Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - październik 2012

aktualności - Reggae Golden Jubilee: Origins of Jamaican Music (50th Anniversary)

Reggae Golden Jubilee: Origins of Jamaican Music (50th Anniversary)

6. listopada mieszcząca się w Nowym Jorku wytwórnia VP Records wyda 4-płytowy box set pt. "Reggae Golden Jubilee: Origins of Jamaican Music". Okazją do jego wydania jest, obchodzone w tym roku, półwiecze niepodległości Jamajki. Na płytach znajdzie się muzyka od ska, poprzez reggae, aż po dancehall. Wyboru utworów dokonał Edward Seaga, były premier Jamajki. Przed dostaniem się do Parlamentu Seaga był producentem muzycznym, założył także wydawnictwo...więcej »

aktualności - El Bosso meets the Skadiolas - Nie wieder Kirmesmusik

El Bosso meets the Skadiolas - Nie wieder Kirmesmusik

Dzisiaj w Münster odbędzie się release party "Nie wieder Kirmesmusik", wspólnego albumu The Skadiolas i Markusa "El Bosso" Seidenstickera (znanego z El Bosso & die Ping Pongs, w tym roku wydali swój trzeci album pt. "Tag vor Abend"). Współpraca zaczęła się...więcej »

aktualności - Soul Radics - Down To The Hall

Soul Radics - Down To The Hall

17. listopada premiera debiutanckiego albumu Soul Radics. Release party odbędzie się na JAMAICAN OLDIES WEEKEND, gdzie razem z Soul Radics zagrają The Prizefighters oraz Stranger "Soul" Cole. Soul Radics pochodzi z Nashville w stanie Tennessee. W jego...więcej »

aktualności - Rico Rodriguez laureatem medalu Musgrave'a

Rico Rodriguez laureatem medalu Musgrave'a

10 października o godzinie 15 czasu lokalnego legendarny jamajski puzonista, producent i pionier ska Emmanuel "Rico" Rodriguez, w uznaniu jego zasług dla muzyki jamajskiej, został odznaczony srebrnym medalem Musgrave'a. 83-letni Rico nie mógł uczestniczyć w ceremonii, która odbyła się w Kingston, w głównej siedzibie Institute of Jamaica. W sumie odznaczono 14 osób i organizacji,...więcej »

aktualności - Książkowe reggae-nowości

Książkowe reggae-nowości

Na przyszły miesiąc zapowiedziano kilka premier książek o reggae. 5. listopada brytyjskie wydawnictwo Soul Jazz Records wyda 2 książki: "Reggae 45 Soundsystem – The Label Art of Reggae Singles" i "Reggae Soundsystem – Original Reggae Album Cover Art". Dzięki 7-calowym singlom o prędkości odtwarzania 45 obr./min. muzyka...więcej »

aktualności - The Toasters w Phoenix City Records

The Toasters w Phoenix City Records

We wrześniu zespół The Toasters podpisał umowę, w wyniku której Phoenix City/Cherry Red Records (reprezentował ją Sean Sean Flowerdew) wyda 2 płyty Bucketa i spółki. Pierwszą z nich będzie kompilacja "30th Anniversary", podsumowująca 3 dekady istnienia Toastersów. Znajdzie się na niej 20 utworów. Utwory: 1. Life In A Bubble 2. 2Tone Army 3. Pirate Radio 4. One Track Mind 5....więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #12

Rocking Steady Magazine #12

We wrześniowo-październikowym numerze niemieckiego magazynu "Rocking Steady" jak zwykle sporo ciekawych do przeczytania. Przede wszystkim wywiady, przepytano takich artystów jak obchodzący w tym roku 70. urodziny U-Roy (w ramach cyklu "Jamaican Originators"), Hollie Cook z Wielkiej Brytanii, Missing Andy z Wielkiej Brytanii, Panteón Rococó z Meksyku i...więcej »

aktualności - Vespa is back!

Vespa is back!

