HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - grudzień 2011

aktualności - The Mugshots na winylu

The Mugshots na winylu

Niedługo ukaże się druga część składanki "Warsaw HardCore Punk Attack". Nie, nie pomyliłem gatunków muzycznych. Oprócz bardziej i mniej znanych kapel grających punk rocka i hardcore punk, znalazł się na niej także ska-punkowy zespół The Mugshots. Niedawno wydał swoją debiutancką płytę pt. "Kto nie próbuje, ten nie wie, jak to smakuje". Patronat nad ich płytą objął rudemaker.pl. Na "Warsaw HardCore Punk Attack vol. 2" znajdzie się utwór "Motyla noga" (czyżby inspiracja Wujkiem Dobrą Radą i "Misiem"?). Co istotne, piosenki tej nie ma na "Kto nie...więcej »

aktualności - Singiel Sally Brown

Singiel Sally Brown

2 stycznia ukaże się winylowy singiel madryckiego zespołu Sally Brown. Znajdą się na nim dwa utwory: "Madrid" oraz "Boss Nass". Utworu ze strony A, zadedykowanego rodzinnemu miastu, można posłuchać na soundcloud. Za produkcję odpowiedzialny jest Don Fe, producent...więcej »

aktualności - Świąteczny konkurs z Las Melinas

Świąteczny konkurs z Las Melinas

Święta nadchodzą wielkimi krokami, więc zespół Las Melinas ma dla czytelników rudemaker.pl 3 egzemplarze swojej debiutanckiej płyty "The Best Of 2008-2011". Niestety nie dojdą do soboty, ale któż by się tym przejmował. Konkurs potrwa dokładnie tydzień, nagrody zostaną wysłane 30 grudnia. <img...więcej »

aktualności - W styczniu epka Eli 'Paperboy' Reed meet The Pepper Pots

W styczniu epka Eli 'Paperboy' Reed meet The Pepper Pots

Pod koniec stycznia do sklepów trafi epka "Time and Place", efekt współpracy katalońskiego zespołu The Pepper Pots i Amerykanina Eliego "Paperboy" Reeda. Materiał na płytę nagrano i wyprodukowano wiosną tego roku w Gironie. Na płycie znajdą się 4 utwory: 1. Time and Place 2. Don't Mess up a Good Thing 3. There ain't no man that can’t be caught 4. Take it a like a...więcej »

aktualności - The Oldians - Wandering Souls

The Oldians - Wandering Souls

The Oldians to barceloński zespół, w skład którego wchodzą członkowie takich zespołów, jak The Kinky Coo Coo's, Flight 404, Amusic Skazz Band czy The Cabrians. W swojej twórczości odwołują się do oryginalnego dźwięku sekcji rytmicznych złotej ery muzyki jamajskiej (lata 60. i 70.) oraz jazzu. Grają zarówno klasyków jazzu (John Coltrane, George Gershwin, Charlie Parker), muzykę popularną...więcej »

aktualności - Ska z Kraju Długiej Białej Chmury

Ska z Kraju Długiej Białej Chmury

Nowa Zelandia może się kojarzyć z wieloma rzeczami, ale wydaje się, że muzyka ska będzie jednym z ostatnich z nich. A jednak! Kraj Długiej Białej Chmury (bo tak tłumaczy się maoryską nazwę tego państwa) nie jest białą plamą na mapie skaświata. W 2008 r. na Toots & Grooves, pierwszym festiwalu ska w tym kraju, wystąpiło ponad 35 zespołów, m.in. The WBC i The Managers z Auckland oraz...więcej »

aktualności - Mr.T-Bone Sings The Beatles

Mr.T-Bone Sings The Beatles

25 stycznia, nakładem japońskiego wydawnictwa Ska In The World, ukaże się 7-calowy singiel "Mr.T-Bone Sings The Beatles". Znajdą się na nim 2 utwory czwórki z Liverpoolu – "Help" oraz "A Hard Day's Night". Od dzisiaj obu coverów można słuchać na soundcloud Mr. T-Bone. W tym samym czasie premierę będzie miała także płyta...więcej »

