The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

media - kwiecień 2014

media - Fishbone - Intrinsically Intertwined

Fishbone - Intrinsically Intertwined

22 kwietnia premierę miała "Intrinsically Intertwined", nowa epka Angelo Moore'a i spółki, wydana nakładem Controlled Substance Sound Labs/Zojak Worldwide. Znalazło się na niej 5 numerów, w tym jeden remiks. Na razie epka dostępna jest tylko w formacie cyfrowym (m.in. na iTunes), ale zespół zapowiada, że materiał ten pojawi się również na CD i winylu. Utwory: 1. Unstuck 2. Interdependent 3. Bustin Suds 4. Kung Fu Grip 5. Whipper Snapper – Remix <A...więcej »

media - Freedom Sounds Festival 2014

Freedom Sounds Festival 2014

Na początku maja w Kolonii odbędzie się Freedom Sounds Ska & Reggae Festival. W dniach 2-3 maja w kolońskim GEBÄUDE 9 na dwóch scenach zaprezentują się zarówno lokalni artyści, jak i ci z drugiego końca globu. W piątek na scenie głównej zagrają The Trojans z gośćmi (Vin Gordon, Eddie Tan Tan Thornton, Zoe Devlin i Miss...więcej »

media - Jam Vibez przedstawia... Move Ya Body Riddim

Jam Vibez przedstawia... Move Ya Body Riddim

Jam Vibez to łódzki sound system istniejący od 2005 r., w skład którego wchodzą Daddy Bozo, Kleeb, Awiom oraz - od czasu do czasu - Deer. Sami piszą o sobie, że są kolektywem fanów dobrej muzyki, promującym najlepsze brzmienia digital reggae – raggamuffin – dub. Od pewnego czasu Jam Vibez to także label - ma na koncie popularną EP’kę DeeRa z hitami...więcej »

media - Train To Roots - Growing

Train To Roots - Growing

Train To Roots został założony w 2004 r. na Sardynii. W jego skład wchodzi obecnie siedem osób, w tym trzech wokalistów - Simone "Bujumannu" Pireddu, Michele "Rootsman I" Mulas oraz Giampaolo "Jambo" Bolelli (grający także na gitarze). Burza wokół Train to Roots rozpętała się, kiedy zaprezentowali kawałek "Is not a crime". Zadedykowali go festiwalowi Rototom Sunsplash, który musiał,...więcej »

media - Zapowiedź nowego albumu The Talks

Zapowiedź nowego albumu The Talks

Pierwszego kwietnia publiczną premierę miał klip do singla "Don’t Look Behind You" Brytyjczyków z The Talks. Singiel - tylko w wersji cyfrowej - będzie można kupować od 28 kwietnia. "Don’t Look Behind You" zwiastuje drugi album grupy zatytułowany "Commoners, Peers, Drunks & Thieves". Poprzednią produkcją The Talks była ubiegłoroczna epka "<a...więcej »

media - Prince Fatty vs. Mungo's Hi-Fi

Prince Fatty vs. Mungo's Hi-Fi

Ciekawa płyta ukazała się niedawno nakładem brytyjskiego labelu Mr Bongo. Zmierzyli się na niej brytyjski producent Prince Fatty oraz szkocki soundsystem Mungo's Hi-Fi. Prince Fatty (czyli Mike Pelanconi) to producet który na przestrzeni lat współpracował z całą gamą artystów, od Lilly Allen i Kula Shaker przez Luciano i...więcej »

media - Alpheus - Good Prevails

Alpheus - Good Prevails

28 kwietnia Liquidator Music wyda nowy album Alpheusa. Alpheus (a właściwie Neil Martin) urodził się w Londynie w rodzinie jamajskich imigrantów. W latach 90. artysta przeniósł się do USA, gdzie poznał Tony'ego Brevetta z The Melodians. Ten z kolei przedstawił mu legendarnego Sir Coxsone'a Dodda. Clemente Dodd zaproponował Alpheusowi nagranie i wyprodukowanie w nie mniej legendarnym...więcej »