Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - czerwiec 2014

aktualności - Nowy mini-album TSPO i książka o zespole

Nowy mini-album TSPO i książka o zespole

Dawno nie pisaliśmy o Tokyo Ska Paradise Orchestra, czyż nie? Ostatnio nadarzyła się kolejna okazja, a nawet dwie okazje, by o nich wspomnieć. Pierwszą z nich jest ostatnia część trylogii maksi-singli nagrywanych w kooperacji z innymi zespołami (o dwóch pierwszych - z 10-feet oraz MONGOL800 - pisaliśmy tutaj). Tym razem TSPO zaprosiła do współpracy Asian Kung-Fun Generation, pochodzący z Jokohamy zespól grający alternatywnego rocka. Podobnie, jak poprzednie single, także i "Wake Up!"...więcej »

aktualności - Czwórka Reggae Contest 2014

Czwórka Reggae Contest 2014

Czwórka Reggae Contest to największy w Polsce konkurs dla młodych zespołów reggae. Stanowi stały element Ostróda Reggae Festival od początku jego istnienia i po raz drugi odbywa się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany. Co roku do konkursu zgłasza się kilkadziesiąt młodych grup. Tutaj swoje...więcej »

aktualności - Jahmali - We I Open

Jahmali - We I Open

1 czerwca, nakładem niezależnego katalońskiego wydawnictwa Reggaeland, ukazał się nowy album Ryana Thomasa, bardziej znanego pod pseudonimem Jahmali. "We I Open" to jego trzeci pełnometrażowy krążek, wydany po 13-letniej przerwie. Album nagrywano na Jamajce, w Hiszpanii oraz Kalifornii. Efektem jest 12 utworów w rytmie roots reggae, w których niezrównana moc wokalu łączy się z...więcej »

aktualności - Michael Prophet i The Skints na Reggaelandzie

Michael Prophet i The Skints na Reggaelandzie

Płocki festiwal Reggaeland ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią 11 i 12 lipca na nadwiślańskiej plaży. Do Maroon Town, Mo'Kalamity & The Wizards, Ward 21, Iration Steppas, Train To Roots, Blackaout JA i kilkunastu innych artystów dołączyli reggae hipsterzy z The Skints oraz Michael Prophet, żywa legenda roots reggae wprost z ojczyzny tej muzyki. Styl grania <A...więcej »

aktualności - Free Colours nr 23

Free Colours nr 23

W drugiej połowie maja w empikach pojawił się 23 numer magazynu Free Colours, pozycja obowiązkowa dla każdego fana reggae (i nie tylko). Znajdują się tam wywiady-rzeki z Maleo oraz Ras Lutą, a także rozmowy z Raggasonic, Blackout JA, Congo Natty, Diego Cichym Donem, Earl Jacobem, Madmajkiem, Mighty Crown, November...więcej »

aktualności - La Bolonchona w Polsce

La Bolonchona w Polsce

W lipcu na swoją pierwszą trasę po Europie przybywa La Bolonchona z Meksyku. Zespół ten powstał w 1997 r. w Cuernavaca. Swój pierwszy koncert zagrał 2 października. La Bolonchona gra mieszankę charakterystycznego dla tamtych rejonów ska z punk rockiem i wpływami reggae. Ciężkie gitarowe riffy spotykają się z łagodnymi i skocznymi motywami 2tone, co na żywo tworzy wybuchową mieszankę i...więcej »