Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - wrzesień 2012

aktualności - The Valkyrians & Red Soul Community - A Boss Tribute To Nancy Sinatra

The Valkyrians & Red Soul Community - A Boss Tribute To Nancy Sinatra

Przy okazji newsa dotyczącego teledysku do "Caprichosa", warto napisać o czymś, co ucieszy fanów wczesnego reggae. 2. listopada nakładem niezastąpionego Grover Records ukaże się "A Boss Tribute To Nancy Sinatra", split fińskiego The Valkyrians i hiszpańskiego (a właściwie andaluzyjskiego, bo to wspólnota autonomiczna) <a...więcej »

aktualności - Demo CT-Tones

Demo CT-Tones

CT-Tones powstał w 2010 r. w Toruniu na gruzach zespołu Skapoint. Cztery lata po zawieszeniu jego działalności, trzech jego członków - gitarzysta Maciej Wróblewski, basista Adam Leszczyński i perkusista Wojtek Zadrużyński - powołało do życia nowy projekt, także w klimatach jamajskomuzycznych. Sekcja rytmiczna została wzbogacona tylko o klawisze, za którymi stanął Radek Witkowski. Po...więcej »

aktualności - Do The Dog Skazine 66

Do The Dog Skazine 66

Jest już dostępny 66. numer brytyjskiego "Do The Dog Skazine", ukazującego się najdłużej na świecie zina dotyczącego ska. Na okładce gwiazda niemieckiego ska The Busters. A w środku rzeczy na temat: Cartoon Violence, Phoenix City All Stars, The Bakesys, Jimmy The Squirrel, Pama International, Kngdms, Rasta4Eyes, The Skints, Madness, The Drop, Too Spicy, The Pressure Tones, Detached, the...więcej »

aktualności - Mr. Wallace - Rudies & Rockers

Mr. Wallace - Rudies & Rockers

Mr. Wallace to młody, pochodzący z holenderskiego Groningen, zespół grający ska. Zespół w 2010 r. założyli wokalistka Renske de Boer i basista Rudmer Gietema. Obecnie w jego skład wchodzą także trębaczka Hilde Houtsma, saksofonista Jelle Hoeksma, perkusista Anton Klunder, klawiszowiec Hans Oosterhaven i gitarzysta Pieter Wiersma. 8. września premierę miała ich druga epka pt. "Rudies...więcej »

aktualności - Można już zamawiać nowy album Madness

Można już zamawiać nowy album Madness

Ponad tydzień temu pisaliśmy o nowym, już 10., studyjnym albumie Madness. Od wczoraj na iTunes i Amazonie...więcej »

aktualności - Zebra - Electronic Heart

Zebra - Electronic Heart

Zebra dojrzała i wydobywa się z sieci, zręcznie wymykając się prostym kwalifikacjom. Pytania o krążek właśnie przestały być bez sensu – "Electronic Heart" już 13.10.2012 pojawi się w sklepach! Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Pierwsze dźwięki powstały w Krakowie, obecnie Zebra tworzy we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje...więcej »

aktualności - KONKURS: Make Progress - Wiele dróg

KONKURS: Make Progress - Wiele dróg

W sierpniu informowaliśmy o premierze "Wielu dróg", debiutanckiego albumu Make Progress. Przypomnijmy, że Make Progress to zespół pochodzący z Rucianego-Nidy. Powstał w 2000 r. pod nazwą Jah Vibration. Obecnie w jego skład wchodzi 7 osób: Andrzej Klimek (wokal, gitara), Karol Dziedzic (bas), Miłosz Dębiński (saksofon), Martin Czerwiński (gitara), Maciej Ignatjuk (klawisze),...więcej »

aktualności - Professor - Throw Down Your Arms

Professor - Throw Down Your Arms

5 miesięcy temu Groundation wydał swój siódmy album pt. "Building an Ark". 14 września wokalista zespołu Harrison Stafford (pod pseudonimem Professor), wydaje swój drugi solowy album (pierwsza to "Madness" z kwietnia 2011 r.). Materiał, który znalazł się...więcej »

