Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - lipiec 2011

aktualności - Debiutancki album nastolatek z Norwegii

Debiutancki album nastolatek z Norwegii

Do tej pory norweska scena muzyczna kojarzyła się głównie z black metalem, A-ha i Röyksopp, no może jeszcze z założonym przez Andrzeja Dziubka zespołem De Press. Sytuację może zmienić Razika, kapela założona przez cztery 19-latki z Bergen. Marie Amdam, Maria Råkil, Marie Moe i Embla Karidotter Dahleng znają się od dzieciństwa, a grają ze sobą od 2005 r. Nie bez powodu Razika jest porównywana do grającego w latach 1979-1981 zespołu The Bodysnatchers. 22 sierpnia ukaże się "Program 91" - debiutancki album Norweżek. Na płycie znajdzie się 11...więcej »

aktualności - The Lions - allstars band z Los Angeles

The Lions - allstars band z Los Angeles

The Lions to zespół założony w Los Angeles, w jego skład wchodzą wokaliści Alex Desert i Deston Berry z Hepcat, Malik Moore z Ocean 11 oraz MC Black Shakespeare z I&I Sound System. Wspiera ich spora grupa instrumentalistów, bynajmniej nie początkujących: Dan "Connie Price" Ubick (The Keystones, Big Daddy Kane, De La Soul, Breakestra) i Devin Morrison (The Expanders, Leonard Dillon)...więcej »

aktualności - Nowy singiel The Talks

Nowy singiel The Talks

20 lipca ukaże się nowy singiel Brytyjczyków z The Talks. To już drugie wydawnictwo zespołu w tym roku – w lutym premierę miał ich debiutancki album pt. "Live Now, Pay Later!". Na singlu znajdą się dwa utwory: "Can Stand The Rain" i "Why did you bring it up". Muzyka idealna na gorące lato w mieście, którego w Polsce tak brakuje. Obu utworów (w całości) można posłuchać na...więcej »

aktualności - Suzanne Couch + The Aggrolites - Tribute dla Desmonda Dekkera

Suzanne Couch + The Aggrolites - Tribute dla Desmonda Dekkera

16 września nakładem niemieckiego wydawnictwa Rocking Records i brytyjskiego Jambila Music, ukaże się (na CD i LP) tribute album dla Desmonda Dekkera - legendarnego mistrza, który dzisiaj obchodziłby 70 urodziny. Na płycie, zatytułowanej po prostu "Dekker!", jamajskiej wokalistce Suzanne Couch towarzyszy basista Phil Chen oraz zespół The Aggrolites (w składzie Brian Dixon, Jesse...więcej »

aktualności - Konopians i Ziggie Piggie na składance SEALESIA

Konopians i Ziggie Piggie na składance SEALESIA

16 lipca w Cieszynie (koncert urodzinowy Muariolanzy na festiwalu Kręgi Sztuki) i Katowicach (koncert St. James Hotel na festiwalu Lajera na Mariackiej) prapremierę będzie miała kompilacja „Sealesia”, prezentująca najciekawszych młodych muzyków Metropolii Silesia i Woj. Śląskiego. Jak pisze wydawca, firma Falami, płyta jest różnorodna gatunkowo (rock, reggae, jazz, blues,...więcej »

aktualności - The Valkyrians i punkowe klasyki

The Valkyrians i punkowe klasyki

The Valkyrians to kwintet pochodzący z Helsinek. Chyba nie trzeba pisać, co grają, skoro news o nich pojawił się na rudemaker.pl. Debiutancki album - "High And Mighty" - wydali w 2006 r., kolejny w 2009 r. W międzyczasie pojawiły się m.in. single "Do You Really Wanna Know" i "Hooligans". 10 sierpnia ukaże się "Punkrocksteady" - trzeci album Finów, na którym postanowili zmierzyć...więcej »

aktualności - The Planet Smashers - Descent Into The Valley Of...

The Planet Smashers - Descent Into The Valley Of...

Legenda montrealskiej sceny ska, kanadyjski The Planet Smashers, wydaje dzisiaj nową, dziewiątą już, długogrającą płytę. W ciągu siedemnastu lat istnienia zasłużyli sobie na szacunek fanów na całym świecie, a ich energetyczna muzyka rozgrzewa do białości nie jeden parkiet. Płyta została wydana przez STOMP Records i zawiera piętnaście utworów: 1 Descent Into The Valley Of The Planet...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #9

United Reggae Magazine #9

Od wczoraj na unitedreggae.com dostępny jest kolejny, już dziewiąty, numer anglojęzycznego magazynu "United Reggae". W magazynie tym zebrane są treści, które na stronie ukazywały w ciągu minionego miesiąca. Czasopismo podzielone jest na kilka części - newsy, wywiady, recenzje płytowe, artykuły i zdjęcia. Wywiady przeprowadzono z następującymi...więcej »