HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - strona 11 (101-110)

media - Roots Rockets - RRewolucja

Roots Rockets - RRewolucja

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 r. w Andrychowie. Założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet. Jesienią 2011 r. zespół wygrał Treffowisko Reggae Festiwal. Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w "Pozytywnym Studio". Prace nad płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka rozpoczęły się już zimą następnego roku, a ostatnie dźwięki zostały nagrane jesienią 2012 r. W międzyczasie zespół koncertował w klubach w całej Polsce. Czerwiec 2012 r. przyniósł kapeli...więcej »

media - Boss Capone czyli historia pewnej mistyfikacji

Boss Capone czyli historia pewnej mistyfikacji

Jakiś czas temu na facebooku pojawił się fanpage Boss Capone, artysty/zespołu z Harlemu grającego skinhead reggae. Na facebooku była także informacja o wydaniu latem tego roku albumu pt. "Another 15 Dance Floor Crashers". Wiadomość ta szybko pojawiła się na forach (<A...więcej »

media - The Lee Thompson Ska Orchestra - The Benevolence of Sister Mary Ignatius

The Lee Thompson Ska Orchestra - The Benevolence of Sister Mary Ignatius

Kim jest Lee Thompson, zapewne kojarzy wiele osób. Przede wszystkim z działalności w zespole Madness, którego - wraz z Michaelem Barsonem i Chrisem Foremanem - był współzałożycielem, kompozytorem i saksofonistą. Thompson, zwany także "Kix" i "El Thommo", udzielał się (albo był (współ)założycielem) w The Madness, The Nutty Boys (a.k.a. Crunch!) i The Dance Brigade. Jego ostatnim zespołem...więcej »

media - The Pepitones - Bakken Land

The Pepitones - Bakken Land

Na początku marca amerykański zespół The Pepitones wydał album pt. "Bakken Land". Od niedawna można go za darmo ściągać z bandcamp zespołu (znajdziecie tam też "The Beginning" z 2012 r. i tegoroczny album z wersjami dubowymi "Bizarre Dubs"). Okładka, przypominająca wydawnictwa Trojan Records, zapowiada 10 kawałków w rytmie ska, skinhead...więcej »

media - Pierwszy winyl Cherry Boop and The Sound Makers

Pierwszy winyl Cherry Boop and The Sound Makers

Mimo iż w założeniach RudeMaker zajmuje się ska, reggae, rocksteady i soulem, to o tym ostatnim gatunku, delikatnie mówiąc, piszemy bardzo rzadko. Czas więc podbić statystyki na odcinku soulowym, a okazja nadarzyła się nielicha (co prawda ponad miesiąc temu, ale co tam - o dobrych płytach zawsze warto informować). Pod koniec marca, nakładem angielskiego wydawnictwa <A...więcej »

media - Obidaya - debiutancki album

Obidaya - debiutancki album

Obidaya to pochodzący z Paryża młody zespół grający roots reggae. Trzon zespołu stanowią czterej wokaliści/kompozytorzy, Don Hadriannos, Baba, Béliet i Aurel. Oprócz śpiewającego kwartetu, w kapeli gra 7 instrumentalistów. Pierwszy koncert Obidaya zagrała w czerwcu 2009 r. W swojej twórczości Francuzi odważnie sięgają po tradycje jamajskiego reggae lat siedemdziesiątych ubiegłego...więcej »

media - Al Supersonic & The Teenagers - It's Alright!

Al Supersonic & The Teenagers - It's Alright!

5 kwietnia, nakładem ukazał się drugi album zespołu Al Supersonic & The Teenagers, soulowej kapeli rodem z Granady. Podobnie, jak w przypadku debiutanckiego albumu pt. "Not Too Young", także i teraz wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Unique. 1. It's Alright 2. You've Been Hurt 3. I'll Always Be There 4. Scandal Marketplace 5. These...więcej »

media - John Brown’s Body - Kings And Queens

John Brown’s Body - Kings And Queens

"King and Queens" to ósmy studyjny album John Brown's Body, zespołu grającego "future roots music". W twórczości JBB reggae jest tylko fundamentem, swoją muzykę miksują z takimi gatunkami, jak dub, hip-hop, ska, drum'n'bass czy electro. Utwory: 1. Step Inside 2. Invitation 3. Plantation 4. Empty Hands 5. Fall On Deep 6. Dust Bowl 7. Shine Bright 8. The Battle 9. Starver 10....więcej »

media - Nowy album Dr. Calypso

Nowy album Dr. Calypso

Barceloński zespół ska Dr. Calypso chce wydać nowy, już piąty w swojej karierze, album. Jednak, aby tego dokonać potrzebują pomocy internautów, fanów muzyki. Chodzi, rzecz jasna, o wsparcie finansowe (poprzez kampanię crowdfundingową). Członkowie zespołu potrzebują 7000 euro. Do tej pory zebrali niecałe 4000 euro,...więcej »

media - Muzyczny nokaut The Prizefighters

Muzyczny nokaut The Prizefighters

Pochodzący z Minnesoty zespół The Prizefighters postanowił znokautować swoich słuchaczy. I to w 3 rundach! Ska, rocksteady i reggae. Rzeczony "A Musical Knockout in 3 Rounds!" to seria siedmiocalowych singli. Składa się na nie 6 premierowych utworów: ska "Lost at Sea" i "One Thousand Words", rocksteady "No Use Crying" i "Night Breeze", early reggae "Cold Shoulder" i "Sukeban"....więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 następne »