The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - maj 2012

aktualności - Druga seria singli Ska Is Dead

Druga seria singli Ska Is Dead

Jak informuje the1stfive.com, od dzisiaj (a dokładnie od godziny 14 czasu wschodniego) będzie można zamawiać single Ska Is Dead Vol. 2. Płyty w kooperacji wydały 2 wydawnictwa, Asbestos Records i Underground Communique Records. Druga seria Ska Is Dead - podobnie jak pierwsza, wydana pod koniec 2010 r. i na początku 2011 r. - dostępna będzie tylko dla...więcej »

aktualności - Soul Jazz Records presents Studio One Sound

Soul Jazz Records presents Studio One Sound

Wydawnictwo Soul Jazz Records pokusiło się o kolejną przekrojową kompilację utworów z przepastnych archiwów Studio One. Na "Studio One Sound" znalazło się 18 piosenek takich artystów, jak Ken Boothe, Lord Tanamo, The Heptones, Dub Specialist czy Rita Marley. Mamy tu wszystko, począwszy od klasycznego ska i rocksteady, poprzez roots reggae i dub, a kończąc na korzeniach dancehallu....więcej »

aktualności - Christopher Martin gwiazdą Festiwalu Reggaeland

Christopher Martin gwiazdą Festiwalu Reggaeland

Christopher Martin to jedno z największych światowych objawień muzyki reggae ostatniej dekady. Już w lipcu po raz pierwszy wystąpi na solowym koncercie w Polsce podczas płockiego Festiwalu Reggaeland. Znamy też kolejnych polskich wykonawców Reggaelandu. Christopher Martin zaczynał karierę muzyka reggae nietypowo, bo od zwycięstwa w popularnym programie Digicel Rising Stars, jamajskiej...więcej »

aktualności - The Forthrights - EP

The Forthrights - EP

18 maja odbyło się release party nowej epki The Forthrights, brooklińskiego zespołu grającego rocksteady. Epka zatytułowana po prostu "The Forthrights" została nagrana w Treehouse Studios w Niles (w stanie Ohio). W nagrywaniu wzięli udział także Maddie Ruthless, Vic Ruggiero (The...więcej »

aktualności - United Reggae Magazine #18 (+ sampler mp3)

United Reggae Magazine #18 (+ sampler mp3)

W tym miesiącu nie pisaliśmy jeszcze o nowym numerze magazynu "United Reggae", naprawiamy więc to zaniedbanie. W 18. numerze, jak zawsze, przeczytamy newsy, wywiady, recenzje oraz (foto)reportaże. Wśród nich: wywiady z Chantelle Ernandez, Clinton Fearon, Pablo Moses, Busy Signal, Kayla Bliss, Jah Sun, Tarrus Riley, Chris i John z Fashion Records, Steve z Truckback...więcej »

aktualności - Irie Up zawiesza działalność

Irie Up zawiesza działalność

"Irie Up" to wydawany w Berlinie anglojęzyczny magazyn poświęcony reggae. Powstał w styczniu 2010 r. Niedawno ogłoszono, że po ponad 2 latach i wydanych 12 numerach, "Irie Up" zawiesza publikację na czas nieokreślony. Przyczyną tego posunięcia są, spowodowane sytuacja gospodarczą w Europie, trudności finansowe uniemożliwiające kontynuację wydawania magazynu. Ronan Lynch, redaktor...więcej »

aktualności - Ska Jam vol. 1

Ska Jam vol. 1

1 maja, nakładem Jamdown UK, ukazała się pierwsza część kompilacji "SKA JAM. The International World of Ska, Reggae, Dub & Rocksteady". Znalazło się na niej 16 piosenek artystów z Jamajki, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii i Danii. Obok starych wyjadaczy pokroju Rico Rodrigueza, Derricka Morgana czy The Hotknives, na składance usłyszymy także mniej znanych, aczkolwiek nie...więcej »

