HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - czerwiec 2011

aktualności - The Swing Easy Orchestra - In The Mood For Ska. Plays Punk, Newwave Classics

The Swing Easy Orchestra - In The Mood For Ska. Plays Punk, Newwave Classics

6 lipca odbędzie się premiera "In The Mood For Ska. Plays Punk, Newwave Classics", debiutanckiej płyty japońskiego The Swing Easy Orchestra. Frontmanem zespołu jest Hakase-Sun, stary wyjadacz grający na co dzień w Tsuyoshi Kawakami & His Moodmakers oraz reggae-dubowym Little Tempo. Wcześniej grał w zespole Fishmans. Teraz Hakase-Sun, wraz ze swoim nowym zespołem, postanowił zabrać się za klasyki gatunku, bynajmniej nie ska (no, jest drobny wyjątek). Na płycie znajdzie się 10 utworów, wśród których znajdziemy hity z repertuaru The Clash, Sex...więcej »

aktualności - Tokyo Ska Paradise Orchestra - trasa po Europie i mini-album

Tokyo Ska Paradise Orchestra - trasa po Europie i mini-album

2 lipca Tokyo Ska Paradise Orchestra w Holandii rozpoczyna trasę po Europie. W czasie jej trwania zagra m.in. na czeskim festiwalu Rock for People, na którym wystąpi także Cała Góra Barwinków. - 02/07/2011 Patronaat @ Haarlem, Holandia www.patronaat.nl - 03/07/2011 La Maroquinerie @ Paryż, Francja <a...więcej »

aktualności - Suga Roy & Conrad Crystal - Universal Tribute to Gregory Isaacs

Suga Roy & Conrad Crystal - Universal Tribute to Gregory Isaacs

Dopiero co pisaliśmy na rudemaker.pl o muzycznym hołdzie dla Gregory’ego Isaacsa, a pojawił się następny. Tym razem w wykonaniu duetu Suga Roy & Conrad Crystal. Na płycie zatytułowanej „Universal Tribute to Gregory Isaacs” znalazło się 18 utworów z repertuaru Isaacsa. W „Spreading Rumours” gościnnie wystąpił Fantan Mojah, natomiast w „Universal”...więcej »

aktualności - Apel: pomóż w nagraniu teledysku 740 milionów oddechów

Apel: pomóż w nagraniu teledysku 740 milionów oddechów

Na facebookowych profilach niezależnej grupy filmowej HOLEINMOON i zespołu 740 milionów oddechów można przeczytać apel: "ZBIERAMY STARE TELEWIZORY Do teledysku kapeli 740 MILIONÓW ODDECHÓW (ska/punk, Opole) potrzebujemy kosmicznej ilości starych, kineskopowych telewizorów! Jeśli posiadasz taki sprzęt w Opolu bądź okolicach i nie potrzebujesz go już, będziemy ogromnie wdzięczni za...więcej »

aktualności - We Remember Gregory Isaacs

We Remember Gregory Isaacs

25 października ubiegłego roku zmarł legendarny Gregory Isaacs, nazywany także Cool Ruler oraz Lonely Lover. W sierpniu do sklepów trafi dwupłytowy "We Remember Gregory Isaacs", wydany przez VP Records. Muzyków i wokalistów na to wydawnictwo zebrał Dean Fraser, jamajski saksofonista i producent. Na pierwszej płycie znajdzie się 16 utworów Isaacsa, zaśpiewanych między innymi przez Tarrusa...więcej »

aktualności - Nowy teledysk Słowaków z Polemic

Nowy teledysk Słowaków z Polemic

Wczoraj na stronie Rádio Expres premierę miał teledysk do utworu "Hora vysoká", pochodzącego z wydanej w zeszłym roku płyty "Horúce časy". Głównym bohaterem klipu jest pochodzący z Ukrainy muzyk, występujący na ulicach Bratysławy. Teledysk mozna zobaczyć TUTAJ. W zeszłym tygodniu zespół pochwalił się, że ich piosenka "<a...więcej »

aktualności - Likwidacja Rockers Revolt i powstanie Phoenix City Records

Likwidacja Rockers Revolt i powstanie Phoenix City Records

Swoją działalność zainaugurował Phoenix City Records, sublabel Cherry Red Records – najdłużej działającej brytyjskiej wytwórni (powstała w 1978 r.). Szefem Phoenix City Records został Sean Flowerdew, członek zespołów Pama International i The Loafers, organizator London International Ska Festival, a także szef wytwórni Rockers Revolt. I właśnie działalność tej ostatniej, głównie...więcej »

aktualności - Skinhead Story – ukazał się drugi numer!

Skinhead Story – ukazał się drugi numer!

