HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - luty 2013

aktualności - The Selecter na Festiwalu Reggaeland!

The Selecter na Festiwalu Reggaeland!

Legenda europejskiego ska i brytyjskiej muzyki lat 80., grupa The Selecter to kolejna gwiazda tegorocznej edycji festiwalu Reggaeland. Lipcowy koncert w Płocku będzie pierwszym i jedynym show grupy w Polsce. The Selecter to obok Madness i The Specials pionierzy rozwijającej się w latach 80. sceny 2 Tone. Formacja z Coventry, na której czele stoi energetyczna czarnoskóra wokalistka Pauline Black, łączy melodyjne ska z punk rockiem, rocksteady i reggae. Zaledwie kilka miesięcy wystarczyło, by nowicjusze, którzy debiutowali w lipcu 1979 roku w...więcej »

aktualności - Debiutancki album P45

Debiutancki album P45

23 lutego ukazał się debiutancki album brytyjskiego ska/modsowskiego P45. O zespole pisaliśmy już dwukrotnie, przy okazji singli z ubiegłego roku, "Cold Shivers" i "Top Floor". Utwory: 1. Take 2. Drive Away 3. Cold Shivers 4. Friday...więcej »

aktualności - 30-lecie Izraela

30-lecie Izraela

Dzisiaj obchodzimy 30-lecie zespołu Izrael, jednego z pionierów reggae w naszym kraju. 27 lutego 1983 r. miał miejsce pierwszy publiczny występ grupy w warszawskim klubie Ubab. Kilka lat temu okazało się, że istnieje zapis tego koncertu, zawierający - co ciekawe - kilkanaście zupełnie nieznanych utworów. Na prośbę fanów zespół zgodził się na wydanie, nakładem <a...więcej »

aktualności - Etana - Better Tomorrow

Etana - Better Tomorrow

Dzisiaj premiera trzeciego studyjnego albumu Etany, 29-letniej jamajskiej wokalistki. Na płycie pt. "Better Tomorrow" znajdziemy 13 utworów (+ otwierające album "Spoken Soul", stanowiące swego rodzaju intro), w tym 3 znane z ubiegłorocznej, bardzo dobrej, epki "Reggae" (recenzja). Utwory: 1. Spoken Soul 2. Queen 3....więcej »

aktualności - Debiut Roberto & the Moods

Debiut Roberto & the Moods

18 lutego młody francuski zespół Roberto & the Moods zaprezentował światu swoje 3-utworowe demo pt. "Les Colts de la Revolte". Dwie piosenki zaśpiewane po francusku i jedna po angielsku. Można je przesłuchać (lub jeśli ktoś chce, także ściągnąć) na bandcamp zespołu. Utwory: 1. Les colts de la revolte 2. Last train 3. Le...więcej »

aktualności - Polacy w półfinale European Reggae Contest

Polacy w półfinale European Reggae Contest

We wtorek w audycji na Reggae4Us ogłoszono półfinalistów z czterech regionów - włoskojęzycznego, niemieckojęzyczneo, Półwyspu Iberyjskiego oraz Europy Wschodniej. W najbliższych dniach organizatorzy European Reggae Contest poinformują, kto wygrał pierwszy etap w regionie francuskojęzycznym i Europie Północnej. Wśród półfinalistów, na drugim miejscu,...więcej »

aktualności - The Clash Goes Jamaican

The Clash Goes Jamaican

Świetna wiadomość dla fanów punkowego The Clash, będących zarazem miłośnikami muzyki jamajskiej. Wczoraj Golden Singles Records, mała niezależna wytwórnia z Alacant w Walencji, ujawniła swoje najnowsze wydawnictwo. Jest nim podwójny LP pt. "The Clash Goes Jamaican", czyli piosenki The Clash (jedyny zespół, który naprawdę się...więcej »

aktualności - Zakończył się pierwszy etap European Reggae Contest

Zakończył się pierwszy etap European Reggae Contest

Wczoraj zakończyło się głosowanie online, czyli pierwszy etap European Reggae Contest. Po głosowaniu internautów wyniki dla naszego obszaru (East Europe) prezentują się następująco: 1 miejsce - Sattas (Turcja), 1246 głosów 2...więcej »

aktualności - Reggay Lords, panowie Brooklynu

Reggay Lords, panowie Brooklynu

Nadciągają Lordowie! I to nie byle jacy, bo sprawiedliwi i rozsądni Reggay Lords, panowie brooklińskiego lenna. Kimże jednak są ci Lordowie? To brooklińska supergrupa, w skład której wchodzą członkowie kilku nowojorskich zespołów: Lord Point (The Facts, ex-Equilibrians, ex-Coldspot 8), Time Lord, Barrister Lord Philip II (Coolie Ranx, Rudie Crew, ex-Stubborn All-Stars, ex-Radiation...więcej »

aktualności - Debiutancki album Melbourne Ska Orchestra

Debiutancki album Melbourne Ska Orchestra

Melbourne Ska Orchestra to australijski big ska band. W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o jego singlu "The Best Things In Life Are Free". Teraz nadarzyła się kolejna okazja. I to nie byle jaka. Melbourne Ska Orchestra wydał bowiem 12 lutego kolejny singiel pt. "Lygon St. Meltdown"...więcej »

aktualności - Pierwsze gwiazdy Ostróda Reggae Festivalu

Pierwsze gwiazdy Ostróda Reggae Festivalu

Organizatorzy Ostróda Reggae Festivalu, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia, ogłosili pierwszych headlinerów. Są nimi Luciano i Don Carlosa. Zapowiedziano także występ Kamila Bednarka. Poniżej informacje na temat obu jamajskich artystów. LUCIANO (Jamajka) Muzyka na Jamajce nie byłaby czym jest obecnie bez osiągnięć jego trwającej prawie dwadzieścia lat kariery,...więcej »

aktualności - Jimmy Cliff laureatem Nagrody Grammy

Jimmy Cliff laureatem Nagrody Grammy

Tegoroczne Nagrody Grammy rozdane! W kategorii Najlepszy Album Reggae statuetkę zdobył Jimmy Cliff. Uhonorowano go za płytę "Rebirth", wyprodukowaną przez Tima Armstronga, lidera zespołu Rancid. Nominowani w tej kategorii...więcej »

aktualności - Powraca Festiwal Winter Reggae

Powraca Festiwal Winter Reggae

Powraca Festiwal Winter Reggae, jeden z najstarszych i najdłużej egzystujących festiwali w Polsce. Edycja 2013 to dwa dni: 9.03. Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, sala kinowa: Wystawa plakatów i zdjęć z poprzednich edycji oraz pokaz filmów z Festiwalu w Ostródzie i "Żywe drzewo" czyli historia i teraźniejszość częstochowskiego reggae + koncert Natural Mystic Akustycznie....więcej »

aktualności - Zmarł Alva

Zmarł Alva

Jak informuje IrieFM, w poniedziałek 4 lutego, zmarł kolejny jamajski weteran, gitarzysta Alva "Reggie" Lewis. "Reggie" Lewis był członkiem The Hippy Boys, The Reggae Boys, The Wailers i The Upsetters. Pracował m.in. z Lee "Scratch" Perrym, Patem Kelly, Bobem Marleyem i Bunnym Lee. W późnych...więcej »

aktualności - The Resignators - Down In Flames

The Resignators - Down In Flames

W marcu ukaże się epka "Down In Flames" Australijczyków z The Resignators. Płyta zostanie wydana dzięki internautom, którzy przyczynili się do powodzenia kampanii w serwisie crowd-fundingowym Pozible.com. Zespół chciał zebrać 5000 dolarów na nagranie materiału w studio Hothouse, należącym do Craiga...więcej »

aktualności - Jahcoustix kolejną gwiazdą festiwalu Reggaeland

Jahcoustix kolejną gwiazdą festiwalu Reggaeland

Jahcoustix to drugi po Shaggym wykonawca, który zagra na dużej scenie festiwalu Reggaeland w Płocku (12-14 lipca). Muzyk po raz pierwszy wystąpi w Polsce z zespołem w pełnym składzie. W tym roku Jahcoustix obchodzi dziesięciolecie działalności scenicznej. W ciągu dekady udało mu się zyskać pozycję jednego z najważniejszych twórców sceny reggae w Europie. Jego ostatnia płyta...więcej »

aktualności - The Selecter - String Theory

The Selecter - String Theory

1 marca premiera "String Theory", nowego albumu The Selecter. Znajdzie się na nim 10 całkiem nowych piosenek. Ich próbek można posłuchać na stronie zespołu. Jak już wspominaliśmy w grudniu 2012 r., materiał na płytę nagrywano w Studio 64, a jego...więcej »