aktualności - Drugi album The Bandulus

Drugi album The Bandulus

The Bandulus pochodzi z Austin w Teksasie. Został założony latem 2008 r. przez Jeremy'ego Peña. Grają tradycyjne ska, rocksteady i reggae. W 2010 r. wydali, nakładem Soul Shot Records, swój debiutancki album pt. "Ska Reggae Soul". Przy jego nagrywaniu współpracowali m.in. z Victorem Ruggiero z The Slackers oraz Willym Camero i Patrickiem Kellym (sekcja rytmiczna Stingers ATX). Rok...więcej »

aktualności - The SKAnads - Skinhead Lullabies

The SKAnads - Skinhead Lullabies

4. września niemiecka wytwórnia Randale Records wydała debiutancką epkę The SKanads, czyli ska-wersji brytyjskiego zespołu punkowego The Gonads. The SKAnads założył, rzecz jasna, Garry Bushell (aka Gal Gonad), wokalista i autor piosenek Gonads. Oprócz niego w składzie są Mark McMighty (gitara i wokal), Gentleman John Woodward (bas), Connor O’Mara (perkusja) oraz Wattsie Watts...więcej »

aktualności - Madness - Oui Oui Si Si Ja Ja Da Da

Madness - Oui Oui Si Si Ja Ja Da Da

29 października ukaże się 10. studyjny album Madness. Oprócz daty premiery ujawniono także okładkę autorstwa Sir Petera Blake'a. W ubiegłym miesiącu zespół udostępnił na swojej stronie utwór "Death of a Rude Boy", zapowiadający nową płytę. Wystarczy podać swój adres mailowy i po chwili można cieszyć się darmowym...więcej »

aktualności - Dr.JAU i jego nowy singiel

Dr.JAU i jego nowy singiel

Dr. Jau (właściwie Jaume Mira) to jeden z najpłodniejszych jamajskomuzycznych artystów w Hiszpanii. Jest lub był członkiem m.in. takich zespołów, jak El Gran Miércoles, Ki Sap, The Shake It Up's, Gaia Dub Sindicat, Dr.Jau & The Peanut Vendors, Dead Snoopys, The Mormers i Golden Singles Band. Jest także założycielem niezależnego wydawnictwa Golden Singles Records Niedawno,...więcej »

aktualności - Toots & The Maytals - Reggae Got Soul: Unplugged On Strawberry Hill

Toots & The Maytals - Reggae Got Soul: Unplugged On Strawberry Hill

W wakacje Toots Hibbert, idąc za przykładem Clintona Fearona lub Tarrusa Rileya, wydał płytę akustyczną pt. "Unplugged On Strawberry Hill". Co prawda minęło już trochę czasu od premiery tego wydawnictwa, jednak z kronikarskiego obowiązku warto o nim wspomnieć. Jest to zestaw największych hitów zespołu...więcej »

aktualności - Kingston Rudieska - 3rd Kind

Kingston Rudieska - 3rd Kind

Informacje o premierach wydawniczych z krajów azjatyckich przeważnie docierają do nas z mniejszym lub większym opóźnieniem, więc także i w przypadku Kingston Rudieska nie mogło być inaczej. 31 lipca premierę miał trzeci album tego południowokoreańskiego zespołu. Kingston Rudieska został założony w 2004 r. w Seulu. W skład zespołu wchodzi 9 osób, w tym lider, grający na puzonie...więcej »

aktualności - Pierwszy singiel Santiago Downbeat

Pierwszy singiel Santiago Downbeat

Ponad tydzień temu chilijski zespół Santiago Downbeat udostępnił pierwszy singiel ze swojego debiutanckiego albumu. "Y Ahora Tú Me Miras" możemy posłuchać na soundcloud zespołu. Autorem muzyki i słów jest Gonzalo Hamber Cid. Za aranżacje odpowiada trębacz Cristian Cerpa. Na razie brak szczegółów, poza...więcej »