HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - sierpień 2012

aktualności - Solowy album wokalisty Westbound Train

Solowy album wokalisty Westbound Train

25 września premiera pierwszego solowego albumu Obiego Fernendeza, wokalisty i puzonisty Westbound Train. Na "Confessions, Waves and the Garden State" znajdzie się 10 utworów, m.in. "Pills". Utwory: 1. Have You Ever 2. Don’t Turn Away 3. The Color of Your Voice 4. Over 5. Pills 6. Get You Through 7. Check Your Time 8. Only A Fool 9. Ugly Comes Out 10. Overdue Album wyprodukował Obi Fernandez oraz Eric Novod (perkusista Westbound Train). Za nagrywanie i...więcej »

aktualności - Freddie McGregor - Di Captain

Freddie McGregor - Di Captain

5 września do sklepów trafi "Di Captain" Freddiego McGregora. Na płycie znajdzie się 15 utworów (plus intro), w tym m.in. "You Won't See Me" z repertuaru The Beatles. Gościnnie na "Di Captain" zaśpiewali Gappy Ranks i Etana. Freddie McGregor urodził się 27 czerwca 1956 r. w jamajskim Clarendon (urodzili się tam tekże m.in. Derrick Morgan, Millie Small i Toots Hibbert). W wieku 7...więcej »

aktualności - Ratujemy Żabę

Ratujemy Żabę

Ponad 2 tygodnie temu w internecie pojawiła się informacja, że sosnowiecki gitarzysta Adam Marszałek (znany bardziej pod pseudonimem "Żaba"), jest chory na boreliozę. Żaba jest współtwórcą zespołu Konopians, nagrał z nimi 2 płyty i zagrał mnóstwo koncertów. Pojawił się także na "Light Smyk Music", debiutanckim albumie Ziggie Piggie. Muzykowi postanowili pomóc przyjaciele, m.in. także...więcej »

aktualności - Skadyktator i Victor Quero - Spytałem tatę

Skadyktator i Victor Quero - Spytałem tatę

Kolejny, jeszcze bardziej akustyczny numer z epki "Skadyktator y Victor Quero grają mento"! "Spytałem tatę" @ soundcloud.com Tym razem Skadyktator - Jedyny Dyktator, Którego Kochają Wszyscy i wenezuelski basista Victor Quero wzięli na warsztat jeden z bardziej znanych utworów grupy The...więcej »

aktualności - Sari Ska Band - Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego

Sari Ska Band - Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego

Śląsk i Zagłębie stały się w ostatnim czasie niekwestionowaną mekką grup nawiązujących w swojej twórczości do jamajskich korzeni. Ska, reggae, rocksteady i swing są także inspiracją dla powołanej do życia w 2004 roku formacji Sari Ska Band tworzonej przez muzycznych zapaleńców z Żor i Rybnika. Ilość osób w składzie, a co za tym idzie, instrumentów decydujących o brzmieniu, tłumaczy...więcej »

aktualności - Książka i audiobook Sławomira Gołaszewskiego

Książka i audiobook Sławomira Gołaszewskiego

10 sierpnia na Ostróda Reggae Festiwal podczas odbywającego się tam Uniwersytetu Reggae, premierę miała nowa edycja książki "Reggae Rastafari" Sławomira Gołaszewskiego. Wydawcą jest Manufaktura Legenda. Jak pisze wydawca: To świetny szkic zawierający w sobie historię tej muzyki ze szczególnym uwzględnienim Boba Marleya,...więcej »

aktualności - Split The Snails i The Heavy Beat

Split The Snails i The Heavy Beat

The Snails Meet The Heavy Beat at the Underground Echo Cellar to split dwóch zespołów ze stanu Pennsylvania, pochodzącego z Filadelfii The Snails (rocksteady/soul/ska) oraz The Heavy Beat (reggae/ska) z Allentown. W czerwcu pisaliśmy o nowej epce tego pierwszego zespołu. Utwory: 1. The Snails - Many Roads 2....więcej »

aktualności - The Senior Allstars - What Next?

The Senior Allstars - What Next?

21 września do sklepów trafi album "What Next?" niemieckiego The Senior Allstars, zespołu znanego chociażby z wieloletniej współpracy z Dr. Ring-Dingiem. Utwory: 1. Antenna Dub 2. What Do You Need? 3. Jam Rock 4. More Dan Dat 5. Que Pasa Despues 6. Yeko 7. Caravans 8. Bending Corners 9. Checkpoint 10. Rum & Lime 11. West To East 12. Come On 13. Dub On Próbek...więcej »

aktualności - Bakshish wydaje nowy singiel i album

Bakshish wydaje nowy singiel i album

Jakiś czas temu zapowiadano, że 11 sierpnia ukaże się nowy album zespołu Bakshish. Niestety, jak to czasem bywa, data została przesunięta - na wrzesień. Jednak zespół, wraz z wydawnictwem Zima Records oraz Festiwalem Ostróda, przygotował dla swoich fanów niespodziankę. Jest nim singiel, na którym znajdą się 3 utwory. 1. Bezpiecznie 2. Sefety place 3. Ostatnia szansa...więcej »

aktualności - Tabu - Endorfina

Tabu - Endorfina

Dzisiaj do sklepów trafił trzeci studyjny album Tabu. Płyta zawiera 10 premierowych utworów, w tym przeboje: "Jak dobrze Cię widzieć", "Nie chcę umierać" czy "Marzenia". Każdy kolejny album Tabu był inny i ta tradycja została utrzymana. "Endorfina" to eklektyczna bomba, mieszanina stylów o wspólnym mianowniku, którym jest pulsujący bas, charyzmatyczny wokal oraz przede wszystkim...więcej »

aktualności -

"Wiele dróg" - debiutancki album Make Progress

11 sierpnia, w czasie 3. dnia Ostróda Reggae Festival, odbędzie się premiera "Wiele dróg", debiutanckiego albumu Make Progress. Zespół ten w sobotę zagra na Red Stage jako pierwszy. Po nim wystąpią m.in. Tabu, Jafia Namuel, Bakshish i Morgan Heritage. Wróćmy jednak do płyty "Wiele dróg". Znalazło się na niej 10...więcej »

aktualności - Nowa wytwórnia Rogera Rivasa

Nowa wytwórnia Rogera Rivasa

Roger Rivas, organista The Aggrolites i The Bullets, założył Rivas Recordings, wytwórnię wydającą winyle. Pierwszą płytą w katalogu RR będzie 7-calowy singiel "First Attack" projektu Rogers All Stars, czyli Rivasa oraz muzyków z Los Angeles. Na stronie B znalazł się utwór "Sabor A Mi". Płyta została nagrana, wyprodukowana i zmiksowana przez...więcej »

aktualności - Debiutancki singiel P45

Debiutancki singiel P45

W piątek, 3 sierpnia, premierę miał "Cold Shivers", debiutancki singiel pochodzącego z Essex ska / modsowskiego zespołu P45. Jest to zapowiedź pełnego albumu, który - nakładem BH2 Media/Cadiz - ukaże się jeszcze w tym roku. Singiel będzie można kupić na iTunes, HMV oraz brytyjskim Amazon. P45...więcej »

aktualności - The Beatdown - Walkin' Proud

The Beatdown - Walkin' Proud

Od wczoraj ze strony Union Label Group, właściciela Stomp Records, można ściągać "Walkin' Proud". Jest to pierwszy singiel zapowiadający drugi album kanadyjskiego zespołu The Beatdown. The Beatdown powstali w 2009 r. po rozpadzie innego montrealskiego zespołu, The One Night Band....więcej »