The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2011

aktualności - Hiszpańscy weterani znów atakują

Hiszpańscy weterani znów atakują

24 stycznia do sprzedaży trafi 7" singiel zespołu Rubén López & The Diatones wydany przez hiszpańską wytwórnię Liquidator Music. The Diatones to zespół złożony z muzyków znanych z takich zespołów jak The Kinky Coo Coo's, The Oldians czy Flight 404. Rubén López Guerrero natomiast to wokalista śpiewający wcześniej m.in. w Malarians i The Peeping Toms. Na poprzednim singlu (wydanym w 2009 r.) Rubén López i spółka zabrali się za legendarne już utwory, bynajmniej nie jamajskie. Nagrali "Crucified" (Agnostic Front)i "I Wanna Be Sedated" (Ramones),...więcej »

aktualności - Premiera Kings Of Prague

Premiera Kings Of Prague

26 stycznia w praskim klubie Lucerna Music Bar odbędzie się koncert z okazji wydania drugiej części kompilacji "Kings Of Prague". Na pierwszej części, wydanej w 2009 r., można było usłyszeć wyłącznie utwory ska i reggae. Teraz wydawca postanowił otworzyć się także na inne style muzyczne, m.in. na hip-hop i rock'n'roll/punk. Na szczęście przeważa muzyka mająca korzenie na Jamajce. Na...więcej »

aktualności - Nowa płyta The Aggrolites

Nowa płyta The Aggrolites

Jak donosi EON: Enhanced Online News, 22 lutego ukaże się "Rugged Road" – piąty album The Aggrolites. Data ta dotyczy premiery płyty w formacie cyfrowym oraz na 12" winylu. Premiera CD z dodatkowymi utworami oraz ekskluzywną grafiką zaplanowana jest na 22 marca. Wydawcą płyty jest Young Cub Records z Bostonu. 7" single "Trial And Error" i "Dreaming On Erie" z nadchodzącego...więcej »

aktualności - Rudemaker.pl na facebooku

Rudemaker.pl na facebooku

Wszyscy są już na facebooku, jesteśmy i my! Tak, rudemaker.pl zaistniał wreszcie na tym portalu społecznościowym. Nie czekaj więc i kliknij "LUBIĘ TO!". Zaproponuj także tę stronę znajomym. Niech też mają okazję poznać największy polski serwis dotyczący muzyki ska, reggae, rocksteady i soul. www.facebook.comwięcej »

aktualności - W kwietniu nowa płyta The Pepper Pots!

W kwietniu nowa płyta The Pepper Pots!

W kwietniu br. ukaże się nowa płyta The Pepper Pots. Obecnie zespół jest w fazie kompozycji i produkcji nowych utworów. Niedługo wejdzie do swojego studia Black Pepper Studio. W studiu, w 100% analogowym, postarają się wrócić do lat 60., uzyskując dźwięk jak najbardziej zbliżony do muzyki z tamtych lat. Po prostu old school. Czy im się udało usłyszymy za kilka miesięcy. więcej »

aktualności - Mr. Symarip - The Boss Is Back

Mr. Symarip - The Boss Is Back

Gdy my pod koniec grudnia odpoczywaliśmy po świętach i przygotowywaliśmy się do Sylwestra Roy Ellis wydał nową płytę. "The Boss Is Back" to 12 utworów (na CD i LP) utrzymanych w konwencji reggae, rocksteady, soul i ska. Od czasu poprzedniego albumu pt. "Skinheads Dem A Come" Mr. Symarip wydał 2 single, w tym jeden z zespołem The Teenagers. Lista utworów: 1. One Way Ticket To...więcej »