The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - listopad 2011

aktualności - Pannonia Allstars Ska Orchestra - No Love in Town

Pannonia Allstars Ska Orchestra - No Love in Town

Dzisiaj premiera kolejnego wydawnictwa węgierskiego zespołu Pannonia Allstars Ska Orchestra. Epkę zatytułowaną "No Love in Town" promuje nakręcony w Nowym Jorku klip do tytułowej piosenki. Co ciekawe teledysk został nakręcony tylko i wyłącznie za pomocą smartfonów. Na "No Love in Town" usłyszymy piosenki Pannonia Allstars Ska Orchestra oraz PASO's Roots Rockers, pobocznego projektu członków PASO. Oprócz normalnych wersji utworów na epce znalazły się także remiksy. Utwory: 1. She's my...więcej »

aktualności - Alicja opuszcza Vespę

Alicja opuszcza Vespę

Na scenie Ania z Alicją stanowią idealną przeciwwagę dla buchających testosteronem chłopców. Od tego momentu seksualną fascynację zespołem Vespa zaczynają podzielać panowie, którzy jak dotąd wydawali się być nie do końca przekonanymi do zespołu, w którego członkach kochają się wszystkie dziewczyny w mieście. Od teraz i oni mogli kochać się w kimś z Vespy. Powyższy cytat...więcej »

aktualności - W 2012 r. nowy album Buster Shuffle

W 2012 r. nowy album Buster Shuffle

W 2012 r. niemiecka wytwórnia People Like You Records wyda nowy album Buster Shuffle zatytułowany "Do Nothing". Wkrótce światło dzienne ujrzy promujący go singiel. W przyszłym roku zespół zagra m.in. na This Is Ska Festival w Dessau-Rosslau, London International Ska Festival i berlińskim Punk & Disorderly Festival. Buster Shuffle powstał w 2007 r. w Londynie. W 2009 r. ukazał się,...więcej »

aktualności - Natural Mystic Akustycznie, czyli nieco inne reggae

Natural Mystic Akustycznie, czyli nieco inne reggae

2 grudnia w sosnowieckim klubie Gdziekolwiek odbędzie się premiera płyty "Full System Ahead" Natural Mystic Akustycznie. Dlaczego swoją muzykę określają "nieco inne reggae" oraz o nowej płycie nowego-starego zespołu przeczytacie poniżej. Oddajmy głos zespołowi. NATURAL MYSTIC...więcej »

aktualności - Jimmy Cliff - Sacred Fire EP

Jimmy Cliff - Sacred Fire EP

Bardzo dobra wiadomość dla fanów Jimmy’ego Cliffa. Juz za kilka dni ukaże się "Sacred Fire EP", pierwsza płyta od wydanej w 2004 r. "Black Magic". Premiera epki 29 listopada, ale już teraz można zamawiać preordery (deluxe pack, music + poster pack, music + t-shirt pack i music pack). Pierwsze 50 osób, które zamówi deluxe pack, oprócz plakatu, płyty w wybranym formacie oraz...więcej »

aktualności - Czeski The Spankers ma nową wokalistkę

Czeski The Spankers ma nową wokalistkę

Niektórych ta wiadomość być może zmartwi :-). Ale nic nie trwa wiecznie. W znanym i lubianym u nas czeskim zespole The Spankers doszło do zmiany wokalistki. Tereza Kripnerova po raz ostatni zaśpiewała z chłopakami 08.10.2011 r. na scenie praskiego klubu Roxy. Zastąpiła ją Sisa Feherová. Nowa frontmenka oficjalnie zadebiutuje 18.12.2011 r. w klubie Futurum w Pradze. Wtedy też premierę...więcej »

aktualności - The Israelites - The 7

The Israelites - The 7" Sessions: Vol I

W październiku pisaliśmy o wydaniu przez amerykański zespół The Israelites pierwszej części antologii, podsumowującej pierwszą dekadę ich działalności. Teraz przyszła kolej na kolejne wydawnictwo. Pod koniec ubiegłego tygodnia na <a...więcej »

aktualności - Zmarł Barry Llewellyn z The Heptones

Zmarł Barry Llewellyn z The Heptones

Wczoraj w sieci (m.in na stronach Irie FM, DanceCrasher i dancehallreggaeworld.com) pojawiła się informacja o śmierci...więcej »

aktualności - Fast Food Orchestra - Wanted For Cooking

Fast Food Orchestra - Wanted For Cooking

Przed tygodniem premierę miał szósty album pochodzącego z Pragi zespołu Fast Food Orchestra. 16 listopada w praskim klubie Lucerna Music Bar odbyło się oficjalne release party. Dzisiaj zespół postanowił zrobić słuchaczom niespodziankę i udostępnił album na bandcamp.com. To słuchacz decyduje, ile chce za "Wanted For Cooking" zapłacić,...więcej »

aktualności - Francuskie soul reggae w RedStar73

Francuskie soul reggae w RedStar73

W najnowszym newsletterze Redstar73 Records pojawiła się informacja o wydaniu w tym miesiącu pierwszej długogrającej płyty zespołu Bobby Sixkiller. Hiszpańska wytwórnia wyda album "Lonely Road" tylko na CD. Jest też dobra informacja dla zbieraczy "wosku". Nakładem francuskiej...więcej »

aktualności - Płyta The Mugshots zbliża się wielkimi krokami!

Płyta The Mugshots zbliża się wielkimi krokami!

