HotShotWear
Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - grudzień 2013

aktualności - 2000 Tons of TNT - At Studio Mochilero

2000 Tons of TNT - At Studio Mochilero

Na dzisiaj, ostatni dzień roku, amerykański zespół 2000 Tons of TNT wyznaczył premierę swojego drugiego albumu. Także dzisiaj odbędzie się koncertowa premiera "At Studio Mochilero"; w San Diego, w ramach ska-sylwestra, zagra także Ottly Mercer oraz Warsaw Poland Bros. Materiał na "At Studio Mochilero" nagrywano i miksowano pomiędzy wrześniem a grudniem w - jak wskazuje tytuł albumu -...więcej »

aktualności - The Dropsteppers - Darker Side of Grey

The Dropsteppers - Darker Side of Grey

Dzisiaj premiera epki The Dropsteppers, pochodzącego z Minneapolis zespołu grającego early reggae/rocksteady/soul. Jak sami piszą, ich muzyka to mieszanka "jamajskiego early reggae (1969-72), jamajskiego rocksteady (1966-1968) oraz amerykańskiego soulu". Wśród artystów i zespołów mających wpływ na tę mieszankę wymieniają The Melodians, Desmonda Dekkera, Altona Ellisa, Delroya Wilsona,...więcej »

aktualności - Pomóż zrobić film o Mighty Sounds

Pomóż zrobić film o Mighty Sounds

Mighty Sounds to jeden z największych europejskich festiwali, na których usłyszeć można takie gatunki, jak ska, punk rock, psychobilly czy hardcore. Pierwsza edycja odbyła się w dniach 8-10 lipca w Olší niedaleko Táboru. Zagrali wówczas m.in. New York Ska-Jazz Ensemble, The Moon Invaders, Skarface i Yellow Umbrella. Od 2010 r. impreza odbywa się na nieużywanym lotnisku Čápův dvůr w...więcej »

aktualności - The Beatdown – Let’s Go

The Beatdown – Let’s Go

16 grudnia hiszpański Liquidator Music wydał 7-calową epkę The Beatdown, pochodzącego z Kanady zespołu grającego northern reggae. Mimo iż The Beatdown istnieje od stosunkowo niedługiego czasu (raptem 4 lata), to ma na koncie 2 albumy (debiutancki "The Beatdown" z 2010 r. i wydany przed dwoma laty "Walkin' Proud") oraz ponad...więcej »

aktualności - Reggae nominacje do Grammy 2014

Reggae nominacje do Grammy 2014

6 grudnia amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła listę nominowanych artystów do Nagród Grammy. Ogłoszono także szereg zmian, m.in. zwiększenie liczby kategorii do 82, co ciekawe w 2011 r. ich liczbę... zredukowano ze 109 do 78. Wśród wszystkich, czasem nieco dziwnych kategorii, nie mogło zabraknąć tej wprowadzonej w 1985 r., czyli Best Reggae Album...więcej »

aktualności - Plebiscyt Free Colours

Plebiscyt Free Colours

Co roku pismo "Free Colours" organizuje plebiscyt, w którym oceniany jest miniony rok w polskim i światowym reggae (oraz innych jamajskich gatunkach). Nie inaczej jest i w tym roku. W tegorocznym plebiscycie głosować można w 12 kategoriach, takich jak np. "Płyta polska", "Polski wykonawca", "Polski producent", "Wydarzenia roku". Wśród propozycji pisma, w różnych kategoriach, znalazły...więcej »

aktualności - Pomóż wydać debiut zespołu The Synki

Pomóż wydać debiut zespołu The Synki

The Synki to 10-osobowy zespół rodem z Trzcianki w województwie wielkopolskim. Pierwszy skład działalność rozpoczął w październiku 2008 r., wtedy członkowie byli jeszcze uczniami pierwszej klasy trzcianeckiego liceum ogólnokształcącego. W 2010 r. The Synki - jak sami piszą - wyruszyli na podbój wysp brytyjskich. Na zaproszenie Berwick-upon-Tweed (Anglia) i dzięki pomocy innych, którzy w...więcej »

aktualności - Zmarł Junior Murvin

Zmarł Junior Murvin

Wczoraj rano w swoim domu w Port Antonio, stolicy regionu Portland na Jamajce, zmarł Junior Murvin. Urodzony około 1949 r. (dokładna data nie jest znana) Murvin Junior Smith był wokalistą reggae o charakterystycznym głosie, najbardziej znanym z singla "Police & Thieves" (znanym także jako "Police & Thief"), wyprodukowanego w 1976 r. przez Lee "Scratch" Perry'ego. Syn artysty Kevin...więcej »