Ukazał się właśnie drugi numer Skinhead Story! Koszt 10 zł + 3 poczta. Zamawiać można poprzez system Paypal, wpłacając pieniądze na adres: skinheadstory@gmail.com lub też pisać po dane do przelewu pod ten sam adres e-mail: skinheadstory@gmail.com Do pierwszych 150 sztuk zina dodana jest płyta zespołu Collina – „More than music” + bonusy! A co tym razem...więcej »

aktualności - Drewvis - Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits

Drewvis - Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits

Wczoraj premierę miał "Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits" drugi album Drewvis. Drewvis to pochodzący z Brighton dwuosobowy zespół grający akustyczne (chociaż nie zawsze) ska i reggae. Czasem w ich muzyce można także usłyszeć indie. Założycielem kapeli jest Drewvis Bristow, w latach 2001-2005 frontman ska-punkowego Out Of Luck, a w latach 2003-2009 wokalista i gitarzysta...więcej »

aktualności - Skannibal Party Vol.10

Skannibal Party Vol.10

Ukazała się kolejna, już dziesiąta, składanka z cyklu "Skannibal Party". Jak zwykle na płycie znajduje się ponad 20 utworów zespołów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Oprócz zespołów europejskich (z takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Malta, Holandia czy Finlandia), usłyszymy także reprezentantów Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Na płycie usłyszymy dużą porcję muzyki ska w...więcej »

aktualności - KONKURS: Konopians, Upbeat Quartet, Skadyktator

KONKURS: Konopians, Upbeat Quartet, Skadyktator

Warszawski koncert Konopiansów już w sobotę, 18 czerwca w Fonobarze. Z tej okazji kolejny konkurs na Rudemaker.pl. Mamy dla Was 2 podwójne wejściówki na to wydarzenie. Tym razem zabawa w skojarzenia. Wystarczy napisać: co łączy znany zespół big-beatowy Skaldowie z Konopians ;-). Wskazówki można znaleźć wśród majowych newsów, które ukazały się w serwisie RM. Na odpowiedzi,...więcej »

aktualności - KONKURS: Orneta Ska Fest

KONKURS: Orneta Ska Fest

Za 4 dni odbędzie się Orneta Ska Fest, więc mamy dla was konkurs last minute, w którym wygrać można 2 wejściówki. Co zrobić, aby je zdobyć? To bardzo proste, wystarczy odpowiedzieć na 2 banalne pytania. 1. W jakim powiecie leży Orneta? 2. Kto zainteresował Łukasza Sidorowicza (jednego z organizatorów Orneta Ska Fest) muzyka ska? (podpowiedź znajdziecie w <a...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #8

United Reggae Magazine #8

Od kilku dni na unitedreggae.com dostępny jest ósmy numer anglojęzycznego magazynu "United Reggae". W magazynie tym zebrane są treści, które na stronie ukazywały w ciągu ubiegłego miesiąca. W numerze znajdziemy przede wszystkim wywiady ze Stephenem Marleyem, Sarą Lugo, Ziggi Recado i Deadly Hunta. Przeczytamy także 12 recenzji płyt, m.in....więcej »

aktualności - This is Ska - festiwalowy magazyn

This is Ska - festiwalowy magazyn

Dokładnie za 3 tygodnie w niemieckim Dessau-Rosslau odbędzie się This Is Ska Festival! W ciągu 2 dni zagra 16 wykonawców z różnych zakątków świata. Organizatorzy festiwalu we współpracy z Rocking Steady przygotowali festiwalowy magazyn. Wspomniano - w różnych formach - o wszystkich występujących artystach. W magazynie znalazły się wywiady z Rico Rodriguez, Derrick Morgan, Yellow Cap,...więcej »

aktualności - Tropikalny pop córki perkusisty Sex Pistols

Tropikalny pop córki perkusisty Sex Pistols

6 czerwca ukaże się debiutancka płyta Hollie Cook. Jeśli nic wam to nazwisko nie mówi to czytajcie dalej. Hollie Cook jest córką Paula Cooka - perkusisty Sex Pistols. W 2006 r. dołączyła do reaktywowanego The Slits, z którym w tym samym roku nagrała epkę "Revenge of the Killer Slits". Na płycie tej zagrali także wspomniany wcześniej perkusista Sex Pistols oraz gitarzysta Marco Pirroni...więcej »

aktualności - Cała Góra Barwinków ma szanse zagrać na Rock for People w Czechach

Cała Góra Barwinków ma szanse zagrać na Rock for People w Czechach

27 maja o północy minął termin przysyłania zgłoszeń do konkursu "Zagraj na Rock For People Festival". O zaproszenie na ten największy czeski festiwal i możliwość wystąpienie na scenie Młodych Talentów podczas Muzzo.pl DAY walczyło blisko 200 zespołów. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury w składzie Radek Miszczak (Agencja Joytown), Mateusz Nowak (Muzzo.pl), Michał Boroń (Interia.pl) i...więcej »

aktualności - Program Ostróda Reggae Festival 2011

Program Ostróda Reggae Festival 2011

W dniach 11-14 sierpnia w Ostródzie odbędzie już 11 edycja Ostróda Reggae Festival - największego festiwalu reggae w Polsce. W czasie czterech dni wystąpią gwiazdy z Polski oraz - przede wszystkim - z zagranicy. Cały line-up można przeczytać poniżej. Tradycyjnie oprócz sceny głównej funkcjonować będzie scena soundsystemowa. Tegoroczną edycję rozpocznie Konkurs Młodych Polskich Zespołów...więcej »