W najbliższą sobotę do warszawskiego klubu Punkt & Radio Luxembourg zawita Vespa. Wraz ze "skuterowym gangiem" scenę dzielić będą Molly Malone's z Giżycka oraz The Mugshots z Warszawy. Ten ostatni zespół, określający się mianem "niesfornych skapanków", będzie świętował premierę swojego debiutu płytowego - "Kto nie próbuje, ten nie wie, jak to smakuje". Na epce znajdzie się 6...więcej »

aktualności - Skannibal Party vol. 11

Skannibal Party vol. 11

Niemiecka wytwórnia Mad Butcher ujawniła okładkę oraz 10 utworów, które znajdą się na kolejnej, juz jedenastej, części kompilacji "Skannibal Party". Na płycie usłyszymy zespoły z Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Węgier oraz Austrii. Rebell Spell (Esp) - Un Timpo Singular The Magnetophones (Esp) - Sad Song Nerd Academy (Ger) - Keep The Fire Burning El Ultimo...więcej »

aktualności - The Mighty Mighty Bosstones - The Magic Of Youth

The Mighty Mighty Bosstones - The Magic Of Youth

6 grudnia ukaże się nowy album The Mighty Mighty Bosstones. Płytę będzie można kupić na CD, LP z bonusowym utworem, który nie znajdzie się na kompakcie oraz w zestawie deluxe składającym się z CD i LP. W Europie preordery można zamawiać na <a...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #12 (+ sampler mp3)

United Reggae Magazine #12 (+ sampler mp3)

Jest już dostępny nowy numer "United Reggae Magazine". W środku m.in. wywiady: Johnny Clarke, Queen Ifrica, Junior Murvin, Daweh Congo, Franz Job, Solo Banton, Don Corleon, Pressure and Protoje recenzje: The Upsessions "Below The Belt", Sugar Minott "Hard Time Pressure", Bunny Lee and The Agrovators "Dub Will Change", kompilacja "The Bristol Reggae Explosion 2: The 1980s"...więcej »

aktualności - Chilly Práshock - Bál

Chilly Práshock - Bál

Wczoraj pisaliśmy o zespole SkaFander, teraz czas na kolejnych Słowaków - Chilly Práshock. Zespół powstał w 2009 r. w Bańskiej Bystrzycy. Niedawno wydał swoją pierwszą płytę "Bál". Znalazły się na niej zarówno starsze utwory (np. "Cigy a Káva" czy "Biele Šaty"), jak i całkiem nowe. W swojej twórczości mieszają ska z alternatywą, grunge’em i punk rockiem. Utwory: 1. Úvod 2....więcej »

aktualności - SkaFander - Get Ready

SkaFander - Get Ready

W grudniu ukaże się pierwszy studyjny album Słowaków ze SkaFander. Zespół pracował nad płytą "Get Ready" 6 miesięcy. Do studia nagraniowego JL Records wszedł pod koniec sierpnia. Efektem jest 12 piosenek, w tym 6 utworów instrumentalnych, w różnych stylach, m.in early reggae i 2-tone. Na <a...więcej »

aktualności - Debiutancki album Dan P. and the Bricks

Debiutancki album Dan P. and the Bricks

Dan P. and the Bricks to 10-osobowy zespół założony w lutym 2009 r. w Santa Cruz. W jego skład wchodzą Dan Potthast z MU330 oraz członkowie zespołu Slow Gherkin. Dan P. and the Bricks skupiają się głównie na zbieraniu funduszy dla lokalnych fundacji charytatywnych. Grali koncerty benefitowe m.in. dla hospicjum hrabstwa Santa Cruz, Crohn’s & Colitis Foundation of America oraz...więcej »

aktualności - Nowa płyta Yellow Umbrella jeszcze w tym miesiącu

Nowa płyta Yellow Umbrella jeszcze w tym miesiącu

Dobra wiadomość dla fanów "Parasolek" - 26 listopada premiera kolejnej koncertowej płyty Yellow Umbrella. Na "Live at the Groovestation" znajdą się utwory zarejestrowane 6 marca br. w drezdeńskim klubie Groovestation. Utwory: 1. Freedom Fries 2. A Thousand Faces 3. M 4. A Life On Fire 5. Plombier Polonais 6. Fighting With The One You Love 7. New Time Warrior 8. Ma...więcej »

aktualności - Winston Riley (twórca riddimu Stalag) postrzelony w głowę

Winston Riley (twórca riddimu Stalag) postrzelony w głowę

1 listopada w swoim domu w Kingston został postrzelony autor tekstów i producent Winston Riley. Według doniesień policji otrzymał postrzał w głowę oraz ramię. Obecnie Riley przebywa w jednym ze szpitali w Kingston. To już kolejny niewyjaśniony akt przemocy wobec producenta - we wrześniu postrzelono go oraz ugodzono nożem. Dwa lata wcześniej, także we wrześniu, podpalono jego studio...więcej »

aktualności - Pomorzanie - Mocne Uderzenie II

Pomorzanie - Mocne Uderzenie II

3. listopada szczeciński zespół mocnego uderzenia – Pomorzanie – świętować będzie premierę drugiej pozycji w swojej dyskografii - EPki „Mocne Uderzenie II”. POMORZANIE to projekt poboczny członków jednego z najstarszych polskich zespołów ska - Vespa. W rock'n'rollowym składzie (2 wokale, gitara, bas, perkusja, klawisze) składają hołd pierwszym polskim...więcej »