HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - marzec 2014

media - The Synki i ich debiutancki album

The Synki i ich debiutancki album

Długo na nią czekaliśmy, ale w końcu jest. W grudniu pisaliśmy o kampanii na MegaTotal.pl mającej na celu zebranie pieniędzy na wydanie płyty zespołu The Synki. Co prawda kampania zakończyła się niepowodzeniem, ale płyta i tak będzie (zostanie wydana własnym sumptem zespołu). I to już za niedługo! Oficjalną premierę debiutancki album The Synków będzie miał 4 kwietnia w poznańskim klubie Archiwum, gdzie oprócz The Synków zagra także Zijen Su. Tak o swym debiucie pisze sam...więcej »

media - Carlos Dingo - En busca del Reggae Salvaje

Carlos Dingo - En busca del Reggae Salvaje

Kilka dni temu premierę miał trzeci solowy album Carlosa Dingo, znanego głównie z Red Soul Community (gdzie gra na perkusji) oraz swych kooperacji z Isabelą Garcíą, wokalistką tegoż zespołu - dość wspomnieć chociażby ich soulowy projekt Jumbo Kids czy bluesowo-bluegrassowy Isa y Carlos Dingo. "En busca del Reggae Salvaje" to 12 utworów (+ intro) w rytmie early reggae, rocksteady i...więcej »

media - Skaos - More Fire

Skaos - More Fire

17 kwietnia nakładem wydawnictwa Pork Pie ukaże się nowy album Skaos, "More Fire". Ten założony w 1982 r. w bawarskim Krumbach zespół ma na koncie 7 albumów (studyjnych i koncertowych), ostatni z nich to "Pocomania" wydany na początku 2005 r. przez Ska Revolution Records. Rok później nakładem Pork Pie ukazała się dwupłytowa kompilacja "Silver" będąca podsumowaniem dotychczasowej...więcej »

media - DiscoBalls - Dance like nobody's watching

DiscoBalls - Dance like nobody's watching

DiscoBalls został założony w Pradze w lutym 2006 r. Gra, rzecz jasna, ska. Zmieszane z soulem i surfem. Swój pierwszy album DiscoBalls wydali latem 2008 r. Na następną płytę, "Rise and Shine", trzeba było czekać do listopad 2011 r. 13 marca br. w praskim Futurum Music Bar odbyła się premiera "Dance like...więcej »

media - The Skints - Short Change EP

The Skints - Short Change EP

The Skints to 4-osobowy zespół założony w 2005 r. w Londynie. W jeo skład wchodzą Jon Doyle (bas), Jamie Kyriakides (perkusja, wokal), Josh Waters Rudge (gitara, wokal) oraz Marcia Richards (klawisze, saksofon, flet, melodica, wokal). Muzyka, którą grają niektórzy określają mianem "east London reggae" - eklektyczna fuzja jamajskich stylów muzycznych z popem, punk rockiem, hip hopem i...więcej »

media - Dr. Ring Ding & Kingston Rudieska- Ska 'n Seoul

Dr. Ring Ding & Kingston Rudieska- Ska 'n Seoul

Po raz kolejny daje o sobie znać Richard Alexander Jung a.k.a. Dr. Ring-Ding. Tym razem poniosło go aż do Azji, gdzie wraz z południowokoreańskim Kingston Rudieska nagrał 5-utworową epkę "Ska'n Seoul". Kingston Rudieska został założony w 2004 r. w stolicy Korei Południowej. Gra tradycyjne ska, które miksuje z jazzem, reggae i dubem. W skład zespołu wchodzi 8 osób: Lee Suk-Yul (wokal,...więcej »

media - Pełnometrażowy debiut The Mighty Fishers

Pełnometrażowy debiut The Mighty Fishers

Wreszcie doczekaliśmy się albumu The Mighty Fishers, znakomitego węgierskiego zespołu grającego rocksteady, early reggae oraz lovers rock, w którego składzie znaleźli się m.in. członkowie Pannonia Allstar Ska Orchestra, The Three Teadies i Dubaku. W ciągu kilku ostatnich dni - prawie 2,5 roku od premiery pierwszej epki Węgrów - dwie wytwórnie, <a...więcej »

media - T-Killas - It's Up To You

T-Killas - It's Up To You

W lutym niemieckie wydawnictwo Rocking Records świętowało wydanie dwóch nowości, pierwszą z nich był album austriackiego zespołu Barefoot Basement (pisaliśmy o nim tutaj), drugi natomiast to debiut T-Killas z niemieckiego Aschaffenburga. T-Killas to zespół założony w 2003 r. przez Tilla i Schnalla, dwóch...więcej »

media - Nowy singiel Roya Ellisa

Nowy singiel Roya Ellisa

21 lutego, dzięki wspólnym siłom Liquidator Music i Angel City Records, ukazał się nowy siedmiocalowy singiel Roya Ellisa, znanego także pod pseudonimem Mr. Symarip. Znalazły się na nim dwie piosenki - "Can You Feel It" i "Get Up" - w najbardziej klasycznym stylu early reggae. Singiel został nagrany z towarzyszeniem Thee Hurricanes, amerykańskiego zespołu, który akompaniował Royowi...więcej »