HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - październik 2013

aktualności - Sammy Kay and The East Los 3 - Love Letters

Sammy Kay and The East Los 3 - Love Letters

29 października nakładem Panic State Records ukazał się czwarty album Sammy'ego Kay (ex-Forthrights), tym razem z projektem The East Los 3, w skład którego wchodzą członkowie The Delirians. "Love Letters" to - jak można przeczytać tu i ówdzie - miks ska, reggae i klasycznego nowojorskiego rock and rolla. W jego nagrywaniu brali udział następujący artyści: Sammy K., Joe Quinones, Juan...więcej »

aktualności - Smooth Beans w Polsce!

Smooth Beans w Polsce!

W grudniu SMOOTH BEANS, doskonały hiszpański zespół grający rocksteady / early reggae, rusza w trasę po Europie, w czasie której odwiedzą także dwa miasta w Polsce. Smooth Beans został założony w 2008 r. w Kantabrii (wspólnota autonomiczna w Hiszpanii). Ma na koncie jeden 7-calowy singiel oraz dwa albumy, "At Low Fyah!" (2010 r.) i "Keep Talking" (2013 r.). W skład zespołu wchodzi 6...więcej »

aktualności - Zmarł Tony Brevett z The Melodians

Zmarł Tony Brevett z The Melodians

Jak donosi dziennik Jamaica Observer, w sobotę 26 października w Miami zmarł Tony Brevett, jeden z założycieli The Melodians. Trevor McNaughton, grający z Tonym w The Melodians, powiedział gazecie, że na początku sierpnia chorujący na raka Brevett, został przyjęty do Florida Memorial...więcej »

aktualności - Freetown - Swimming the Atlantic

Freetown - Swimming the Atlantic

25 września nakładem Numen Records ukazał się nowy album londyńskiej grupy Freetown. Zespołu, który istnieje od wielu lat, a mimo to wciąż kojarzy go niezbyt wiele osób. Oprócz ska, reggae i rocksteady, na "Swimming the Atlantic" usłyszeć mozna wpływ wielu innych gatunków, chociażby jazzu, rocka, dance i rytmów afrykańskich. ...więcej »

aktualności - Urban Pirate Records i siódemkowe nowości

Urban Pirate Records i siódemkowe nowości

Miłośnicy czarnych krążków czym prędzej - jeśli jeszcze tego nie zrobili -powinni się zainteresować ostatnimi siódemkami Urban Pirate Records. Najnowszym wydawnictwem tego labelu, z siedzibą w Sheboygan w stanie Wisconsin, jest singiel "Sic & Mad - Mac & Rad", na którym wraz z projektem Sic & Mad usłyszymy m.in. <a...więcej »

aktualności - The Riffs - FTP. Future

The Riffs - FTP. Future

The Riffs to zespół, grający rzecz jasna ska, założony w 1989 r. w Wielkiej Brytanii. W czasie swojej działalności wydali kilka albumów (m.in. "Who Wants It?" i "Live at Club Ska") i singli (np. "Funny Little Fella") oraz pojawili się na kilkudziesięciu kompilacjach (dość wspomnieć chociażby o "Skannibal Party 4", "he Rude Awakening Vol. 2", "Skankin' 'Round The World Vol. 4" "Ska...więcej »

aktualności - Paprika Korps i R.U.T.A. przedstawiają wspólny album

Paprika Korps i R.U.T.A. przedstawiają wspólny album

19 października, nakładem Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando, ukaże się wspólna płyta grup R.U.T.A i PAPRIKA KORPS, "400 lat". Redakcją literacką wydawnictwa zajął się Jacek Podsiadło - poeta, dziennikarz, wieloletni felietonista Tygodnika Powszechnego. Poproszony o kilka słów na temat projektu, Jacek Podsiadło opisuje go w następujących...więcej »

aktualności - Liquidator zapowiada nowy singiel King Hammonda

Liquidator zapowiada nowy singiel King Hammonda

Hiszpańska wytwórnia Liquidator Music zapowiada nowy singiel Nicka Welsha, muzyka, wokalisty i kompozytora lepiej znanego jako King Hammond. Nick Welsh to były członek Bad Manners, The Selecter oraz Skaville UK, grał także wraz z Dave'em Barkerem i Laurelem Aitkenem. Singiel...więcej »

aktualności - Do The Dog Skazine 70

Do The Dog Skazine 70

Niedawno ukazał się nowy, już 70., numer brytyjskiego "Do The Dog Skazine", ukazującego się najdłużej na świecie zina dotyczącego ska. Zin został założony w 1989 r. Pierwotnie wychodził pod nazwą "Rude Skazine" (ukazały się 52 numery), w 1996 r. zmieniono nazwę na "Do The Dog Skazine". W najnowszym numerze znajdziecie materiały (newsy i recenzje) dotyczące: Inside issue 70 you will...więcej »