HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2013

aktualności - Natty Princess - Forward !

Natty Princess - Forward !

Mówi wam coś nazwa "Natty Princess"? Mnie jeszcze przedwczoraj nie mówiła absolutnie nic. Wszystko zmieniło się, gdy na Rude Boy Train zobaczyłem pewien news. Informował on o debiutanckim albumie Natty Princess, czyli trzech księżniczek, Jahsian (wokal i saksofon), Sista Juliette (trąbka i chórki) oraz Adé (puzon i chórki), wspomaganych przez czteroosobowy zespół, w skład którego wchodzą Antoine (perkusja), Asherfari (bas), Zac (keyboard) i Flo...więcej »

aktualności - 10-lecie Record Kicks i nowy singiel Susan Cadogan

10-lecie Record Kicks i nowy singiel Susan Cadogan

W tym roku swoje 10-lecie obchodzi niezależna wytwórnia Record Kicks. Założył ją w 2003 r. w Mediolanie Nicolò Pozzoli (aka "Nick Recordkicks"). Wytwórnia ta specjalizuje się m.in. się w wydawaniu soulu. Z okazji obchodów okrągłej rocznicy, Record Kicks ma kilka niespodzianek dla słuchaczy. Jedną z nich są single, które za darmo będzie można pobierać ze strony wytwórni. Co...więcej »

aktualności -

"Przyzwoita" płyta Majestic

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się premiera drugiego albumu gdańskiego Majestic. W tej okazji zespół zagra specjalny koncert w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Co prawda liczba miejsc jest ograniczona, ale na szczęście radia można słuchać także <a...więcej »

aktualności - Pierwszy etap European Reggae Contest - głosowanie online

Pierwszy etap European Reggae Contest - głosowanie online

19 stycznia zakończyła się faza wstępna European Reggae Contest - rejestracja zespołów. Zarejestrowali się artyści z ponad 25 krajów (m.in. z Belgii, Ukrainy, Słowenii, Rumunii, Islandii i Czech), najwięcej z Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Z naszego kraju w konkursie startują 4 zespoły: CT-Tones, <a...więcej »

aktualności - Bigger Thomas - Ska In My Pocket: The Biggest & Bestest Of Bigger Thomas

Bigger Thomas - Ska In My Pocket: The Biggest & Bestest Of Bigger Thomas

W tym roku zespół Bigger Thomas świętuje 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji postanowił wydać cyfrową kompilację pt. "Ska In My Pocket: The Biggest & Bestest Of Bigger Thomas", na którą złożyły się ulubione utwory członków zespołu z wydanych dotychczas 4 albumów - "Bigger Thomas" (1989), "Resisting Success" (2004), "We Wear The Mask" (2005) and "Steal My Sound" (2010) - oraz 2...więcej »

aktualności - Kriptolites - Mueve tus pies con Kriptolites

Kriptolites - Mueve tus pies con Kriptolites

Kolejna nowość w katalogu 4 Cracks Records, jak zwykle dostępna za darmo na stronie wydawnictwa. Chodzi o grający early reggae / rocksteady zespół Kriptolites i jego epkę pt. "Mueve tus pies con Kriptolites". Utwory: 1. Aquí está jack 2. El Tren 3. Mueve tus pies 4. Vestida para matar 5. Vete...więcej »

aktualności - Always Together: Chinese Jamaicans In Reggae

Always Together: Chinese Jamaicans In Reggae

Dopiero co pisaliśmy o filmie dokumentalnym dotyczącym Lee Perry'ego, a dotarły do nas informacje o kolejnym filmie. Jednak tym razem nie o konkretnym artyście, a o zjawisku, jakim był wkład Jamajczyków pochodzenia chińskiego (Chinese-Jamaicans) na rozwój reggae i ogólnie muzyki na...więcej »

aktualności - Inspecter 7 - Escapes and Illusions

Inspecter 7 - Escapes and Illusions

Jest już dostępny nowa płyta Inspecter 7 pt. "Escapes and Illusions". Jest to bodajże pierwszy album od czasów "Banished to Bogeyland" wydanego w 1999 r. "Escapes and Illusions" można zakupić przez stronę wydawcy, Little Dickman Record Company. Utwory: 1. Silas Barnaby 2. On The Run Do Or Die 3. They Say 4. Kick The Pig 5. Butter...więcej »

aktualności - Morgan Heritage - Perfect Love Song

Morgan Heritage - Perfect Love Song

"Perfect Love Song" to świeżutki singiel Morgan Heritage, Royal Family of Reggae. Można go posłuchać np. na soundcloud ReggaeVille. Do sklepów, takich jak iTunes, trafi dopiero 5 lutego. Zacna propozycja na zbliżające się Walentynki, czyż nie? Singiel ten zwiastuje album "Here Come The Kings", który...więcej »

aktualności - Reggae Poster Contest 2013

Reggae Poster Contest 2013

W tym roku odbędzie się druga edycja międzynarodowego konkursu plakatów reggae. Pod pojęciem "reggae" organizatorzy rozumieją wszystkie popularne jamajskie gatunki muzyczne, czyli ska, rocksteady, roots reggae, dancehall, dub i soundsystemy. Konkurs jest otwarty dla grafików/artystów z całego świata. Cele jest prosty: trzeba stworzyć plakat na temat muzyki reggae, reszta zależy od...więcej »

aktualności - Isa & Carlos Dingo - One Shot

Isa & Carlos Dingo - One Shot

Duet Isa i Carlos Dingo zapewne znany jest naszym czytelnikom, chociażby ze swojej działalności w zespole Red Soul Community czy też ze swoich projektów solowych (news o albumie Carlosa, news dot. epki <a...więcej »

