The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - marzec 2008

aktualności - Ostróda 2008

Ostróda 2008

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, iż przygotowania do największej letniej muzycznej imprezy plenerowej OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2008 rozpoczęły się na dobre. Znane są już zagraniczne i polskie Gwiazdy Festiwalu oraz krystalizuje się przebogaty program. W tym roku Organizatorzy postawili głównie na międzynarodowy skład, dlatego na festiwalu wystąpią artyści z aż 11 krajów na świecie! Tradycyjnie pod koniec wakacji, Ostróda staje się muzyczną „stolicą reggae”, a teren Festiwalu zamienia się w reggae miasteczko, gdzie od rana do...więcej »

aktualności - ASWAD w sierpniu w Polsce

ASWAD w sierpniu w Polsce

Ta informacja zelektryzuje wszystkich fanów rozkołysanej muzyki: główną gwiazdą Reggae Dub Festival będzie legendarna formacja Aswad. To jedna z najbardziej znanych grup w historii reggae. Dla tego gatunku są tak ważnym artystą jak Black Sabbath dla metalu czy Abba dla popu. Powstali w Wielkiej Brytanii w 1974 roku. Mają na swoim koncie koncerty z takimi postaciami, jak Peter Tosh...więcej »

aktualności - Get Rock to Rocksteady: the Roots of Reggae - film

Get Rock to Rocksteady: the Roots of Reggae - film

Jak zapowiada The Jamaica Gleaner z 23.03.2008 r. lada dzień ruszą prace nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym opowiadającym historię Rock Steady. Lata 60. były na Jamajce dekadą wielkich muzycznych kreacji. Był to czas, gdy zmieniało się polityczne, socjalne i kulturowe oblicze kraju. Przeboje, które wtedy powstawały, jak No No No, The Tide Is High czy By The Rivers of Babylon...więcej »

aktualności - Zmarł Mikey Dread

Zmarł Mikey Dread

15. marca w wieku 54 lat zmarł Michael Campbell znany szerzej jako Mikey Dread, muzyk, producent, który walnie przyczynił się do sukcesu The Clash, a przede wszystkim twórca legendarnej audycji radiowej Dread At the Control. Ze swoim zespołem odwiedził również nasz kraj. Artysta przegrał walkę z rakiem mózguwięcej »