The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - marzec 2012

aktualności - Clinton Fearon - Heart and Soul

Clinton Fearon - Heart and Soul

Wczoraj premierę miał nowy album Clintona Fearona "Heart and Soul". Clinton Fearon znany jest przede wszystkim z członkostwa w The Gladiators. W 1969 r. zastąpił Davida Webbera, 18 lat później opuścił zespół. W 1987 r. osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie kontynuował karierę muzyczną, początkowo z projektem The Defenders (rozwiązanym w 1992 r.), później z The Boogie Brown Band, a także nagrywając solowe płyty. Na jego najnowszej płycie, zatytułowanej "Heart and Soul", znajduje się 12 akustycznych piosenek, napisanych podczas lat grania z The...więcej »

aktualności - King Hammond - Dancing in the Garden of Evil

King Hammond - Dancing in the Garden of Evil

Jaki jest najlepszy sposób na uczczenie swoich 50. urodzin? W przypadku muzyka niewątpliwie jest to wydanie płyty. I właśnie tak zrobi Nick Welsh, bardziej znany jako King Hammond. 22 kwietnia w czasie urodzinowego koncertu będzie miał premierę jego czwarty studyjny album "Dancing in the Garden of Evil". Poniżej, nakręcony...więcej »

aktualności - The Inciters - Soul Clap

The Inciters - Soul Clap

Dzisiaj w The RIO Theatre w Santa Cruz odbędzie się release party "Soul Clap", nowego albumu wyśmienitego northern soulowego The Inciters. Oprócz nich zagrają także The Wild Ones i DJ Tom LG. release party "Soul Clap" to pierwszy album po pięcioletniej przerwie w działalności The Inciters. W 2011 r....więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #16 (+ sampler mp3)

United Reggae Magazine #16 (+ sampler mp3)

Na stronie unitedreggae.com udostępniono nowy numer "United Reggae Magazine". Z okładki zerka na czytelnika Ernest Ranglin, człowiek którego chyba nie trzeba przedstawiać miłośnikom jamajskiej muzyki. Jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej, to będzie miał okazję czytając wywiad z muzykiem. W numerze przeczytać można także...więcej »

aktualności - Nowa płyta Los Granadians

Nowa płyta Los Granadians

Wiosną tego roku Los Granadians del Espacio Exterior wyda nowy album (na 12-calowym winylu). Znajdzie się na nim 12 wcześniej niepublikowanych utworów w – nieobecnym w ich najnowszych produkcjach - stylu rocksteady. Od czasu ostatniego albumu, wydanego w 2008 r. "Donde Ningún Hombre Ha Llegado Jamás", ukazały się tylko dwa krążki – epka "New York City" w 2010 r. i singiel...więcej »

aktualności - The Shifters - Letters to Jodie Foster

The Shifters - Letters to Jodie Foster

The Shifters to 9-osobowy zespół grający rocksteady, pochodzący z Waszyngtonu. Jakiś czas temu rozpoczęli na Kickstarterze kampanię mającą na celu sfinansowanie ich płyty "Letters to Jodie Foster". Co ważne płyty winylowej, a konkretnie 10-calowej, bo taki format zespół sobie wymarzył. Na płycie...więcej »

aktualności - Kashief Lindo - A Reggae Tribute To Michael Jackson

Kashief Lindo - A Reggae Tribute To Michael Jackson

Na początku marca ukaże się, w wersji cyfrowej i na CD, "A Reggae Tribute To Michael Jackson", nagrany przez Kashiefa Lindo, syna jamajskiego gitarzysty i producenta Williego Lindo. Na płycie znajdzie się 18 utworów Króla Popu, w tym "Never Can Say Goodbye" (nagrane w 1970 r. przez Jackson 5), "Earth Song", "Heal The World",...więcej »

aktualności - Dreadsquad - The Riddim Machine (nowy album w marcu)

Dreadsquad - The Riddim Machine (nowy album w marcu)

Dokładnie za tydzień premierę będzie miał nowy album producencki Dreadsquadu. Poniżej oficjalna zapowiedź: 10 marca 2012 do sklepów muzycznych trafi trzeci producencki album łódzkiego soundsystemu Dreadsquad. Płyta wydana w labelu Superfly Studio dostępna będzie jako CD (ekologiczny digipack), mp3/wav oraz zestaw dwunastocalowych płyt winylowych (trzy single oraz album sampler z...więcej »

aktualności - El Último Skalón - Ciudadano del mundo

El Último Skalón - Ciudadano del mundo

El Último Skalón to zespół łączący ska i reggae z rytmami latynoskimi. Powstał w 2007 r. w hiszpańskiej Saragossie. Swój pierwszy koncert zagrali pod koniec 2008 r. Obecnie w skład zespołu wchodzi 9 osób: Miguel Sanz (wokal), Manu Grande (klawisze, chórki), Ester Sanz (bas), Fernando de Santos (perkusja), Gonzalo Blasco (gitara), Davit Miguel (instrumenty perkusyjne), Jaime Olite...więcej »

aktualności - Leonard Dillon – The Ethiopian

Leonard Dillon – The Ethiopian

28 września ubiegłego roku zmarł Leonard Dillon, założyciel i lider The Ethiopians, ikony muzyki reggae. Przed śmiercią, w przeważającej części została ukończona praca nad nowymi utworami. Pracował nad nimi wraz z zespołem The Silvertones oraz członkami John Brown's Body i 10 Ft. Ganja Plant....więcej »

aktualności - Skambomambo - Made to Specification

Skambomambo - Made to Specification

17 marca do sklepów trafi "Made to Specification", drugi album szczecińskiego Skambomambo. W ten sam dzień zagrają koncert w Radio Szczecin. Dobra wiadomość dla osób spoza Szczecina i okolic – będzie go można posłuchać także przez internet. To będzie pracowity dzień, bowiem później zajrzą również do Pubu Crawl i – w ramach afterparty – do klubu Lulu. Dwa dni przed...więcej »