Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2014

aktualności - Jackie Bernard potrzebuje pomocy!

Jackie Bernard potrzebuje pomocy!

Trio wokalne The Kingstonians zostało założone około 1966 r. przez Jackie'eg Bernarda, jego brata Footy'ego oraz ich przyjaciela Lloyda Kerra. Mim iż zespól nie istniał zbyt długo, to trwale zapisał się w historii jamajskiej muzyki. Największe sukcesy Kingstonians święcili w latach 1968-1970, gdy współpracowali z Derrickiem Harriotem. To właśnie on wyprodukował "Singer Man" i "Sufferer", single które zdobyły szczyty jamajskich list przebojów. Materiał nagrany z Harriotem ukazał się w 1970 r. na LP "<a...więcej »

aktualności - European Reggae Contest 2014

European Reggae Contest 2014

Nowy rok to czas kolejnej edycji European Reggae Contest - najważniejszego przeglądu europejskich zespołów reggae (ale nie tylko) organizowanego przez festiwal Rototom Sunsplash. Jak donosi agencja Lion Stage, rejestracja...więcej »

aktualności - Roy & Yvonne - Moving On

Roy & Yvonne - Moving On

Roy Panton i Yvonne Harrison to duet, o którym europejskim fanom jamajskich dźwięków przypomniała hiszpańska wytwórnia Liquidator Music - najpierw za sprawą kompilacji utworów z lat 1961-1970, a później <a...więcej »

aktualności - Do The Dog Skazine ma już 25 lat!

Do The Dog Skazine ma już 25 lat!

Przed kilkoma dniami ukazał się 71 numer brytyjskiego "Do The Dog Skazine". Pismo to jest ukazującym się najdłużej na świecie zinem dotyczącym ska. Zin został założony w 1989 r. Pierwotnie wychodził pod nazwą "Rude Skazine" (ukazały się 52 numery), w 1996 r. zmieniono nazwę na "Do The Dog Skazine". W tym roku pismo obchodzi swoje 25-lecie. Wynik zaiste godny pozazdroszczenia. W...więcej »

aktualności - Klub muzyczny Madness kończy działalność

Klub muzyczny Madness kończy działalność

Smutna informacja dotarła do nas z Wrocławia. Niezwykle zasłużony dla rozwoju sceny reggae i ska w Polsce, klub muzyczny Madness, z dniem 1 lutego 2014 roku przejdzie do historii. To właśnie tam, w dawnych zabudowaniach PKP przy ulicy Hubskiej, wielu z nas zaczynało swój kontakt z graną na żywo muzyką jamajską. W klubie, w którym występowała czołówka światowego i polskiego ska. Klubie...więcej »

aktualności - Reggae Steady Ska - wybory najlepszego albumu 2013 r.

Reggae Steady Ska - wybory najlepszego albumu 2013 r.

Serwis Reggae Steady Ska postanowił, w ramach podsumowania 2013 r., wybrać najlepszy album ska, rocksteady, early reggae wydany w 2013 r. Jak wiecie chociażby z naszych newsów rok ten obfitował w wiele świetnych płyt, zarówno debiutantów, jak i starych wyjadaczy. Pełna lista, wraz z krajem pochodzenia zespołu, granym gatunkiem oraz datą premiery...więcej »

aktualności - Cartoon Violence w Polsce!

Cartoon Violence w Polsce!

Jeszcze w tym miesiącu na 3 koncerty przyjedzie do Polski Cartoon Violence. Ten walijski zespół 16 stycznia rusza w trasę po Europie promującą album "Tit For Tat". W jej trakcie - oprócz Polski - odwiedzi także Belgię, Niemcy, Czechy, Austrię i Francję (szczegóły na końcu tekstu). CARTON VIOLENCE to jeden z obecnie najszybciej rozwijających się zespołów na scenie muzyki ska w...więcej »