HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - luty 2011

aktualności - The Pepper Pots - Train to your lover

The Pepper Pots - Train to your lover

W niedzielę wieczorem zespół ujawnił kilka informacji dotyczących nowej płyty. "Train to your lover", bo taki właśnie tytuł będzie nosił czwarty album Katalończyków z The Pepper Pots, premierę będzie miał 26 kwietnia. Wiemy już także jak będzie wyglądała okładka. pierwsze video promocyjne: www.youtube.comwięcej »

aktualności - Zapowiedzi z Rockers Revolt

Zapowiedzi z Rockers Revolt

Jak można przeczytać w najnowszym newsletterze Rockers Revolt, niedługo nakładem tej wytwórni wydane zostaną 2 nowe płyty. Pierwszą nowością jest kolejny album Maroon Town. Do tej pory na swoich płytach tworzyli prawdziwą mieszankę wybuchową, będącą fuzją ska, rapu, soulu, dubu i dancehallu. Co przygotowali tym razem dowiemy się już 7 marca. Druga z nowości to album "Lunar City...więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #2

Rocking Steady Magazine #2

Niedawno ukazał się drugi numer e-zine'a "Rocking Steady". W numerze znajdziemy m.in. wywiady z takimi artystami jak Rico Rodriguez, Vin Gordon, Mr.T-bone, Mr. Review, Bluekilla, The Busters. Poza tym recenzje płyt Alpheus, Red Soul Community, Kalles Kaviar, Alaska, The Resignators, Askatasuna i wiele innych. Zine w formacie .pdf dostępny jest na stronie rockingsteady.de w dwóch...więcej »

aktualności - Gówno się pali - książka Petra Šabacha już w Polsce!

Gówno się pali - książka Petra Šabacha już w Polsce!

Wszystkim, którzy poza muzyką cenią sobie również dobrą literaturę, ciekawie opowiedziane historie i znakomity czeski humor, portal Rudemaker.pl ma zaszczyt zarekomendować bestseller Petra Šabacha, właśnie ukazujący się na naszym rynku księgarskim. Petr Šabach (ur. 1951 w Pradze) jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych pisarzy czeskich, jego humorystyczne powieści i...więcej »

aktualności - King Hammond - Mr. DJ

King Hammond - Mr. DJ

Pod koniec lutego ukaże się nowa EP-ka Nicka Welsha, znanego także jako King Hammond. Na "Mr. DJ" oprócz tytułowego utworu znajdą się także instrumentalny "Bongo Ska Fever", "The Loop (Mayfair’68 Mix)" i "Dub Movement #1". EP-ka zostanie wydana na winylu w limitowanym nakładzie 200 sztuk. Nick Welsh był wcześniej basistą w Bad Manners i The Selecter. Współpracował także z takimi...więcej »

aktualności - Reggae Britannia

Reggae Britannia

Brytyjska telewizja publiczna BBC wyemituje 4-odcinkowy program o wpływie kultury Zachodnich Indii i rytmów reggae na kulturę brytyjską. Jeremy Marre, reżyser "Reggae Britannia", pracował wcześniej m.in. nad 3-odcinkową serią "Soul Britannia" oraz "Beats of the Heart" (w ramach tej serii w 1977 r. powstał film "Roots Rock Reggae"). Przez ostatnie 50 lat jamajskie ska i reggae miało...więcej »

aktualności - The Chancers - The Age of Rudeness

The Chancers - The Age of Rudeness

The Chancers, praski zespół grający 2-tone, wyda w marcu br. nowy album zatytułowany "The Age of Rudeness". Premiera płyty odbędzie się 10 marca w praskim Palácu Akropolis. Obok The Chancers wystąpią rock’n’rollowcy z Unholy Preachers. O afterparty zadba Rude Audio - soundsystem Honzy Vedrala, saksofonisty The Chancers. "The Age of Rudeness" to już czwarta płyta...więcej »

aktualności - Skuterowy gang na This Is Ska Festival

Skuterowy gang na This Is Ska Festival

W dniach 24-25 czerwca w niemieckim Dessau-Rosslau odbędzie się 15. edycja festiwalu "This Is Ska". Wystąpią m.in. Derrick Morgan, Rico Rodriguez, Nu Sports i Skarface. Pojawi się także polski akcent – zagra, jak o sobie mówią, "prawdopodobnie najgorszy zespół w Polsce od 1995", czyli znana i lubiana VESPA. Line-up: PIĄTEK (24 VI) 01. Les Calcatoggios (DE) 02. Yellow Cap...więcej »

aktualności - Bluekilla - Never Was A Ska Band

Bluekilla - Never Was A Ska Band

25 lutego ukaże się "Never Was A Ska Band", nowa płyta zespołu Bluekilla. Tego samego dnia w Monachium odbędzie się także CD-release-party. Album będzie można kupić na CD (w digipacku) lub w formacie cyfrowym. Co ciekawe, wersja płytowa będzie uboższa o kilka utworów (szczegóły poniżej). Czy Dr. Deadlock ma rację mówiąc "To jest nasz najlepszy album"? Przekonamy się jeszcze w tym...więcej »

Skinhead Story - pierwszy numer fanzina już jest!

Już jest! Pierwszy numer Skinhead Story wreszcie się ukazał. Koszt 10 pln + 2 pln poczta. Zamawiać można przez system paypal, wpłacając pieniądze na adres mail: skinheadstory@gmail.com lub też pisać po dane do przelewu pod ten sam adres e-mail: skinheadstory@gmail.com Co w numerze: Stranglehold - dwóch członków Marching Orders i ich dziewczyny w akcji. Australijski zespół z...więcej »

aktualności - Horrorshow - Alex Go!

Horrorshow - Alex Go!

Po wielu latach legenda polskiej sceny nagrała nowy album, a właściwie EP-kę, bo utworów jest tylko 9 (w tym 2 zaśpiewane przez wokalistę Booze & Glory). Na płycie znalazły się m.in. utwory dobrze znane z singla wydanego w zeszłym roku. Utwory: 1. Alex Go! 2. Czy warto jeszcze... 3. Online Generation 4. Garageland (The Clash cover) 5. Niewiele trzeba nam 6. Ulice 7. Zawsze...więcej »

aktualności - Drugi album The Ratazanas

Drugi album The Ratazanas

W lutym (dokładna data nie jest jeszcze ustalona) Grover Records wyda drugi album Portugalczyków z The Ratazanas. Na płycie, zatytułowanej "Lick it Back: Historical Reggae Vol. I", znajdzie się 15 utworów utrzymanych w dobrze już znanym stylu funky skinhead reggae. 4 utworów z nadchodzącej płyty można posłuchać na profilach zespołu w serwisach facebook i myspace. <a...więcej »