Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

aktualności - strona 31 (301-310)

aktualności - Rocking Steady Magazine #10

Rocking Steady Magazine #10

W majowo-czerwcowym numerze "Rocking Steady Magazine" moc wywiadów! Przepytano artystów z całego świata od Węgier i Niemiec, przez Danię, Wielką Brytanię, po Indonezję. Wymieniając po kolei: Ranking Roger (z The Beat), Western Standard Time (A Big Band Tribute to The Skatalites), Bob Bell ("człowiek z Trojan Island"), Nick Welsh aka King Hammond, Martin Zobel, brytyjski zespół By The Rivers, Babylove & The Van Dangos, Leo & The Lineup, D'jenks...więcej »

aktualności - Soulcrap - ‘Too hot’ road!

Soulcrap - ‘Too hot’ road!

Soulcrap to tokijski zespół grający miks reggae, r&b, soulu i bluesa (znalazłoby się pewnie jeszcze kilka innych składników). Do tej pory wydali dwa albumy, "Riddim & Blues" w 2010 r. i "Quite Natural" w 2011 r. 18 lipca w sklepach pojawi się trzeci - "‘Too hot’ road!". Przy okazji warto wspomnieć, że jest to pierwsza w karierze Soulcrap płyta koncepcyjna. Każdy utwór =...więcej »

aktualności - Nowa książka Beth Lesser dostępna za darmo!

Nowa książka Beth Lesser dostępna za darmo!

Beth Lesser to osoba, której fanom muzyki jamajskiej przedstawiać nie trzeba. W 1980 r., wraz ze swym mężem Davidem Kingstonem, wydawała zin "Reggae Quarterly". Kingston w latach 1982-1992 był gospodarzem nagradzanego programu "Reggae Showcase", nadawanego w CKLN-FM. Beth Lesser, natomiast, od lat jest fotografem. Zdjęcia jej autorstwa pojawiają się na płytach, w książkach, czasopismach...więcej »

aktualności - The Snails - The River EP

The Snails - The River EP

"Reggae, Soul, Rocksteady and Roll", tak można najlepiej opisać dźwięki serwowane przez filadelfijski zespół The Snails. Na ich koncertach usłyszeć można miks składający się z elementów reggae i rocksteady, rock & rolla lat 50. i słodkiego soulu wydawanego przez wytwórnię Motorcity Records. W swojej dyskografii The Snails mają 3 pozycje: nagrane własnym sumptem album "Know Your Roots"...więcej »

aktualności - The Mighty Fishers - Where Are You?

The Mighty Fishers - Where Are You?

The Mighty Fishers to – jak sami o sobie piszą – jedyny na Węgrzech zespół grający tradycyjne rocksteady. W jego skład wchodzi 8 osób (w tym troje wokalistów), wśród nich członkowie Pannonia Allstar Ska Orchestra, The Three Teadies i Dubaku. Pod koniec ubiegłego roku The Mighty Fishers wydali debiutancką epkę "<a...więcej »

aktualności - Dr. Calypso - EP

Dr. Calypso - EP

Dr. Calypso powstał pod koniec 1987 r. w Barcelonie. Założyła go grupa przyjaciół, których połączyła pasja do karaibskich brzmień, zwłaszcza ska i reggae z lat 60. i 70. Początkowo ich repertuar składał się wyłącznie z utworów takich jamajskich zespołów jak The Skatalites, Prince Buster, The Ethiopians czy The Maytals, nie gardzili także 2-tonem (The Specials, The Beat itd.). Powoli...więcej »

aktualności - Jimmy Jazz Records: Nowe pozycje z Jump Up! Records na CD i winylach...

Jimmy Jazz Records: Nowe pozycje z Jump Up! Records na CD i winylach...

Dość dawno w naszym sklepie nie gościły uzupełnienia z katalogu specjalizującej się w rocksteady, ska i reggae, amerykańskiej wytwórni Jump Up! Records. Ostatnia partia nowych tytułów ze znaczkiem Jump Up! dotarła do nas jesienią ub. roku i wówczas w większości przypadków oferowaliśmy wam wydawnictwa w formacie...więcej »

aktualności - Debiutancka płyta Western Standard Time: A Big Band Tribute to The Skatalites

Debiutancka płyta Western Standard Time: A Big Band Tribute to The Skatalites

Co powstałoby w wyniku spotkania Glenna Millera i The Skatalites? Odpowiedź brzmi: Western Standard Time. Jamajskie ska zaaranżowane w big bandowym stylu takich mistrzów, jak Duke Ellington, Glenn Miller czy Count Basie. 14 sierpnia Western Standard Time (A Big Band Tribute to The Skatalites), w ramach <a...więcej »

aktualności - Trojan Presents: Freedom Sounds

Trojan Presents: Freedom Sounds

6 sierpnia 1962 r. pewna karaibska wyspa uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii. Wyspa ta jest ojczyzną ska, rocksteady, reggae i pochodnych gatunków. To właśnie na niej urodzili się Bob Marley, Desmond Dekker, Rico Rodriguez, Ernest Ranglin i setki - ba! a może nawet tysiące - artystów słuchanych przez miliony ludzi na całym świecie. Jamajka, bo to o nią - jak już się pewnie...więcej »

aktualności - The Soulsteppers - The Return of...

The Soulsteppers - The Return of...

The Soulsteppers to zespół założony w 1998 r. w kalifornijskim Bakersfield. Od początku koncentrował się na dźwiękach skinhead reggae i soulu, inspirując się chociażby Laurelem Aitkenem i Joe "The Boss" Mansano, jak i jamajskimi producentami, takimi jak Leslie Kong, Lee Perry i Clancy Eccles. Podczas, gdy w USA (w innych państwach także) panowała moda na trzecią falę ska, Mike i A.J....więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »