź. Zapraszamy do odsłuchu.więcej »

media - Yellow Cap - Pleasure

Yellow Cap - Pleasure

17 stycznia premiera "Pleasure", nowego albumu niemieckiego zespołu Yellow Cap. Z wywiadu przeprowadzonego przez jst dla RudeMaker.pl dowiadujemy się, że "Pleasure" będzie to niezła mieszanka, od ska poprzez reggae do rocksteady. W jednym z utworów zaśpiewał Dr. Ring-Ding, pomógł on w również...więcej »

media - Poparzeni Kawą Trzy - Wezmę Cię

Poparzeni Kawą Trzy - Wezmę Cię

30 listopada nakładem wydawnictwa Fonografika ukaże się drugi album Poparzonych Kawą Trzy. Zespół powstał w 2005 roku. Ma na swym koncie debiutancką płytę "Musculus cremaster", a także festiwalowe sukcesy – między innymi nagroda dziennikarzy Festiwalu Top Trendy 2011 w Sopocie, główna nagroda festiwalu...więcej »

media - CT-Tones nagrywa płytę!

CT-Tones nagrywa płytę!

Bardzo dobre wieści dla fanów early reggae/ska dotarły do nas z Torunia. Zespół CT-Tones, o którym pisaliśmy m.in. przy okazji ich demówki, siedzi obecnie w studio i nagrywa materiał na swój debiutancki album, wyczekiwany od dłuższego czasu przez niejednego fana, nie tylko w naszym kraju. Na zaostrzenie apetytu zespół...więcej »

media - Aimee! - Riot In Space

Aimee! - Riot In Space

W lipcu pisaliśmy o drugiej części kompilacji "Return Of The Rootbois" wydanej przez Revival Indonesian Ska Label. Na składance tej znalazło się 17 piosenek 17 zespołów pochodzących z 17 różnych...więcej »

media - Warto rozrabiać?

Warto rozrabiać?

16 listopada odbędzie się premiera debiutanckiego albumu Jakuba Sadowskiego aka Earl Jacoba, 1/2 soundsystemu Tisztelet, członka formacji Pablopavo i Ludziki, a także - do niedawna - wokalisty ska-jazzowego The Bartenders. Jak można tu i ówdzie przeczytać: Płyta "Warto rozrabiać" to...więcej »

media - Free Colours nr 22

Free Colours nr 22

Zbliża się premiera 22 numeru pisma "Free Colours". Jego twórcy, jak sami zapewniają, starali się, aby numer był ciekawy dla każdego – zarówno dla miłośników reggae, dancehallu, dubu, elektroniki, jak i zwolenników rasta. Poniżej kilka fragmentów wywiadów. U-Roy: Ciągle pojawiają się przecież nowi, młodzi ludzie – mają nowe, świeże pomysły. To zupełnie naturalne...więcej »

media -

"Doskonały" klip i trasa Całej Góry Barwinków

5 sierpnia do sklepów trafił "Beat 2 Meet U", nowy album Całej Góry Barwinków. Płyta ukazała się nakładem Zakładu Koncertowo-Wydawniczego Artakcja. Na płycie usłyszeć można kilkoro gości, i to nie byle jakich. Przede wszystkim warto wspomnieć o gościnnych kobiecych wokalach, Alicji Mireckiej (byłej, wieloletniej wokalistce szczecińskiej...więcej »

media - Zapowiedź nowej płyty The Pepper Pots!

Zapowiedź nowej płyty The Pepper Pots!

12 listopada ukaże się nowy album The Pepper Pots, wyśmienitego zespołu rodem z Girony, który zaczynał od swingującego ska, a w obecnej chwili gra soul. Nowy album (o którego nagrywaniu informowaliśmy już w lipcu), zatytułowany "We Must Fight", został wyprodukowany przez sam zespół oraz Binky Griptite'a z...więcej »