HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - kwiecień 2014

aktualności - The Lions - This Generation in Dub

The Lions - This Generation in Dub

W maju do sklepów trafi nowy album The Lions, zespołu z Los Angeles w skład którego wchodzą Alex Désert i Deston Berry z Hepcat, Malik Moore z Ocean 11, Devin Morrison z The Expanders i Black Shakespeare, kuzyn Robbie'ego Shakespeare'a (z duetu Sly & Robbie), a także instrumentaliści współpracujący z artystami pokroju Derricka Morgana, Leonarda Dillona, De La Soul czy Macy Gray. Nowy album nie oznacza jednak całkiem nowego materiału, bowiem znajdą się na nim dubowe wersje utworów z debiutanckiej płyty "<A...więcej »

aktualności - Record Store Day 2014

Record Store Day 2014

Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Record Store Day. Jest to to idea znana od 2007 r. Wtedy to grupa Amerykanów z San Francisco wpadła na pomysł, aby w czasach, w których dystrybucja internetowa i pliki cyfrowe wypierają z rynku tradycyjne nośniki, uhonorować w specjalny sposób kulturotwórczą rolę sklepów płytowych - zwłaszcza tych niezależnych, lokalnych często prowadzonych przez...więcej »

aktualności - Happy Wags, czyli Jesse Wagner dla dzieci

Happy Wags, czyli Jesse Wagner dla dzieci

Jesse Wagner, lider The Aggrolites, od dłuższego czasu pracował nad albumem dla dzieci. Pomysł na tę płytę zrodził się po ogromnym sukcesie piosenki "Banana" macierzystego zespołu Wagnera. Nagrano ją w 2007 r. na potrzeby programu telewizyjnego "Yo Gabba Gabba". Płyta projektu o nazwie Happy Wags ukaże się nakładem wydawnictwa <a...więcej »

aktualności - Marco On The Bass - Big Power

Marco On The Bass - Big Power

Osoby śledzące ska blogi zapewne kojarzą blog o nazwie "Marco on the Bass". Jego autorem jest Marc Wasserman, oprócz pisania zajmujący się także graniem (jest basistą w Bigger Thomas i Rude Boy...więcej »

aktualności - Drugi album Leo and The Lineup

Drugi album Leo and The Lineup

W maju 2012 r. duński zespół Leo and The Lineup wydał swój debiutancki album. Od tamtego czasu grupa sporo koncertowała, także poza granicami swojego kraju, i zdobywała nowych fanów. Czas więc na nową płytę. W jej wydaniu pomóc mogą internauci, bowiem Duńczycy - wzorem wielu innych zespołów grających ska...więcej »

aktualności - PETYCJA w obronie festiwali na świeżym powietrzu w Czechach

PETYCJA w obronie festiwali na świeżym powietrzu w Czechach

Organizatorzy festiwalu Mighty Sounds podali niedawno informację, że po raz kolejny zostali ukarani "pokutą" za przekroczenie obowiązujących norm hałasu. Tym razem kara wyniosła 420 000 koron, a z roku na rok wzrasta ona o 100%. Sprawa ma drugie dno. Przeciwko festiwalowi nie protestują zwykli mieszkańcy Tabora, a tzw. ustosunkowane VIP-y zamieszkujące wille na osiedlu mieszczącym się...więcej »

aktualności - Do The Dog Skazine 72

Do The Dog Skazine 72

Na stronie Do The Dog Music można już zamawiać nowy, 72. numer "Do The Dog Skazine", ukazującego się najdłużej na świecie zina dotyczącego ska. Zin został założony w 1989 r. Pierwotnie ukazywał się pod nazwą "Rude Skazine" (ukazały się 52 numery), w 1996 r. zmieniono nazwę na "Do The Dog Skazine". W najnowszym numerze zina znajdziecie materiały dotyczące: Rebelation, the London...więcej »

aktualności - Neville Staple – Ska Crazy!

Neville Staple – Ska Crazy!

Po 10-letniej przerwie nowy album wydaje - i to całkiem niedługo, bo 13 maja - Neville Staple, brytyjski wokalista znany z The Specials, Special Beat czy - ostatnio - z Neville Staple Band. Ostatnia studyjna płyta Staple'a to "The Rude Boy Returns", wydana w 2004 r. przez Rude Boy Records. Na nowej płycie The Original Rude Boy zaśpiewa zarówno klasyczny materiał ska, jak i...więcej »

aktualności - Debiut Rocksteady Sporting Club

Debiut Rocksteady Sporting Club

Rocksteady Sporting Club to zespół grający rocksteady i ska. Pochodzi z Reunionu, wyspy na Oceanie Indyjskim będącej jednym z departamentów zamorskich Francji. Założyła go w 2003 r. trójka pasjonatów ska, rocksteady i piłki nożnej (dlatego też w nazwie jest Sporting Club). Obecnie RSC tworzy 9 osób: Julien (wokal, gitara), Lulu (bas), David (saksofon), Philippe (puzon), Loïc...więcej »

aktualności - London International Ska Festival 2014

London International Ska Festival 2014

Tegoroczny London International Ska Festival, największy na świecie festiwa ska, odbędzie się w dniach 17-20 kwietnia. Na festiwal złoży się 15 wydarzeń, na których wystąpią zarówno prawdziwi weterani, jak i artyści średniego i młodego pokolenia. Dość wspomnieć chociażby takie nazwiska i nazwy, jak Derrick Morgan, Horace Andy, Ken Parker, Jazz Jamaica, The Trojans, The Delegators czy The...więcej »

aktualności - Vybz Kartel skazany na dożywocie

Vybz Kartel skazany na dożywocie

Nieczęsto zdarza nam się pisać o problemach z prawem (czy to związanych z narkotykami, czy strzelaninami) różnych artystów dancehallowych, ale też nieczęsto dancehallowi gangsterzy dostają tak wysoki wyrok. 13 marca Vybz Kartel (właściwie Adidja Azim Palmer) został uznany winnym morderstwa swojego byłego współpracownika Clive'a "Lizarda" Williamsa popełnionego w sierpniu 2011...więcej »

aktualności - KONKURS: Toruń-SKA potańcówka vol. 9: The Offenders + CT-Tones

KONKURS: Toruń-SKA potańcówka vol. 9: The Offenders + CT-Tones

W przyszłym tygodniu, dzięki Piranha Booking & Promotion, do Polski po raz pierwszy przyjedzie włosko-niemiecki zespół The Offenders. Zagra w naszym kraju dwa koncerty: 11 kwietnia w Toruniu (wraz z CT-Tones) w ramach dziewiątej edycji imprezy z cyklu "Toruń-SKA potańcówka", oraz dzień później na szóstej edycji poznańskiego minifestiwalu muzyki niezależnej. The Offenders został...więcej »