aktualności - The Spankers - Party Lovers

The Spankers - Party Lovers

Jak niedawno informowaliśmy, w czeskim The Spankers doszło do zmian w składzie. Zespół ma nie tylko nową wokalistkę, Sisę Feherovą, ale także nowego basistę Viktora i trębacza Marka. Już w niedzielę, 18 grudnia, w praskim klubie Futurum, zostanie zaprezentowany najnowszy singiel kapeli, zatytułowany "Party Lovers". Utworu można już <a...więcej »

aktualności - The Sombrero Club Zine #2

The Sombrero Club Zine #2

Jest już dostępny drugi numer "The Sombrero Club Zine", hiszpańskiego zina poświęconego muzyce ska, skinhead reggae i rocksteady. Ukazało się tylko 500 egzemplarzy (co ważne, są one bezpłatne). W tym numerze można przeczytać artykuły o Toño Quirazco i Alpha Boys School, a także wywiady z New York Ska-Jazz Ensemble i The Aggrolites. Oprócz tego znajdziemy zapowiedzi koncertów...więcej »

aktualności - Skafander - Get Ready

Skafander - Get Ready

Zapowiadana na łamach Rudemakera debiutancka, pełnowymiarowa płyta słowackiego zespołu Skafander, ukazała się zgodnie z planem. Kapela istnieje już pięć lat, dlatego też album zawiera utwory z całego okresu działalności grupy. Te nowsze sąsiadują z nieco starszymi, a jest ich wszystkich dwanaście. Zgodnie z obietnicami, płytę w wersji elektronicznej można <a...więcej »

aktualności - KONKURS: The Bartenders meet Dr. Ring Ding

KONKURS: The Bartenders meet Dr. Ring Ding

Zgodnie z zapowiedzią na naszym facebooku, mamy dla was kolejny konkurs! Tym razem związany z warszawskim zespołem The Bartenders i premierą jego singla "Polecat". Gościnnie udzielił się w nim Richie Alexander Jung, szerzej znany jako Dr. Ring-Ding. Dla naszych czytelników mamy specjalne nagrody: jedno podwójne zaproszenie na...więcej »

aktualności - Premiera książki

Premiera książki "Dance Craze"

Dzisiaj odbyła się premiera książki "Dance Craze". Jej autorem jest Garry Bushell, dziennikarz muzyczny, prezenter telewizyjny, aktywista polityczny, a także wokalista oi!-owego zespołu The Gonads. Wcześniej napisał m.in. książki o Cockney Reject i Twisted Sister. O czym jest książka? Wystarczy zerknąć na okładkę, w podtytule napisano Rude Boys On The Road! How The Specials,...więcej »

aktualności - KONKURS: Warsaw Underground Festival #2

KONKURS: Warsaw Underground Festival #2

16 grudnia (piątek) w warszawskim klubie CDQ odbędzie się WARSAW UNDERGROUND FESTIVAL Reggae vs Dubstep #2. Tak jak na poprzedniej edycji, misją festiwalu jest przegląd warszawskich djów, selektorów, producentów, nawijaczy i mc. Ze względu na duże zainteresowanie pierwszą edycją festiwalu (bawiło się wówczas ok. 350 osób) na każdej ze scen WUF#2 wystąpi zaproszony gość spoza Warszawy....więcej »

aktualności - Świąteczny singiel The Selecter

Świąteczny singiel The Selecter

Co prawda singiel wyszedł 1 grudnia, jednak warto wspominać - nawet poniewczasie - o każdym nowym wydawnictwie The Selecter. Przechodząc do meritum, The Selecter, jedna z ikon muzyki 2tone, wydał świąteczny singiel (niestety tylko w formacie cyfrowym). Znajdują się na nim dwa utwory: "Skank 'Til Christmas" i "A Christmas Fable". Utwory te to swego rodzaju Yin i Yang okresu...więcej »

aktualności - The Caroloregians, The Sidewalk Doctors i Pama Intl meet Wrongtom na winylach

