The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

spis treści

reklama

aktualności - styczeń 2015

aktualności - Dr. Deadlock & Conga Line - nowość na polskiej scenie

Dr. Deadlock & Conga Line - nowość na polskiej scenie

Na polskiej, a właściwie europejskiej scenie (wszak to kooperacja międzynarodowa) powstał nowy projekt muzyczny - Dr. Deadlock & Conga Line. Jego początki sięgają 2007 r., kiedy to ówczesna Faza (spadkobiercy działającej na początku lat 90. grupy Faza 40 i 4) podjęła pierwsze kroki w kierunku realizacji debiutanckiego albumu. Materiał nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale nie został też zapomniany. Po 4 latach w głowie jednego z członków grupy, Tomka Hołonowicza, pojawił się pomysł powrotu do niewykorzystanych kompozycji i nagrania albumu z...więcej »

aktualności - CT-Tones szuka wokalistki

CT-Tones szuka wokalistki

29 listopada w łódzkiej Klubokawiarni Granda odbył się koncert promujący drugi album Las Melinas. Zagrali wówczas także Soul Pistols z Olsztyna oraz CT-Tones z Torunia. W czasie koncertu tego ostatniego zespołu, jego wokalistka Wiktoria Gołuńska ogłosiła, że jest to jej ostatni występ z CT-Tones. Później nieco złagodziła swe słowa, mówiąc że od czasu do czasu będzie się pojawiać na...więcej »

aktualności - Zmarł King Sporty

Zmarł King Sporty

5 stycznia, jak informuje Jamaica Observer, w szpitalu w Miami zmarł Noel G. Williams, znany szerzej jako King Sporty. King Sporty był DJ-em, wokalistą i producentem. Urodził się w 1943 r. w Portland na Jamajce. Karierę rozpoczął w 1960 r. jako DJ i producent w Studio One Clementa "Coxsone" Dodda....więcej »