Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - strona 14 (131-140)

media - The Amphetameanies - Nothing's OK

The Amphetameanies - Nothing's OK

The Amphetameanies to szkocki zespół ska. Został założony w 1997 r. w Glasgow. Zespól ma na koncie dwa albumy: wydany w 2000 r. "Right Line In Nylons" oraz "Now! Thats What I Call The..." z 2006 r., a także kilka epek i singli, m.in. "Around The World In 5 1/2 Minutes" (1998 r.), "Last Night" (1999 r.), "Say Something Special" (2004 r.) oraz "Good One Go" (2009 r.). Z tej ostatniej płyty pochodzi piosenka pt. "Nothing's OK", do której nakręcono teledysk - od niedawna możemy go oglądać na YouTube. Obecnie w skład zespołu wchodzą Jane Chalmers (wokal),...więcej »

media - The Banyans - Steppin' Forward

The Banyans - Steppin' Forward

Roots reggae z Francji? Dlaczego nie. Dwa dni ukazał się - wydany przez Agis Son / Talowa Productions - debiutancki album The Banyans z Tuluzy. The Banyans to założony w 2008 r. zespół pozostający pod wpływem takich artystów, jak The Gladiators, Burning Spear, Bob Marley. W ich twórczości słychać także wpływy soulu, jazzu i bluesa. W 2011 r. utwór The...więcej »

media - Michael Rose w Polsce

Michael Rose w Polsce

Powyżej możecie zobaczyć filmik, na którym Michael Rose (znany także jako Mykal Rose) zapowiada swoją europejską trasę, w czasie której zawita również do Polski, a konkretnie do Wrocławia. Zagra tam w klubie Łykend w ramach Reggae Live Shows. Supportować go będzie Ras Luta & Riddim Band. Rozpiska całej trasy: 22.02.2013...więcej »

media - The Orobians - Slave To The Riddim

The Orobians - Slave To The Riddim

Dopiero, co pisaliśmy o płycie wydanej przez Black Burcher Records (sublabel Mad Butcher), a czas na kolejną nowość - album "Slave To The Riddim" The Orobians. "Slave To The Riddim" to album koncepcyjny -...więcej »

media - Jacka Youth - La musique t'appelle

Jacka Youth - La musique t'appelle

Nieczęsto słyszy się o o jamajskiej muzyce rodem ze Szwajcarii, dlatego też z tym większym zainteresowaniem należy przyjrzeć się artyście ukrywającemu się pod pseudonimem Jacka Youth. Niedawno premierę miała płyta, którą nagrał wraz z Botanical Roots Band, backing bandem z La Chaux-de-Fonds, współpracującym zarówno z artystami jamajskimi (Errol Dunkley, Echo Minott), jak i europejskimi...więcej »

media - Jim Murple Memorial - Take Your Flight, JIM!

Jim Murple Memorial - Take Your Flight, JIM!

Dzisiaj premiera nowego albumu Jim Murple Memorial, francuskiej grupy grającej miks jamajskiego rhythm'n'bluesa, calypso, boogaloo, soulu, rocksteady oraz ska. I wychodzi im to naprawdę wyśmienicie. Zespół ten powstał w 1996 r. w Montreuil na przedmieściach Paryża. Dwa lata później, po założeniu przez kapelę własnego studia nagraniowego, ukazał się ich pierwszy album pt....więcej »

media - Leo & The Lineup - Rowdy Streets (feat. King Django)

Leo & The Lineup - Rowdy Streets (feat. King Django)

"Rowdy Streets" to pierwszy teledysk Leo & The Lineup, kopenhaskiego zespołu, który w maju zeszłego roku wydał swój debiutancki album pt. " Leo & The Lineup". Właśnie z tej płyty pochodzi "Rowdy Streets". Przy nagrywaniu do współpracy zaproszony został Jeff Baker, lepiej znany jako King Django,...więcej »

media - Freedom Sounds Festival 2013

Freedom Sounds Festival 2013

W marcu odbędzie się, kolejny już w ciągu ostatniego czasu, festiwal ska w Niemczech - Freedom Sounds Festival w Kolonii. Warto dodać, że będzie to pierwsza edycja. 16 marca w Gebäude 9 zagrają: ★ Dr. Ring Ding Ska-Vaganza ★ <a...więcej »

media - RedSka - Bella Ciao

RedSka - Bella Ciao

Dzisiaj, niemalże dokładnie rok po wydaniu trzeciego albumu pt. "Rivolta", ukazała się nowa 7-calowa epka włoskiego RedSka. Utwory: strona A: 1. Bella Ciao 2. Simile strona B: 3. La Resistenza Na epce znalazły się 3 piosenki, ska-punkową wersja pieśni włoskich partyzantów antyfaszystowskich oraz 2...więcej »

media - Majestic - Jedziemy

Majestic - Jedziemy

Wczoraj premierę miał klip do piosenki "Jedziemy" Majestic. Za jego realizację odpowiedzialni są Magdalena Pilecka i Rafał Felak. Piosenka "Jedziemy" pochodzi z wydanego 27 stycznia drugiego albumu Majestic. Jego...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 następne »