The Caroloregians, The Sidewalk Doctors i Pama Intl meet Wrongtom na winylach

Po serii, a nawet kilku seriach, wydawnictw cyfrowych (pełna lista poniżej) wytwórnia Phoenix City Records wreszcie ogłosiła wydanie płyt w namacalnej formie, i to od razu na winylu. W specjalnej limitowanej edycji dla kolekcjonerów znajdą się zarówno nowe albumy, jak i reedycje klasycznych płyt. Na pierwszy ogień pójdą The Caroloregians "Fat Is Back" , The Sidewalk Doctors "Music Is...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #13 (+ sampler mp3)

United Reggae Magazine #13 (+ sampler mp3)

Na stronie unitedreggae.com opublikowano kolejny, ostatni w tym roku, numer United Reggae Magazine. Na okładce znalazł się Leroy Sibbles, jeden z członków oryginalnego składu The Heptones. W numerze oprócz wywiadu z Leroyem znajdziemy także rozmowy z I-Wayne, Midnite, Frenchie, Ce'Cile oraz Davidem Katzem, autorem wydanej w...więcej »

aktualności - Ogłoszono wyniki konkursu The London International Ska Festival

Ogłoszono wyniki konkursu The London International Ska Festival

Dzisiaj ogłoszono wyniki finału konkursu The London International Ska Festival. Nagrodą jest występ na festiwalu. Do konkursu zgłosiły się 153 zespoły, spośród których organizatorzy wybrali 20 finalistów. Zwycięzcę w głosowaniu, trwającym od 14 września do 1 grudnia, wybrali...więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #7

Rocking Steady Magazine #7

Jest już dostępny siódmy, listopadowo-grudniowy, numer magazynu Rocking Steady. Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim obszerny wywiad z The Skatalites (w których imieniu odpowiadał Kevin Batchelor), przeprowadzony po ich koncercie w Kolonii. Ponadto wywiady z brytyjskim The Dualers, założonym przez Adriana Sherwooda Dub Syndicate, amerykańsko-brytyjsko-jamajskim Dub City Rockers oraz...więcej »

aktualności - Reggae nominacje do Nagrody Grammy

Reggae nominacje do Nagrody Grammy

1 grudnia amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła nominacje do przyszłoroczych muzycznych Oscarów. Od 1985 r. przyznawana jest także Nagroda Grammy w kategorii Najlepszy Album Reggae. W tym roku nominowani do niej zostali: - Monty Alexander za album "Harlem-Kingston Express Live!" - Israel Vibration za "Reggae Knights" - Stephen Marley za "Revelation Pt....więcej »

aktualności - The Offenders / Redska - RudeLeague

The Offenders / Redska - RudeLeague

Jest już dostępny zapowiadany od pewnego czasu split dwóch włoskich kapel – Redska i The Offenders. Split ukazał się na CD i w formie 7-calowej epki. Znalazły się na nim po dwa wcześniej niepublikowane utwory obu zespołów. Wydawcą jest Black Butcher Records – sublabel Mad Butcher. Za produkcję i dystrybucję odpowiedzialne są także wytwórnie Kob Records i RedStar 73....więcej »

aktualności - The Phantoms – Phantom Physics

The Phantoms – Phantom Physics

W sierpniu rudemaker.pl informował o nadchodzącej płycie norweskiego zespołu The Phantoms. Doczekaliśmy się. W ostatni poniedziałek do cyfrowych sklepów muzycznych (takich jak Itunes czy Spotify) trafił singiel "Soprano" promujący najnowszy album The Phantoms. 2 i 3 grudnia w Oslo i...więcej »