aktualności - John Bailey - The History of Skinhead Reggae 1968 - 1972

John Bailey - The History of Skinhead Reggae 1968 - 1972

Dzisiaj na stronie lawless-street.com, pojawił się post dotyczący nowej (no, wydanej w grudniu 2012 r., więc już nie takiej nowej) książki o skinhead reggae. Chodzi mianowicie o "The History of Skinhead Reggae 1968 - 1972" autorstwa Johna Baileya, wydanej przez <A...więcej »

aktualności - Paihivo - Diferent Stajl

Paihivo - Diferent Stajl

15 lutego, nakładem wrocławskiego wydawnictwa Lou & Rocked Boys, ukaże się nowy album zespołu Paihivo. Jak można przeczytać na stronie punkshop.pl, gdzie można zamawiać pre-ordery: "Diferent Stajl” to drugie oficjalne wydawnictwo Paihivo....więcej »

aktualności - Shaggy – pierwszy headliner festiwalu Reggaeland

Shaggy – pierwszy headliner festiwalu Reggaeland

Pierwszym headlinerem Reggaelandu w Płocku będzie Shaggy, muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu. Reggaeland, który dzięki rekordowej, ubiegłorocznej frekwencji zyskał status największego festiwalu reggae w Polsce, w tym roku będzie trwała aż trzy dni – 12, 13 i 14 lipca. Poza pierwszą gwiazdą znane są też ceny...więcej »

aktualności - Debiutancki album The Pressure

Debiutancki album The Pressure

Po raz kolejny kampania na Kickstarterze umożliwiła wydanie płyty, tym razem debiutanckiej. Szczęśliwcem, któremu pomogli internauci, jest pochodzący z Pittsburgha zespół The Pressure. W czasie kampanii trwającej od 3 grudnia do 6 stycznia, udało mu się zebrać 4201 $ (zakładali...więcej »

aktualności - STREFA DREAD - ankieta słuchaczy: podsumowanie 2012 roku w muzyce reggae

STREFA DREAD - ankieta słuchaczy: podsumowanie 2012 roku w muzyce reggae

“Strefa Dread” – program DJ Makena nadawany w ramach DJ Pasma w Polskim Radio Czwórka w poniedziałki pomiędzy 21.00 a 23.00 zaprasza wszystkich fanów audycji do udziału w ankiecie podsumowującej 2012 rok. Propozycje w poszczególnych kategoriach są nominacjami prowadzącego program i po części wynikają również z playlisty audycji w ubiegłym roku. Osoby, które wypełnią...więcej »

aktualności - Zespół Banda de Chicas oficjalnie zakończył działalność

Zespół Banda de Chicas oficjalnie zakończył działalność

Informacja, niestety niewesoła, za facebookowym profilem Banda de Chicas (pisownia oryginalna): Minęły dwa lata, odkąd zespół Banda de Chicas zagrał ostatni koncert. Przyszedł czas, na oficjalną informację, że wraz z odejściem ze składu Karoliny zespół przestał istnieć .N a reaktywacje niestety nie ma co czekać Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli i czekali na reaktywację....więcej »

aktualności - European Reggae Contest 2013

European Reggae Contest 2013

Jeszcze tylko do 14 stycznia można się rejestrować w European Reggae Contest. Konkurs ten jest organizowany przez Rototom Sunsplash, wraz z promotorami z całego kontynentu, a skierowany jest do zespołów (grających reggae, dub, original ska, rocksteady,...więcej »

aktualności - Razika - På Vei Hjem

Razika - På Vei Hjem

25 stycznia, prawie 1,5 roku po debiutanckim "Program 91", ukaże się "På Vei Hjem", drugi album norweskiej Raziki. Utwory: 01. Verdens Beste By 02. På Tide 03. Oslo 04. Oss To For Alltid 05. Gang På Gang 06. Lyg For Meg 07. Jenter 08. Venter På Deg 09....więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #14

Rocking Steady Magazine #14

Ukazał się 14, styczniowo-lutowy, numer zina "Rocking Steady", tak jak i poprzedni numer, jest on dostępny w wersji papierowej. Magazyn można kupić w sklepie Rocking Records, koszt to 3...więcej »

aktualności - Album Santiago Downbeat wreszcie jest!

Album Santiago Downbeat wreszcie jest!

Pod koniec grudnia chilijski zespół Santiago Downbeat, o którym wspominaliśmy już na rudemaker.pl, wydał wreszcie swój debiutancki album. Znalazło się na nim 10 utworów + jeden w wersji aggro-reggae. Utwory: 1. Frankenstein Ska 2. Skalloween 3. Y Ahora Tu Me Miras 04.Melodia Sublime 5. Fidel Castro 6. I'm Still In Love With You 7. Nuevo beat 8. Nutville 9. Prende una...więcej »

aktualności - 2000 Tons of TNT - Harvest Moon / Wonky

2000 Tons of TNT - Harvest Moon / Wonky

Wczoraj premierę miał cyfrowy singiel kalifornijskiego 2000 Tons of TNT. Na singlu znalazły się dwa instrumentalne utwory, "Harvest Moon" i "Wonky". Możne je pobrać z bandcamp zespołu. Oba utwory zostały zarejestrowane w czasie listopadowo-grudniowej sesji nagraniowej w Eartbound Recordings. 2000...więcej »

aktualności - The SteadyTones - Heavy Impact

The SteadyTones - Heavy Impact

W październiku ubiegłego roku, przy okazji wydania epki "Return Of Mojo" The SteadyTones na siódemce, pisaliśmy, że "w niezbyt odległej przyszłości ukaże się także album" zespołu. Jak się okazuje tą niezbyt odległą przyszłością jest ten miesiąc. Właśnie w styczniu do sklepów trafi album pt. "Heavy Impact"....więcej »