HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2012

aktualności - Rototom Reggae Contest Europe 2012

Rototom Reggae Contest Europe 2012

Trwa kolejna edycja plebiscytu Reggae Contest Europe. Do 20 lutego można głosować na zespoły, które mają szansę wystąpić na największym europejskim festiwalu reggae - Rototom Sunsplash - w hiszpańskim Benicàssim. W tym roku z Polski udział biorą: Natural Dread Killlaz & Riddim Bandits, Natural Mystic Akustycznie i Sun El Family. Głosować można wybierając zespół pod zakładką "Registered 2012", a potem wpisując swój mail w zielone okienko umieszczone w lewym, dolnym rogu strony. Można również wejść na podstronę "Votations" i...więcej »

aktualności - Tommy Tornado - Cool Down

Tommy Tornado - Cool Down

Dokładnie za miesiąc odbędzie się premiera drugiego solowego albumu saksofonisty Tommy'ego Tornado. Thomas "Tommy Tornado" Streutgers na co dzień jest członkiem holenderskiego Rude Rich and The High Notes. Ponadto gra w 3 innych zespołach - JZZZZZP, The Soulsnatchers i The Busquito's. W 2009 r. wydał pierwszą solową płytę pt. "Sunrise". 24 lutego ukaże się kolejna, zatytułowana "Cool...więcej »

aktualności - Ska Madness 2

Ska Madness 2

W 2010 r. wytwórnia Spectrum Music wydała składankę "Ska Madness: 20 Reggae Classics Which Inspired The Two Tone Revolution", czyli 20 klasycznych utworów reggae – a właściwie to 19, bo ciężko uznać "Enjoy Yourself" Guya Lombardo za takowy - które stanowiły inspirację dla zespołów 2-tone. Znalazły się na niej m.in. "Starvation" i "Jackpot" The Pioneers, "Skinhead Moonstomp"...więcej »

aktualności - Zmarł Winston Riley

Zmarł Winston Riley

Jak poinformowała gazeta Jamaica Observer, wczoraj w University Hospital of the West Indies zmarł jamajski producent i autor piosenek Winston Riley. W listopadzie ubiegłego roku został postrzelony w głowę (pisaliśmy o tym <a...więcej »

aktualności - El Bosso & Die Ping Pongs - Tag vor dem Abend

El Bosso & Die Ping Pongs - Tag vor dem Abend

20 stycznia do sklepów trafi nowa płyta weteranów niemieckiego ska – El Bosso & Die Ping Pongs. Mimo, iż zespół istnieje od ponad ćwierćwiecza (powstał w 1985 r.), "Tag vor dem Abend" jest dopiero ich trzecim albumem. Wszystkiemu winna przerwa w działalności w latach 1992-2003. Na płycie znalazło się 14 piosenek (w tym jeden bonus track), które powstały w 2010 i 2011 r....więcej »

aktualności - Rude Cat Festival 2012

Rude Cat Festival 2012

Po rocznej przerwie na koncertową mapę Europy wraca kataloński festiwal Rude Cat. Koncerty odbędą się, podobnie jak poprzednie edycje, w La Mirona w Salt Girona. Festiwal potrwa jeden dzień (sobota, 31 marca), a wystąpią na nim Bad Manners, Mr. Review, The Toasters, Dr. Ring-Ding i Mr. Freak Ska. Bilety: 20/25 euro. Plakat Rude Cat Festival 2012 Jamaican Sounds: <img...więcej »

aktualności - Vieja Skina - AyahuasKa

Vieja Skina - AyahuasKa

Vieja Skina to pochodzący z Limy zespół grający instrumentalne tradycyjne ska. Powstał w 2007 r. Obecnie w jego skład wchodzi 8 osób, w tym 3-osobowa sekcja dęta. Do tej pory wydali 1 koncertową epkę i 4 single (<a...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #14 (+ sampler mp3)

United Reggae Magazine #14 (+ sampler mp3)

Ukazał się pierwszy w tym roku numer "United Reggae Magazine". Z okładki zerka na nas Ken Boothe – w środku znajdziemy wywiad z nim, a także – o czym poniżej – piosenkę, w której się udzielił. Możemy także przeczytać wywiady z Bobem Hardingiem z King Spinna Records, I-Taweh, Dax Lion i Susan Cadogan. Oprócz newsów i reportaży, w czternastym numerze "United Reggae"...więcej »

aktualności - Nowa odsłona Ziggie Piggie

Nowa odsłona Ziggie Piggie

Znany i lubiany zespół Ziggie Piggie wszedł w 2012 r. w nowej odsłonie, zarówno muzycznej, jak i personalnej. Najistotniejsza zmiana to zastąpienie wokalistki Gabi Budzianowkiej (z Natural Mystic Akustycznie) Patrycją Kopiec. Nowe nazwiska to także grający na gitarze Maciej Dudek oraz Sebastian Lorek, odpowiedzialny za klawisze i elektronikę. Oprócz nowego składu zespół zaprezentował...więcej »