HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - lipiec 2012

aktualności - Vespa i Pomorzanie na składance

Vespa i Pomorzanie na składance "Born in Szczecin"

Born In Szczecin to chęć wręczenia szczecinianom do ręki czegoś, co świadczyć będzie o sile naszej lokalnej sceny garażowej. Czegoś namacalnego...... Zamysłem Stowarzyszenia Made in Szczecin, jak i portalu wSzczecinie.pl jest stwarzanie zespołom możliwości zaistnienia na rynku muzycznym. Olbrzymi potencjał drzemiący w młodych, szczecińskich muzykach usłyszeć można na składankach Born In Szczecin. Do udziału w projekcie zapraszani są młodzi twórcy, jak i „starzy wyjadacze sceny”. Darmowe płyty rozdawane są nie tylko w Szczecinie, ale na terenie...więcej »

aktualności - Millie i The Specials na otwarciu Igrzysk Olimpijskich

Millie i The Specials na otwarciu Igrzysk Olimpijskich

W sobotę, 18 minut po północy czasu miejscowego (w Polsce 1:18), rozpoczęły się XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Jednak news nie będzie dotyczył samych igrzysk, a ceremonii otwarcia, która odbyła się na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Za przebieg widowiska odpowiedzialny był Danny Boyle, twórca takich filmów jak "Trainspotting" czy "Slumdog. Milioner z ulicy". Jedną z części...więcej »

aktualności - Debiut The Archives

Debiut The Archives

10 lipca odbyła się premiera debiutanckiego albumu The Archives, waszyngtońskiego zespołu grającego roots reggae. Płyta została wyprodukowana i zmiksowana przez Erica Hiltona i Chrisa "Stone" Garretta z Thievery Corporation. Utwory: 1. Who's Correct (feat. Ras Puma) 2. hetto Gone Uptown (feat. Ras Puma & Lenny Kurlou) 3. Crime...więcej »

aktualności - 2000 Tons of TNT - Reggae Mysteria

2000 Tons of TNT - Reggae Mysteria

10 lipca amerykański zespół, o wybuchowej nazwie, 2000 Tons of TNT, wydał swój debiutancki album zatytułowany "Reggae Mysteria". Materiał na płytę zarejestrowano w maju i czerwcu w Earthbound Recordings w kalifornijskim Chula Vista. Zespół wydał album własnym sumptem. Utwory: 1. Reggae Mysteria 2. Cougar Communion 3. Shot in the Dark 4. Tiger Uppercut 5. Cleansing Sound 6....więcej »

aktualności - Demo Ska Gourmet!

Demo Ska Gourmet!

Tydzień temu nieznany szerzej zespół Ska Gourmet! udostępnił w sieci swoje demo. I trzeba przyznać, trzyma wysoki poziom. O samym zespole wiadomo na razie tylko, że pochodzi z Guadalajary w Meksyku. Miejmy nadzieję, że niedługo powstanie ich strona lub chociaż fanpage na facebooku. Na płycie znajduje się 6 instrumentalnych ska-jazzowych utworów. Niektórzy komentatorzy sytuują...więcej »

aktualności - Snoop Dogg vs. reggae

Snoop Dogg vs. reggae

20 lipca Snoop Dogg, jeden z najbardziej znanych na świecie amerykańskich raperów, pod pseudonimem Snoop Lion, wydał singiel reggae pt. "La La La". Singiel, nagrany na riddimie Artibella, wyprodukował Major Lazer (projekt Diplo). Oprócz Snoopa w piosence wokalnie...więcej »

aktualności - The Pioneers - Originals Remixed

The Pioneers - Originals Remixed

2 lipca rozpoczęła się kampania organizowana przez Clarks Originals, we współpracy z Trojan Records. Postanowili oni zaangażować didżejów producentów z różnych stron świata, aby odświeżyć, ożywić jeden z klasycznych hitów Trojan Records, wydany w 1971 r. "Let Your Yeah Be Yeah" The Pioneers. W uznaniu dla czterech miast na świecie, reprezentujących zróżnicowane dziedzictwo dźwięków,...więcej »

aktualności - Jim Murple Memorial - Manapany EP

Jim Murple Memorial - Manapany EP

16 lipca premierę miała "Manapany", epka francuskiego zespołu Jim Murple Memorial. JMM powstał w Paryżu w 1996 r. Gra jamajski rhythm and blues (swój debiutancki album zatytułowali "Rythm'n'Blues Jamaïcain") z wpływami soulu, rocksteady, ska, bluesa i jazzu. Jim Murple Memorial ma na koncie kilka albumów, ostatni z nich - "À la recherche d'un son perdu" z 2010 r. - został w...więcej »

