Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

aktualności - strona 2 (11-20)

aktualności - Ska i reggae na Przystanku Woodstock 2014

Ska i reggae na Przystanku Woodstock 2014

Jutro w Kostrzynie zaczyna się Przystanek Woodstock, organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Także i w tym roku na Festiwalu nie zabraknie rytmów pochodzących z Jamajki, także w połączeniu z innymi gatunkami (od soulu po ciężkie granie). Zespoły polskie oraz zagraniczne usłyszycie zarówno na dużej i małej scenie, jak i w Pokojowej Wiosce Kryszny. W pierwszy dzień Przystanku Woodstock na Dużej scenie zagrają <A...więcej »

aktualności - Nowy mini-album TSPO i książka o zespole

Nowy mini-album TSPO i książka o zespole

Dawno nie pisaliśmy o Tokyo Ska Paradise Orchestra, czyż nie? Ostatnio nadarzyła się kolejna okazja, a nawet dwie okazje, by o nich wspomnieć. Pierwszą z nich jest ostatnia część trylogii maksi-singli nagrywanych w kooperacji z innymi zespołami (o dwóch pierwszych - z 10-feet oraz MONGOL800 - pisaliśmy tutaj). Tym razem...więcej »

aktualności - Czwórka Reggae Contest 2014

Czwórka Reggae Contest 2014

Czwórka Reggae Contest to największy w Polsce konkurs dla młodych zespołów reggae. Stanowi stały element Ostróda Reggae Festival od początku jego istnienia i po raz drugi odbywa się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany. Co roku do konkursu zgłasza się kilkadziesiąt młodych grup. Tutaj swoje...więcej »

aktualności - Jahmali - We I Open

Jahmali - We I Open

1 czerwca, nakładem niezależnego katalońskiego wydawnictwa Reggaeland, ukazał się nowy album Ryana Thomasa, bardziej znanego pod pseudonimem Jahmali. "We I Open" to jego trzeci pełnometrażowy krążek, wydany po 13-letniej przerwie. Album nagrywano na Jamajce, w Hiszpanii oraz Kalifornii. Efektem jest 12 utworów w rytmie roots reggae, w których niezrównana moc wokalu łączy się z...więcej »

aktualności - Michael Prophet i The Skints na Reggaelandzie

Michael Prophet i The Skints na Reggaelandzie

Płocki festiwal Reggaeland ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią 11 i 12 lipca na nadwiślańskiej plaży. Do Maroon Town, Mo'Kalamity & The Wizards, Ward 21, Iration Steppas, Train To Roots, Blackaout JA i kilkunastu innych artystów dołączyli reggae hipsterzy z The Skints oraz Michael Prophet, żywa legenda roots reggae wprost z ojczyzny tej muzyki. Styl grania <A...więcej »

aktualności - Free Colours nr 23

Free Colours nr 23

W drugiej połowie maja w empikach pojawił się 23 numer magazynu Free Colours, pozycja obowiązkowa dla każdego fana reggae (i nie tylko). Znajdują się tam wywiady-rzeki z Maleo oraz Ras Lutą, a także rozmowy z Raggasonic, Blackout JA, Congo Natty, Diego Cichym Donem, Earl Jacobem, Madmajkiem, Mighty Crown, November...więcej »

aktualności - La Bolonchona w Polsce

La Bolonchona w Polsce

W lipcu na swoją pierwszą trasę po Europie przybywa La Bolonchona z Meksyku. Zespół ten powstał w 1997 r. w Cuernavaca. Swój pierwszy koncert zagrał 2 października. La Bolonchona gra mieszankę charakterystycznego dla tamtych rejonów ska z punk rockiem i wpływami reggae. Ciężkie gitarowe riffy spotykają się z łagodnymi i skocznymi motywami 2tone, co na żywo tworzy wybuchową mieszankę i...więcej »

aktualności - The Mugshots - Bad Trip Tour

The Mugshots - Bad Trip Tour

W listopadzie pisaliśmy o minitrasie warszawskich ska-punkowców z The Mugshots. Czas na kolejną trasę, ponownie z zagranicznymi przystankami. Bad Trip Tour, trasa promująca epkę "In Brass We Trust", rozpoczęła się wczoraj w Białobrzegach, gdzie The Mugshots zagrali na Regatach o Puchar...więcej »

aktualności - CGB w finale X Factor

CGB w finale X Factor

Jakiś czas temu Cała Góra Barwinków postanowiła spróbować swoich sił w telewizyjnym programie X Factor. Trzeba przyznać, że na razie idzie im całkiem nieźle. Bez większych problemów pokonują kolejne etapy i radzą sobie zupełnie dobrze z nawet tak odległym od ska repertuarem jak "Material Girl", czy "Girls Just Wanna Have Fun". W najbliższą sobotę wieczorem panowie ponownie spróbują...więcej »

aktualności - The Lions - This Generation in Dub

The Lions - This Generation in Dub

W maju do sklepów trafi nowy album The Lions, zespołu z Los Angeles w skład którego wchodzą Alex Désert i Deston Berry z Hepcat, Malik Moore z Ocean 11, Devin Morrison z The Expanders i Black Shakespeare, kuzyn Robbie'ego Shakespeare'a (z duetu Sly & Robbie), a także instrumentaliści współpracujący z artystami pokroju Derricka Morgana, Leonarda Dillona, De La Soul czy Macy Gray. Nowy...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »