HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - grudzień 2012

aktualności - Nowe utwory Transilvanians

Nowe utwory Transilvanians

Na bandcamp Transilvanians, zespołu z galicyjskiego Vigo, grającego - jak sam określa - horror reggae, pojawiły się 2 nowe utwory: "Charlton Heston en Doñana" i "Gates of the West". Zostały one nagrane w TZ Estudios przez by José Allera, zmiksowane przez Roberto Sáncheza w A-Lone Ark Musik Studio, a masteringowi poddane przez Ibona Larruzea w Euridii. Jak na razie Transilvanians ma na...więcej »

aktualności - Zmarł Lloyd Charmers

Zmarł Lloyd Charmers

Jak donosi Jamaica Observer (aktualizacja), wczoraj w Londynie zmarł Lloyd Charmers, muzyk, aranżer i producent. Miał 74 lata. Przyczyną śmierci był rozległy zawał serca, którego doznał w czasie jazdy samochodem -...więcej »

aktualności - Kolejna książka o Bobie Marleyu

Kolejna książka o Bobie Marleyu

29 stycznia nakładem warszawskiego wydawnictwa Axis Mundi, specjalizującego się w biografiach największych postaci popkultury, ukaże się "Przyszłość to początek – słowa i mądrość Boba Marleya", polskie tłumaczenie "The Future Is the Beginning: The Words and Wisdom of Bob Marley". Wyboru słów Boba dokonał Gerald Hausman, autor...więcej »

aktualności - the FRIGHTNRS - ​12/​21​/​12

the FRIGHTNRS - ​12/​21​/​12

Jutro oficjalna premiera "12/21/12", nowej epki nowojorskiego the FRIGHTNRS. Zespół ten wcześniej nazywał się the Frighteners, ale musiał zmienić nazwę pod groźbą procesu sądowego. Obecnie w skład the FRIGHTNRS wchodzą Dan Klein (wokal, gitara), Chuck Patel (klawisze), Preet Patel (bas) i Rich Terrana (perkusja). Utwory: 1. Never...więcej »

aktualności - John Kachnowski - Squeeze

John Kachnowski - Squeeze

Nie jest to news pierwszej świeżości, ale - jak to się mówi - lepiej późno niż wcale. Pod koniec października/na początku listopada (są różne wersje), nakładem Quarter Mile Music, ukazał się pierwszy solowy album Johna Kachnowskiego, puzonisty freelancera, jak sam o sobie pisze. Gra mieszankę ska, funku i rocka. John Kachnowski (aka Johnny Kash) to mieszkający od wielu lat w Detroit...więcej »

aktualności - The Selecter nagrywa nowy album

The Selecter nagrywa nowy album

Dobra wiadomość dla fanów Pauline Black i The Selecter. W marcu przyszłego roku, nakładem Vocaphone Records, ukaże się kolejny studyjny album zespołu pt. "String Theory". Decyzja o jego nagraniu została podjęta po sukcesie "Made In Britain Tour". W tym roku wydano płytę koncertową pt. "Live in Britain". Dzisiaj na <a...więcej »

aktualności - Roy Panton & Yvonne Harrison with Friends - Studio Recordings 1961-1970

Roy Panton & Yvonne Harrison with Friends - Studio Recordings 1961-1970

W październiku hiszpańska wytwórnia Liquidator Music informowała, że pracuje nad kompilacją utworów Roy Pantona i Yvonne Harrison, jednego z pierwszych jamajskich duetów wokalnych ska/rocksteady. Efektem jest płyta Roy Panton & Yvonne Harrison with...więcej »

aktualności - Zmarł Desmond Miles, lider The Mighty Vikings

Zmarł Desmond Miles, lider The Mighty Vikings

11 grudnia, w godzinach porannych, na Florydzie zmarł Desmond Miles, basista i lider The Mighty Vikings. Przyczyną śmierci był ciężki zawał serca. The Mighty Vikings powstał w 1960 r. w Kingston. Rozpadł się, gdy Miles i jego rodzina przenieśli się na stałe do Stanów Zjednoczonych. Po ponad 30 latach Desmond reaktywował The Mighty Vikings w Miami. Informację o śmierci Desmonda...więcej »

aktualności - Nowy singiel The Debonaires

Nowy singiel The Debonaires

Od pewnego czasu można zamawiać pre-ordery nowego 7-calowego singla The Debonaires. Znalazły się na nim dwa utwory "On In My Lamp" (na stronie A) i "Be Alright" (na stronie B). W "Oil In My Lamp" gościnnie zaśpiewał Angelo Moore (aka <a...więcej »

aktualności - W 2013 r. nowy album i epka 1-Stop-Experience

W 2013 r. nowy album i epka 1-Stop-Experience

1-Stop-Experience to brytyjski zespół dowodzony przez Jennie Matthias (w latach 80. członkinię żeńskiej formacji The Belle Stars, sformowanej przez dziewczyny z legendy 2-tone - The Bodysnatchers) oraz Skipa MacDonalda (gitarzystę takich zespołów jak Tackhead czy Little Axe). W składzie zespołu usłyszeć można także członków takich gigantów ska jak Bad Manners, Pama International, Side...więcej »

aktualności - David Hillyard & The Rocksteady 7 - Friends & Enemies

David Hillyard & The Rocksteady 7 - Friends & Enemies

W ostatnim numerze Rocking Steady Magazine, można było przeczytać zapowiedź nowej płyty Davida Hillyarda & The Rocksteady 7. Od wczoraj album jest dostępny w sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych można go kupić w formacie cyfrowym w WHATEVSKI Records, a Europie natomiast...więcej »

aktualności - The Rockin' Preachers - Reggae Cooking

The Rockin' Preachers - Reggae Cooking

27 listopada, nakładem SoulBeats Records, ukazał się na winylu album "Reggae Cooking" The Rockin' Preachers. Utwory: 1. Reggae Cookin' 2. Feeling the Beat 3. A True Feeling 4. I Won't Change 5. Easy Baby 6. My Baby Left Me Today 7. Living in Happiness 8. No Nuclear Power 9. A World On Fire 10. You Can't...więcej »

aktualności - Nominacje Grammy do Najlepszego Albumu Reggae

Nominacje Grammy do Najlepszego Albumu Reggae

5 grudnia w Nashville odbyła się impreza "The GRAMMY Nominations Concert Live!! — Countdown To Music's Biggest Night", w czasie której ogłoszono nominacje do Nagród Grammy, przyznawanych przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. W listopadzie, jak podaje Jamaica...więcej »

aktualności - SKA-J - Des Canta Claus, Vol. 2 (Aspro dal ciel)

SKA-J - Des Canta Claus, Vol. 2 (Aspro dal ciel)

Wielkimi krokami, co widać chociażby po ozdobach w hipermarketach i na ulicach miast, zbliżają się święta. Niedługo stacje radiowe po raz kolejny będą męczyć ludzi świątecznymi "hitami" i kolędami, w mniej lub bardziej udanych aranżacjach. Odtrutką na to może być "Aspro dal Ciel", druga część płyty "DesCanta Claus" weneckiego ska-jazzowego zespołu SKA-J, która dzisiaj ma swoją...więcej »