The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - listopad 2012

aktualności - Daty letnich festiwali

Daty letnich festiwali

Znamy już daty przyszłorocznych letnich festiwali, a przynajmniej większości z nich. Płocki Festiwal Muzyki Korzennej Reggaeland będzie trwał trzy dni - 12, 13 i 14 lipca. Po przejściowych problemach festiwal nabrał wiatru w żagle. Oby tylko w 2013 r. pogoda była bardziej łaskawa dla organizatorów i publiczności (która w tym roku nie mogła zobaczyć St. Petersburg Ska-Jazz Review). Niecały tydzień później (20 lipca) w Ostrowie Wielkopolskim, po raz trzynasty, odbędzie się festiwal <a ...więcej »

aktualności - Beres Hammond - One Love, One Life

Beres Hammond - One Love, One Life

13 listopada Beres Hammond (a właściwie Hugh Beresford Hammond), nazywany "King of Jamaican Lover's Rock", wydał swój 20 (tak jest, dwudziesty) album pt. "One Love, One Life". Wydawcą jest VP Records. Utwory: CD 1 1. Can't Waste No Time 2. No Candle Light 3. In My Arms 4. Crazy Dreams 5....więcej »

aktualności - Malandro 95 - Malandro 95

Malandro 95 - Malandro 95

10 grudnia, nakładem Whatevski Records, ukaże się debiutancka epka "Malandro 95" zespołu o tej samej nazwie. Malandro 95 to amerykański all-stars band grający instrumentalne reggae. W skład tego projektu wchodzą Victor Ruggiero (gitara basowa, organy - The Slackers), "Agent Jay" Nugent (gitara rytmiczna,...więcej »

aktualności - The Bartenders meet Dr. Ring Ding! Exclusive Ska Reggae Dancehall Show!

The Bartenders meet Dr. Ring Ding! Exclusive Ska Reggae Dancehall Show!

Już po raz trzeci stołeczna formacja ska-jazzowa The Bartenders połączy swe siły z Drem Ring Dingiem – gwiazdą muzyki ska/reggae/dancehall z Niemiec – by zagrać w Polsce wspólne koncerty pod szyldem The Bartenders meet Dr. Ring Ding. Tym razem pretekstem do spotkania muzyków piętnasty w dorobku Dra Ring Dinga album studyjny – „Piping hot” –...więcej »

aktualności - Pomoc dla Rozalki Brylewskiej

Pomoc dla Rozalki Brylewskiej

Niedawno informowaliśmy o debiutanckim albumie gdyńskiej Enchantii. W skład zespołu wchodzą m.in. perkusista Hinzu (udzielający się wcześniej w kilku zespołach punkowych i reggae'owych, np. Dintoira i Rozkurwiel) oraz wokalistka Sara, córka Roberta Brylewskiego, znanego z takich zespołów jak...więcej »

aktualności - Maxi-singiel Jah Division

Maxi-singiel Jah Division

22 listopada ukazał się maxi-singiel kultowego rosyjskiego zespołu reggae Jah Division. W ten sam dzień lider formacji Gerbert Morales, obchodził swoje 51 urodziny. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce, a Gera Morales znany jest polskiej i rosyjskiej publiczności także przez owocną współpracę z bydgoskim zespołem DUBSKA i wspólny album "Dubska Division". Ostatnie...więcej »

aktualności - Premiera epki The Sentiments

Premiera epki The Sentiments

21 listopada premierę miała debiutancka epka The Sentiments. O zespole tym wspominaliśmy przy okazji wydania płyty Cornerstone 96-98. W ramach przypomnienia: w skład pochodzącego z Portland The Sentiments wchodzą perkusista i wokalista Matt Griffin (aka DJ Simmerdown), Kit Lee (gitara) i Tadd Enright...więcej »

aktualności - Zmarł Ranchie McLean

Zmarł Ranchie McLean

14 listopada w University Hospital of the West Indies w St Andrew, w wieku 64 lat, zmarł basista Bertram "Ranchie" McLean - donosi Jamaica Observer. Jak powiedział gazecie Antonie McLean, syn artysty, Ranchie był chory już od pewnego czasu. W 1998 r. doznał udaru mózgu, który zakończył jego...więcej »

aktualności - Nowy singiel Le Grand Miercoles

Nowy singiel Le Grand Miercoles

17. listopada ukazał się singiel Le Grand Miercoles. Na 7-calowym winylu znalazły się 2 utwory: "Comin' Home Baby" i "Alligator Ye-Ye". Pierwszą z piosenek w oryginale śpiewał Mel Tormé, na płycie znalazła się adaptacja Le Grand Miercoles. Druga natomiast to kompozycja Jaume...więcej »

aktualności - Isa García - Walk Alone

Isa García - Walk Alone

Właśnie ukazała się epka Isabeli Garcii, wokalistki Red Soul Community. Isa po raz kolejny współpracuje z Carlosem Dingo, klawiszowcem RSC. Na "Walk ALone" znalazły się 4 subtelne, jazzujące utwory, wszystkie zaśpiewane po angielsku. Autorką wszystkich tekstów jest Isa García. Na wszystkich instrumentach natomiast zagrał Carlos...więcej »

aktualności - Tim

Tim "Predator" Boyce potrzebuje pomocy!

Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od Kinga Django o trudnej sytuacji w jakiej znalazł się jeden z członków rodziny Stubborn. Tim "Predator" Boyce, lider zespołu Predator Dub Assassin, został w tragiczny sposób dotknięty niszczycielską siłą huraganu Sandy. Tim, który mieszkał w Bradley Beach z żoną, 14. letnią córką i trzytygodniowym maleństwem, stracił cały swój majątek. Przez jego dom...więcej »

aktualności - Bakshish - 4-I-VER (premiera 17.11.2012)

Bakshish - 4-I-VER (premiera 17.11.2012)

4-I-VER to czwarty (12lat!) oficjalny i autorski album zespołu. Nowa płyta na nowe czasy. Minęło już 12 lat od momentu ukazania się ostatniej płyty zespołu Bakshish zatytułowanej „B-3” , która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae. Premiera 17 listopada 2012! Wysyłka na dwa dni przed premierą! Promocja! Kupując w Preorderze zapłacisz tylko 26,99! Przez...więcej »

aktualności - Enchantia - Enchantia (premiera 13.10.2012)

Enchantia - Enchantia (premiera 13.10.2012)

Enchantia to zespół reggae z Gdyni. Grupa po raz pierwszy zaprezentowała się podczas II edycji festiwalu Metropolia jest Okey w roku 2008. Kolejne występy to Open'er Festival 2009 oraz Ostróda Reggae Festiwal gdzie jury uhonorowało wokalistkę nagrodą w kategorii indywidualność festiwalu przyznawaną w imieniu konsul Jamajki. W międzyczasie udało się im zarejestrować wspólne kompozycje...więcej »

aktualności - P45 - Top Floor

P45 - Top Floor

3 miesiące po wydaniu debiutanckiego singla, ska/modsowski P45 znowu atakuje. Wczoraj do sklepów (iTunes, amazon, hmv) trafił ich drugi singiel pt. "Top Floor". Można go posłuchać np. na onerpm.com. Wydawcą jest <a...więcej »

aktualności - Etana - Reggae EP

Etana - Reggae EP

Etana to pochodząca z Jamajki wokalistka, która w ostatnich latach nieźle "namieszała" w reggae'owym światku. Do tej pory wydała dwa albumy - "The Strong One" (2008) i "Free Expressions" (2011) - oraz dwie epki - "Free" (2010) i "August Town" (2011). W zeszłym roku Etana, wraz z Dub Akom Band, zagrała na wrocławskim One Love Sound Fest. 20. listopada ukaże się kolejna epka...więcej »

aktualności - Steff Tej & Éjectés - Dr Rocksteady

Steff Tej & Éjectés - Dr Rocksteady

Długo zapowiadany 11. album francuskiego Éjectés, działającego od kilku lat pod nazwą Steff Tej & Éjectés, wreszcie jest! "Dr Rocksteady" to 13 piosenek w klimacie rocksteady/reggae/rock. Release party odbyło się 26. października w Limoges. Utwory: 01. Dr Rocksteady 02. Sous la pluie 03. Dimanche d'automne 04. Jamaican stylee 05. Tant de choses 06. Whole Wide World 07....więcej »

aktualności - Winylowa reedycja

Winylowa reedycja "The Question" Slackersów

W 1998 r. nakładem Hellcat Records ukazał się, na CD i podwójnym LP, trzeci album The Slackers "The Question". Teraz, po 14 latach, nadszedł czas na jego reedycję. Pomóc miał w tym crowdfundingowy serwis bigtun.es. Już w cztery dni po rozpoczęciu kampanii - 30. października br. - winylowa reedycja...więcej »

aktualności - Nowy album Masons Arms

Nowy album Masons Arms

23. listopada premiera "Gepackt", nowego albumu niemieckiego Masons Arms. Zespół ten zaczynał działalność w 1995 r. Grał wówczas ska-punk, inspirowany skate punkiem. Debiutancki album pt. "Ex-girlfriends & broken heart" został wydany w 2004 r. przez Unpopular Disclose Records z Kolonii. Wraz z wiekiem i większą dojrzałością muzyczną,...więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #13

Rocking Steady Magazine #13

13. numer "Rocking Steady Magazine" jest pierwszym numerem, który ukaże się w wersji papierowej. Oczywiście, w dalszym ciągu na stronie www.rockingsteady.de dostępna będzie też darmowa wersja w formacie pdf. A co znajdziemy w listopadowo-grudniowym numerze? Przede wszystkim temat tytułowy, czyli Ska Vaganza Dr....więcej »