VESPA (Twój ulubiony zespół) powraca z „najgroźniejszym szoł estradowym ever”. Na początku 2012 roku najpopularniejszy polski zespół ska, szczecińska Vespa, zagrał serię koncertów, którymi żegnał się z wieloletnią wokalistką i saksofonistką grupy – Alicją. Teraz Vespa powraca do koncertowego pożycia z nowymi muzykami w swych szeregach: wokalistką Zosią, trębaczką...więcej »

aktualności - Mr. T-bone meets the Caroloregians – The Italian Job

Mr. T-bone meets the Caroloregians – The Italian Job

2. listopada premiera "The Italian Job", wspólnego projektu belgijskiego zespołu The Caroloregians i włoskiego puzonisty Luigi De Gaspariego (znanego bardziej pod pseudonimem Mr. T-Bone lub Mister trombone). "Włoska robota" to coś więcej niż concept album, to coś więcej niż projekt, to pomost pomiędzy dwoma krajami. Na 7-calowej epce znalazły się wielkie włoskie przeboje z lat 60.,...więcej »

aktualności - Dwie siódemki Dr. Ring-Dinga

Dwie siódemki Dr. Ring-Dinga

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o megamiksie "Piping Hot", nadchodzącego albumu projektu Dr. Ring Ding Ska-Vaganza. W przyszłym miesiącu odbędzie się jego premiera. Album ten zostanie wydany na CD (nakładem Pork Pie) oraz LP (<A...więcej »

aktualności - Polska prapremiera musicalu

Polska prapremiera musicalu "Our House"

27 października na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki odbędzie sie polska prapremiera musicalu "Our House", spektaklu opartego na piosenkach grupy Madness. "OUR HOUSE" to opowieść o Maksie, który w szesnaste urodziny zabiera Sarę – dziewczynę swoich marzeń – na pierwszą randkę. Chcąc jej zaimponować,...więcej »

aktualności - Erin Bardwell Collective - Bringing The Hope

Erin Bardwell Collective - Bringing The Hope

Od dzisiaj dostępny jest "Bringing The Hope", nowy album brytyjskiego Erin Bardwell Collective. Zespół ten powstał w 2003 r. Gra reggae/rocksteady w stylu późnych lat 60. i wczesnych 70. Obecnie w jego skład wchodzą Erin Bardwell (założyciel The Skanxters, dokładną biografię tego artysty można przeczytać tutaj), Sandra Bell, Pete...więcej »

aktualności - Mampy - Between Bass and Cradle

Mampy - Between Bass and Cradle

27. października premiera debiutanckiego albumu francuskiego Mampy. Kwintet ten pochodzi z Tuluzy i gra połączenie reggae, jazzu i ska (coś dla miłośników Ernesta Ranglina). Został założony w 2007 r. przez wokalistę i gitarzystę Benoit Roudela. Początkowo Mampy było kwartetem, oprócz Roudela w skład zespołu wchodzili Lionel Mussard (instrumenty klawiszowe), Mathieu Jardat (kontrabas) i...więcej »

aktualności - Madness - iTunes Festival EP

Madness - iTunes Festival EP

iTunes Festival to coroczny festiwal (a właściwie cykl koncertów) organizowany od 2007 r. W tym roku koncerty odbywały się w The Roundhouse w londyńskim Camden Town. Były także transmitowane przez Channel 4. W trakcie 30. dni publiczność, także poprzez iTunes na komputerach oraz za pomocą odpowiedniej...więcej »

aktualności - Pressure Cooker - Wherever You Go

Pressure Cooker - Wherever You Go

Pressure Cooker został założony w 1997 r. w Bostonie, grają - jak sami piszą - "roots reggae, rocksteady and ska music". W tym roku w ramach obchodów swego 15-lecia zespół postanowił wydać 7. studyjny album. Aby to zrobić Pressure Cooker 13. stycznia rozpoczęli kampanię na kickstarterze. Pieniądze...więcej »