Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2010

aktualności - Vespa w Dojczlandzie

Vespa w Dojczlandzie

Jeszcze przed premierą nowej płyty i trasą po Polsce, Starsi Grubsi Bogatsi przeprowadzą Blitzkrieg u naszych zachodnich sąsiadów. W kraju kiszonej kapusty i tłustych gorących kiełbasek Vespa da trzy koncerty: 18.02.2010 - Lipsk, Absturz 19.02.2010 - Drezno, Ostpol 20.02.2010 - Cottbus, Maggefug Po tym wydarzeniu enerdowskie ska ostatecznie odejdzie do lamusa. Czas najwyższy! :-)więcej »

aktualności - Lyn Taitt R.I.P.

Lyn Taitt R.I.P.

Przykre to, ale Rudemaker nieuchronnie staje się słupem ogłoszeniowym dla kolejnych klepsydr. Niestety, nic na to nie poradzimy. Tym razem przynosimy informację o odejściu kolejnego z wielkich. W wieku 75. lat opuścił nas gitarzysta Nearlin "Lyn" Taitt, jeden z twórców rocksteady. W tym momencie można rzucać nazwiskami, ale chyba nie ma potrzeby. Wystarczy poczytać: <a...więcej »

aktualności - The Best Of Millie Small

The Best Of Millie Small

Jak donosi Trojan Records, już w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia, ukaże się zapowiadana od dawna płyta The Best of Millie/My Boy Lollipop. Zawierać będzie 20 utworów z lat 1964-1968, pochodzących w głównej mierze z katalogów wytwórni Island i Fontana Records. Większość z nich nigdy nie ukazała się na CD i będzie to ich debiut po ponad trzydziestu latach. Poza...więcej »

aktualności - Rude Cat Festival 2010

Rude Cat Festival 2010

Już za dwa miesiące odbędzie się jeden z najciekawszych europejskich festiwali muzyki jamajskiej. W położonej niedaleko Barcelony Gironie, 27 marca 2010 roku, wystąpi rozpoczynający swoją europejską trasę legendarny Hepcat w towarzystwie znakomitych zespołów: ASPO z Francji, Mr. T-Bone & The Young Lions z Włoch, The Delegators z Londynu i The...więcej »

aktualności - Ian 'H' Howard R.I.P.

Ian 'H' Howard R.I.P.

Początek 2010 roku przyniósł bardzo smutną wiadomość. Wczoraj, po długiej chorobie, zmarł Ian "H" Howard, do niedawna gitarzysta Skabilly Rebels. Zespół założył Roddy "Radiation" Byers, członek legendarnych The Specials. Niedawno ukazała się ich nowa płyta, zatytułowana Blues Attack. Kapela połączyła w jedno motywy ska i rockabilly, a znaczącą rolę w powodzeniu tego...więcej »