Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - sierpień 2013

aktualności - One Love Sound Fest 2013

One Love Sound Fest 2013

W tym roku One Love Sound Fest, największy halowy festiwal reggae w Europie, odbędzie się 23 listopada. Oczywiście we wrocławskiej Hali Stulecia. Organizatorzy powoli ujawniają kolejnych artystów, którzy wystąpią na scenie głównej i sound systemowej X edycji Festiwalu. Headlinerami są: Misty in Roots (Jamajka) 1 <a...więcej »

aktualności - Regałowisko 2013

Regałowisko 2013

Dopiero, co zakończył się festiwal w Ostródzie, a tu wielkimi krokami zbliża się kolejna wielka reggae impreza, tym razem XV edycja Reggae Dub Festivalu, czyli bielawskiego Regałowiska, najstarszego, nieprzerwanie odbywającego się letniego festiwalu reggae w Polsce. W tym roku w dolnośląskiej Bielawie, u podnóża Gór Sowich, zagrają artyści z Jamajki, Rosji, Włoch czy Niemiec: Israel...więcej »

aktualności - Folkestone Ska Splash 2013

Folkestone Ska Splash 2013

Jutro w Folkestone, angielskim mieście leżącym nad Kanałem La Manche, rozpocznie się jeden z najciekawszych europejskich ska festiwali - Folkestone Ska Splash (kiedyś nazywający się Folkestone Skabour Festival). W trakcie 3 dni (festiwal kończy się 18 sierpnia) fani ska będą mogli zobaczyć artystów z Francji, Belgii, Finlandii, Jamajki, USA oraz Wielkiej Brytanii. Tych ostatnich,...więcej »

aktualności - Duberman is back

Duberman is back

Już 9 sierpnia zaczyna się kolejna edycja Ostróda Reggae Festiwal. W związku z festiwalem na scenę postanowił powrócić Duberman. Po raz kolejny z czystej frajdy muzykowania muzycy związani z licznymi projektami (m.in. Świetliki, Vavamuffin, Paprika Korps, Jamal) postanowili się spotkać i zarejestrować...więcej »

aktualności - Nowy album The Trojans

Nowy album The Trojans

Minęło niemal 15 lat od wydania ostatniego albumu The Trojans. Wszyscy ci, którzy stracili nadzieję na nową płytę, mogą wreszcie odetchnąć i posłuchać świeżej dawki Gaelic ska (jamajskie ska z tradycyjną muzyką celtycką). 7 sierpnia premierę miał album "Smash It!", nagrany wraz z Zoe Devlin (aka Devlin Love). Wydawcą płyty jest <A...więcej »

aktualności - Nieopowiedziana historia króla reggae - kolejna książka o Bobie Marleyu

Nieopowiedziana historia króla reggae - kolejna książka o Bobie Marleyu

8 sierpnia, nakładem Wydawnictwa SQN, ukaże się polskie tłumaczenie książki "Bob Marley: The Untold Story" Chrisa Salewicza. "Nieopowiedzianą historię króla reggae" na język polski przełożył Maciej "Magura" Góralski (mający na koncie m.in. translację "Catch A Fire. Życie Boba Marleya" Timothy'ego White'a). Boba Marleya...więcej »