aktualności - Phoenix City All-Stars – Two Tone Gone Ska

Phoenix City All-Stars – Two Tone Gone Ska

3 września do sklepów trafi debiutancki album londyńskiego Phoenix City All-Stars. Będzie można go kupić na czarnym LP (limitowana edycja - 250 numerowanych kopii) lub CD. Już teraz w sklepie festiwalu London International Ska można zamawia pre-ordery. Utwory: 1. One Step Beyond 2. The Selecter 3. Tears of a...więcej »

aktualności - Skadyktator i Victor Quero - Live at Szumna 8 - acoustic mento ska EP

Skadyktator i Victor Quero - Live at Szumna 8 - acoustic mento ska EP

Przedstawiamy wam "Live at Szumna 8" - acoustic mento ska EP - efekt wiosennego spotkania Jego Wysokości Skadyktatora i Victora Quero - wenezuelskiego basisty i gitarzysty. Z sesji Skadyktator wybrał 4 numery ("Sally Brown", "Train to Skaville", "Spytałem tatę", "Oil in my Lamp") i co tydzień będzie prezentował jeden. Posłuchajcie zatem "Sally Brown" - <A...więcej »

aktualności - Zmarł Ossie Hibbert

Zmarł Ossie Hibbert

1 lipca w Nowym Jorku zmarł Oswald "Ossie" Hibbert, jamajski klawiszowiec, producent i inżynier dźwięku. Jak dowiedziała się gazeta "Jamaica Observer", Oswald Hibbert wybrał się, razem z Chrisem Chinem z VP Records, na koncert Grooving in the Park, w ramach którego zagrali Jimmy Cliff, Gladys Knight i Berres Hammond, w brooklińskim Roy Wilkinson Park. Wracając do swego domu na ...więcej »

aktualności - Free Colours nr 19

Free Colours nr 19

Przed wami dziewiętnasty numer Free Colours. Ulubione pismo trójkolorowej społeczności powiększyło się o kilka stron, tradycyjnie jest co czytać i słuchać! Zacznijmy od wywiadów, bo to jest to, co lubicie w naszym magazynie najbardziej. Najbardziej okazale prezentują się rozmowy z Jarexem: - ...Nigdy nie chciałem grać tak, jak kapele z Jamajki. Dla mnie scena angielska...więcej »

aktualności - Odrodzenie Jimmy'ego Cliffa

Odrodzenie Jimmy'ego Cliffa

17 lipca ukaże się, pierwszy od 7 lat, pełnometrażowy album Jimmy'ego Cliffa. Na płycie tej Cliff kontynuuje - rozpoczętą w ubiegłym roku przy okazji "Sacred Fire EP" - współpracę z Timem Armstrongiem. Utwory: 1. Bang 2. World Upside Down 3. One More 4. Cry No More 5. Children's Bread 6. Guns Of...więcej »

aktualności - Lipcowe nowości Stomp Records

Lipcowe nowości Stomp Records

W tym miesiącu kanadyjska wytwórnia Stomp Records, należąca do Union Label Group, wypuści dwie nowości, które powinny przypaść do gustu naszym czytelnikom. Pierwsza to "Blastoff", debiutancki album pochodzącego z Montrealu zespołu Danny Rebel & The KGB (przed 2 laty wydali epkę "Soul Shaker"). "Blastoff" został nagrany i...więcej »

aktualności - KONKURS: Festiwal Reggaeland

KONKURS: Festiwal Reggaeland

Już w piątek 6 lipca rozpocznie się Festiwal Reggaeland. Na sobotę zaplanowano wielki show, podczas którego po raz pierwszy na wspólnym koncercie wystąpią wielkie gwiazdy reggae z Jamajki, Europy i Stanów Zjednoczonych – Gentleman, J Boog, Skara Mucci, Christopher Martin i Ziggi Recado. Gentleman to największa europejska gwiazda reggae. Grający niemal od dwóch dekad muzyk nie...więcej »

aktualności - The Sabaudians - Enter The Sabaudians - The Cantaloop Blue Sessions

The Sabaudians - Enter The Sabaudians - The Cantaloop Blue Sessions

Niecałe 2 tygodnie temu - jak donosi rudeboytrain.com - premierę miał "Enter The Sabaudians - The Cantaloop Blue Sessions", debiutancki album The Sabaudians. Zespół powstał w czerwcu ubiegłego roku, z zamiarem grania tradycyjnej jamajskiej muzyki lat 60. ("original ska"). Jego trzon...więcej »