The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - sierpień 2008

aktualności - Zmarł Johnny 'Dizzy' Moore

Zmarł Johnny 'Dizzy' Moore

W sobotę w wieku 69 lat zmarł jeden z założycieli The Skatalites, wybitny trębacz Johnny 'Dizzy' Moore. Nie udało mu się przezwyciężyć raka, z którym walczył juz od dłuższego czasu. Zmarł w domu przyjaciela tydzień po tym, jak wypisano go ze szpitala. Jak wspomina go muzykolog Herbie Miller: "był najkreatywniej myślącym muzykiem ska-ery. Zawsze był gotów spróbować czegoś nowego." W ten sposób opuścił nas już szósty członek legendarnych Skatalites. Dołączył tym samym do Dona Drummonda, Jackie'go Mittoo, Tommy'ego McCooka, Rolanda...więcej »

aktualności - The Specials - reaktywacja c.d.

The Specials - reaktywacja c.d.

Czas najwyższy na nowe wieści z obozu The Specials. Właściwie w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy nie zaszły w temacie ewentualnego come-backu jakieś rewolucyjne zmiany, jednak miało miejsce kilka zdarzeń, które rzucają nieco nowego światła na szanse powodzenia reaktywacji. Otóż 16 czerwca The Specials po raz pierwszy od bardzo dawna pokazali się publicznie w komplecie... no prawie...więcej »