The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

aktualności - strona 35 (341-350)

aktualności - Zmarł Lloyd Brevett

Zmarł Lloyd Brevett

3 maja wczesnym rankiem w szpitalu Andrews Memorial Hospital w St. Andrew zmarł 80-letni Lloyd Brevett, współzałożyciel The Skatalites (i jedna z dwóch żyjących osób z oryginalnego składu). Z zespołem był związany przez niemal całe swoje życie, odszedł z niego w 2005 r. W październiku 2001 r. Lloyd Brevett został odznaczony wysokim jamajskim odznaczeniem Order of Distinction, w październiku 2010 r. dostał Silver Musgrave Medal za swój wkład w muzykę, a w lutym tego roku stowarzyszenie Jamaica Reggae Industry Association przyznało mu nagrodę za zasługi...więcej »

aktualności - Lloyd Brevett z The Skatalites w stanie krytycznym

Lloyd Brevett z The Skatalites w stanie krytycznym

Jak już pisaliśmy, przy okazji informacji o nowym singlu i trasie, z oryginalnego składu The Skatalites żyją już tylko dwie osoby - 76-letni saksofonista Lester Sterling i 80-letni kontrabasista Lloyd Brevett. Ten drugi, po serii napadów i zawale, 2 tygodnie temu wylądował w szpitalu w St....więcej »

aktualności - The Specials i The Beat na RSD

The Specials i The Beat na RSD

Na początek wypadałoby rozwinąć skrót RSD. RSD oznacza Record Store Day. Jest to to idea znana od 5 lat. W 2007 roku grupa Amerykanów z San Francisco wpadła na pomysł, aby w czasach, w których dystrybucja internetowa i pliki cyfrowe wypierają z rynku tradycyjne nośniki, uhonorować w specjalny sposób kulturotwórczą rolę sklepów płytowych. Ze szczególnym wskazaniem na małe, niezależne...więcej »

aktualności - Babylove and The Van Dangos - Let It Come, Let It Go

Babylove and The Van Dangos - Let It Come, Let It Go

Dzisiaj premiera czwartego albumu Babylove and The Van Dangos. Wydawcą "Let It Come, Let It Go" jest niemiecka wytwórnia Pork Pie. Natomiast 4 maja premierę będzie miało jego winylowe wydanie, które ukaże się dzięki Vinyl Only Records (V.O.R.), sublabelowi Grover Records. Utwory: 1. Glengali 2. Never seen a girl 3. City lies 4. Black Cars, Black Hearts 5. Let'em Roll 6. The Road...więcej »

aktualności - Premiery wydawnicze na London International Ska Festival

Premiery wydawnicze na London International Ska Festival

Zgodnie z tym, co pisaliśmy przy okazji zmian w składzie festiwalu, czas na zapowiadane nowości wydawnicze, będzie ich więcej niż zapowiadaliśmy. Na początek 2 ekskluzywne 7-calowe single, wydane w limitowanym do 500 egzemplarzy nakładzie przez Phoenix City/Cherry Red Records. Na...więcej »

aktualności - St. Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu Reggaeland

St. Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu Reggaeland

6 i 7 lipca w Płocku na plaży nad Wisłą odbędzie się VII edycja Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND. Organizatorzy co pewien czas ujawniają kolejnych zaproszonych artystów. Wśród nich niewątpliwie, zwłaszcza dla czytelników rudemaker.pl, najjaśniejszym punktem jest rosyjski zespół St. Petersburg Ska-Jazz Review. Kilka zdań, celem przybliżenia zespołu. <a...więcej »

aktualności - Rocking Steady Magazine #9

Rocking Steady Magazine #9

Jest już dostępny 9., marcowo-kwietniowy, numer e-zina "Rocking Steady". Głównym tematem jest wywiad z Lee "Scratch" Perrym. W czerwcu będzie gwiazdą niemieckiego festiwalu "This Is Ska", gdzie - wraz z belgijskim The Caroloregians - zagra original 60s-set. Natomiast w maju legendarny The Upsetter zagra, w ramach obchodów Dni Województwa Śląskiego, na <a...więcej »

aktualności - Lambretta produkuje odzież Trojan Records

Lambretta produkuje odzież Trojan Records

Ciekawostka odzieżowo-muzyczna. Można już kupować odzież (t-shirty, koszulki polo i bluzy) firmy Lambretta Clothing sygnowaną logo Trojan Records. Jest ona dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych w całej Wielkiej Brytanii, jak i poprzez stronę www.lambrettaclothing.co.uk. Kilka przykładów: <img...więcej »

aktualności - The Tennors - Jamaica 50

The Tennors - Jamaica 50

Wczoraj, na iTunes, premierę miał singiel "Jamaica 50" reaktywowanego niedawno, grającego rocksteady, zespołu The Tennors. Teraz pozostaje czekać na zapowiadany album oraz trasę koncertową, także po Europie. W tym roku - dokładnie 6 sierpnia - Jamajka obchodzi półwiecze swojej niepodległości, stąd też tytuł...więcej »

aktualności - Pełna lista utworów Skannibal Party vol. 11

Pełna lista utworów Skannibal Party vol. 11

Niemieckie wydawnictwo Mad Butcher Records podało dzisiaj pełną tracklistę kolejnej, już jedenestej, części kompilacji "Skannibal Party". Część utworów znaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Po raz pierwszy od 2007 r. (kiedy wydano Skannibal Party vol. 7), na składance, o czym nasi czytelnicy wiedzą...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »