HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - lipiec 2013

aktualności - Siódemkowy miks #2

Siódemkowy miks #2

Druga część siódemkowego miksu, czyli informacji o tym, co ciekawego ukaże się lub co miało niedawno premierę ("starocie" sprzed kilku miesięcy, o których - dziwnym trafem - wcześniej nie pisaliśmy, także znajdą miejsce dla siebie). Oczywiście, tylko na siedmiocalowych singlach. Na początek świetna wiadomość z Hiszpanii. Po wydaniu, przez Liquidator Music, w grudniu ubiegłego roku kompilacji z utworami Roya Pantona i Yvonne Harrison,...więcej »

aktualności -  Brooklyn Rocksteady

Brooklyn Rocksteady

Dni takie jak dziś to zawsze prawdziwe święto dla każdego fana klasycznych jamajskich brzmień. W tym przypadku mowa o światowej premierze filmu Samuela Gursky'ego, "Brooklyn Rocksteady". Jak sama nazwa wskazuje, autor wziął na tapetę brooklińską scenę ska/rocksteady i jej rozwój od roku '81 aż do teraz. Podczas dwóch i pół roku wytężonych prac zdołał przeprowadzić wywiady z dziesiątkami...więcej »

aktualności - Captain Accident - Slippin' Up

Captain Accident - Slippin' Up

15 lipca ukazał się "Slippin' Up", drugi album Adama Parsonsa (znanego także jako Captain Accident. Jak pisze wydawca płyty Clumsy Productions, muzyka zawarta na "Slippin' Up" to mieszanka "smooth soulful reggae, rocksteady, ska and even a touch of dancehall". Autorem muzyki i wszystkich tekstów jest sam Adam Parsons. Utwory: 1. Captivity 2. It’s Typical 3. Save Your...więcej »

aktualności - Reggae i ska na Przystanku Woodstock

Reggae i ska na Przystanku Woodstock

Za niecałe 2 tygodnie rozpocznie się 19. Przystanek Woodstock organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą. Pomijając całą otoczkę wokół Festiwalu, opinie zarówno apologetów Owsiaka i WOŚPU-u, jak i jego zajadłych krytyków,...więcej »

aktualności -

"Żywe Drzewo" na DVD

W maju pojawił się zwiastun "Żywego drzewa", filmu o częstochowskiej scenie reggae. Teraz, na częstochowskim Reggae On (18-20 lipca), odbyła się premiera filmu na DVD. Film będzie do nabycia także na kolejnych polskich festiwalach...więcej »

aktualności - Cała Góra Barwinków - Beat 2 Meet U

Cała Góra Barwinków - Beat 2 Meet U

W czerwcu zespół Cała Góra Barwinków zaprezentował teledysk do "Agro", promujący płytę "Beat 2 Meet U". Znane są już szczegóły na temat albumu. Jego wydawcą będzie wrocławski Zakład Koncertowo - Wydawniczy Artakcja. Jak zawsze będzie imprezowo i wesoło, ale jednak trochę inaczej. Sami muzycy mówią o albumie w ten sposób: Kiedy pytają nas...więcej »

aktualności - Rekordowa frekwencja na festiwalu Reggaeland

Rekordowa frekwencja na festiwalu Reggaeland

Kolejny rekord frekwencyjny Reggaelandu – mimo deszczowej aury na festiwalu bawiło się blisko 12 tysięcy osób. Największy w Polsce festiwal muzyki jamajskiej zakończył się w niedzielę w Płocku. W ciągu trzech dni przez sceny Reggaelandu przewinęło się ponad siedemdziesięciu artystów. Największą publiczność zgromadził pod sceną Shaggy. Reggaeland 2013 oficjalnie rozpoczął się...więcej »

aktualności - Weź udział w teledysku Sari Ska Band!

Weź udział w teledysku Sari Ska Band!

18 lipca Sari Ska Band zagra koncert w rybnickim Kulturalnym Clubie, gdzie będzie kręcić teledysk do piosenki "Komers", w związku z czym poszukuje statystów, najlepiej z poczuciem humoru i odpowiednim dystansem do siebie. Koncert oraz zdjęcia do teledysku rozpoczynamy o godzinie 18:00 w rybnickim Kulturalnym Clubie! Wjazd za free, ale...więcej »

aktualności - KONKURS: Mighty Sounds #3

KONKURS: Mighty Sounds #3

Festiwal Mighty Sounds zbliża się wielkimi krokami, więc pora na nasz trzeci (niestety, już ostatni) konkurs, w którym możecie wygrać wejściówkę na ten festiwal. A warto wziąć udział, wszak któż nie chciałby zobaczyć w jednym miejscu m.in. takich artystów/zespołów, jak Stranger Cole, Bad Manners, New York Ska-Jazz Ensemble, Skaferlatine, Ky-Mani Marley, Dr. Ring-Ding, Green Smatroll,...więcej »

aktualności - Nowość od The Aggrolites

Nowość od The Aggrolites

2 dni temu premierę miała płyta pt. "The Lone Ranger: Wanted – Music Inspired by the Film", concept album zainspirowany filmem przygodowym "The Lone Ranger" w reżyserii Gregora "Gore" Verbinskiego (ma na koncie m.in. "The Ring" oraz trzy pierwsze części "Piratów z Karaibów"), z Armie Hammerem i Johnnym Deppem w rolach głównych. Na...więcej »

aktualności - Tone2Tone - nowy gracz na polskim rynku!

Tone2Tone - nowy gracz na polskim rynku!

Tone2Tone to nowy gracz na polskim rynku, niewielkim rynku organizatorów koncertów ska. Tone2Tone to grupa pasjonatów związanych ze ska nie od dziś, których nazwiska powinniście kojarzyć chociażby z tekstów publikowanych na RudeMaker.pl. W skład tej grupy wchodzą: Sebastian "Stecyk" Steć (fundament zagłębiowskiej sceny, aktualnie grający w <a...więcej »

aktualności - Nowa gwiazda festiwalu Reggaeland

Nowa gwiazda festiwalu Reggaeland

Wczoraj poznaliśmy odpowiedź na pytanie, które zadaliśmy 25 czerwca. Zastanawialiśmy się wówczas, kto zastąpi Kena Boothe'a, który - bez podania powodów - odwołał całą swoją europejską trasę, której częścią był koncert na płockim Reggaelandzie. Potwierdziły się przewidywania niemałej...więcej »