HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

media - strona 3 (21-30)

media - Train To Roots - Growing

Train To Roots - Growing

Train To Roots został założony w 2004 r. na Sardynii. W jego skład wchodzi obecnie siedem osób, w tym trzech wokalistów - Simone "Bujumannu" Pireddu, Michele "Rootsman I" Mulas oraz Giampaolo "Jambo" Bolelli (grający także na gitarze). Burza wokół Train to Roots rozpętała się, kiedy zaprezentowali kawałek "Is not a crime". Zadedykowali go festiwalowi Rototom Sunsplash, który musiał, począwszy od edycji z 2010 r., przenieść się po 16 latach obecności w włoskiej miejscowości Osoppo we wschodnich Alpach do hiszpańskiego Benicassim. Włosi z Train to Roots...więcej »

media - Zapowiedź nowego albumu The Talks

Zapowiedź nowego albumu The Talks

Pierwszego kwietnia publiczną premierę miał klip do singla "Don’t Look Behind You" Brytyjczyków z The Talks. Singiel - tylko w wersji cyfrowej - będzie można kupować od 28 kwietnia. "Don’t Look Behind You" zwiastuje drugi album grupy zatytułowany "Commoners, Peers, Drunks & Thieves". Poprzednią produkcją The Talks była ubiegłoroczna epka "<a...więcej »

media - Prince Fatty vs. Mungo's Hi-Fi

Prince Fatty vs. Mungo's Hi-Fi

Ciekawa płyta ukazała się niedawno nakładem brytyjskiego labelu Mr Bongo. Zmierzyli się na niej brytyjski producent Prince Fatty oraz szkocki soundsystem Mungo's Hi-Fi. Prince Fatty (czyli Mike Pelanconi) to producet który na przestrzeni lat współpracował z całą gamą artystów, od Lilly Allen i Kula Shaker przez Luciano i...więcej »

media - Alpheus - Good Prevails

Alpheus - Good Prevails

28 kwietnia Liquidator Music wyda nowy album Alpheusa. Alpheus (a właściwie Neil Martin) urodził się w Londynie w rodzinie jamajskich imigrantów. W latach 90. artysta przeniósł się do USA, gdzie poznał Tony'ego Brevetta z The Melodians. Ten z kolei przedstawił mu legendarnego Sir Coxsone'a Dodda. Clemente Dodd zaproponował Alpheusowi nagranie i wyprodukowanie w nie mniej legendarnym...więcej »

media - The Synki i ich debiutancki album

The Synki i ich debiutancki album

Długo na nią czekaliśmy, ale w końcu jest. W grudniu pisaliśmy o kampanii na MegaTotal.pl mającej na celu zebranie pieniędzy na wydanie płyty zespołu The Synki. Co prawda kampania zakończyła się niepowodzeniem, ale płyta i tak będzie (zostanie wydana własnym sumptem zespołu). I to już za niedługo! Oficjalną premierę debiutancki album The Synków będzie miał 4 kwietnia w poznańskim klubie...więcej »

media - Carlos Dingo - En busca del Reggae Salvaje

Carlos Dingo - En busca del Reggae Salvaje

Kilka dni temu premierę miał trzeci solowy album Carlosa Dingo, znanego głównie z Red Soul Community (gdzie gra na perkusji) oraz swych kooperacji z Isabelą Garcíą, wokalistką tegoż zespołu - dość wspomnieć chociażby ich soulowy projekt Jumbo Kids czy bluesowo-bluegrassowy Isa y Carlos Dingo. "En busca del Reggae Salvaje" to 12 utworów (+ intro) w rytmie early reggae, rocksteady i...więcej »

media - Skaos - More Fire

Skaos - More Fire

17 kwietnia nakładem wydawnictwa Pork Pie ukaże się nowy album Skaos, "More Fire". Ten założony w 1982 r. w bawarskim Krumbach zespół ma na koncie 7 albumów (studyjnych i koncertowych), ostatni z nich to "Pocomania" wydany na początku 2005 r. przez Ska Revolution Records. Rok później nakładem Pork Pie ukazała się dwupłytowa kompilacja "Silver" będąca podsumowaniem dotychczasowej...więcej »

media - DiscoBalls - Dance like nobody's watching

DiscoBalls - Dance like nobody's watching

DiscoBalls został założony w Pradze w lutym 2006 r. Gra, rzecz jasna, ska. Zmieszane z soulem i surfem. Swój pierwszy album DiscoBalls wydali latem 2008 r. Na następną płytę, "Rise and Shine", trzeba było czekać do listopad 2011 r. 13 marca br. w praskim Futurum Music Bar odbyła się premiera "Dance like...więcej »

media - The Skints - Short Change EP

The Skints - Short Change EP

The Skints to 4-osobowy zespół założony w 2005 r. w Londynie. W jeo skład wchodzą Jon Doyle (bas), Jamie Kyriakides (perkusja, wokal), Josh Waters Rudge (gitara, wokal) oraz Marcia Richards (klawisze, saksofon, flet, melodica, wokal). Muzyka, którą grają niektórzy określają mianem "east London reggae" - eklektyczna fuzja jamajskich stylów muzycznych z popem, punk rockiem, hip hopem i...więcej »

media - Dr. Ring Ding & Kingston Rudieska- Ska 'n Seoul

Dr. Ring Ding & Kingston Rudieska- Ska 'n Seoul

Po raz kolejny daje o sobie znać Richard Alexander Jung a.k.a. Dr. Ring-Ding. Tym razem poniosło go aż do Azji, gdzie wraz z południowokoreańskim Kingston Rudieska nagrał 5-utworową epkę "Ska'n Seoul". Kingston Rudieska został założony w 2004 r. w stolicy Korei Południowej. Gra tradycyjne ska, które miksuje z jazzem, reggae i dubem. W skład zespołu wchodzi 8 osób: Lee Suk-Yul (wokal,...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 następne »