aktualności - Europejskie wydanie albumu The Void Union

Europejskie wydanie albumu The Void Union

W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy o debiutanckim albumie amerykańskiego zespołu The Void Union. Dzisiaj, nakładem niemieckiej wytwórni Rocking Records, ukazało się jego europejskie wydanie (dostępne m.in. na <a...więcej »

aktualności - Debiutancki album Leo & The Lineup

Debiutancki album Leo & The Lineup

Leo & The Lineup to pochodzący z Kopenhagi 10-osobowy zespół, na czele którego stoi wokalista Kevin Leo. Oprócz niego w zespole śpiewają 3 chórzystki: Bendix Olsen, Maja Muhlack i Jessie England. Członkowie Leo & The Lineup działali wcześniej w Understudies, Yardshaker, Kentucky Luckies, Chakawoo, Pranksters i Bleeding Archive. Leo i jego zespół gra ska/reggae i soul. Od 16 kwietnia...więcej »

aktualności - Elephant Man na festiwalu Reggaeland

Elephant Man na festiwalu Reggaeland

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND ogłosili kolejnego artystę, który wystąpi na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Jest nim Elephant Man. Elephant Man, światowa gwiazda dancehallu z Jamajki po raz pierwszy zagra w Polsce. Będzie jednym z headlinerów lipcowego festiwalu Reggaeland w Płocku. Listę polskich wykonawców otwiera grupa Vavamuffin. O'Neil Bryan –...więcej »

aktualności - The Skints proszą o pomoc!

The Skints proszą o pomoc!

Londyńska, reggae punkowa kapela The Skints, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W sobotę rano okazało się, że skradziono im busa z całą zawartością. Stracili instrumenty, sprzęt, a nawet ubrania. Dlatego ich wytwórnia, Bomber Music, organizuje 20 maja specjalny koncert benefitowy. A zespół prosi o wsparcie. Jeśli nie o finansowy...więcej »

aktualności - Skanish Sound

Skanish Sound

18 maja nakładem wydawnictwa Vampisoul ukaże się ciekawa kompilacja. Jak wskazuje podtytuł "Jamaican-influenced Music From Spain 1964-1972", mamy tu do czynienia z hiszpańską muzyką z lat 1964-1972, powstałą w wyniku fascynacji muzyką jamajską. Większość utworów to oryginalne kompozycje, jednakże usłyszymy na niej także covery takich artystów jak Jimmy Cliff, Desmond Dekker, Bruce...więcej »

aktualności - Skinhead Story - numer 3

Skinhead Story - numer 3

Nowy numer fanzina Skinhead Story. 60 stron w formacie A5, na których znajdziecie między innymi: Agent Bulldogg - wywiad z Tomasem, jednym z założycieli tego świetnego szwedzkiego oi! bandu. Co się zmieniło i dlaczego chłopaki zdecydowali się nie śpiewać po angielsku. Last Rough Cause - Andy opowiada między innymi o...więcej »

aktualności - Zmarł Lloyd Brevett

Zmarł Lloyd Brevett

3 maja wczesnym rankiem w szpitalu Andrews Memorial Hospital w St. Andrew zmarł 80-letni Lloyd Brevett, współzałożyciel The Skatalites (i jedna z dwóch żyjących osób z oryginalnego składu). Z zespołem był związany przez niemal całe swoje życie, odszedł z niego w 2005 r. W październiku 2001 r. Lloyd Brevett został odznaczony wysokim jamajskim odznaczeniem Order of Distinction, w...więcej »

aktualności - Lloyd Brevett z The Skatalites w stanie krytycznym

Lloyd Brevett z The Skatalites w stanie krytycznym

Jak już pisaliśmy, przy okazji informacji o nowym singlu i trasie, z oryginalnego składu The Skatalites żyją już tylko dwie osoby - 76-letni saksofonista Lester Sterling i 80-letni kontrabasista Lloyd Brevett. Ten drugi, po serii napadów i zawale, 2 tygodnie temu wylądował w szpitalu w St....więcej »