Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

aktualności - strona 47 (461-470)

aktualności - Skanky'Lil Music - newsy

Skanky'Lil Music - newsy

Najnowsze wieści z obozu Skanky'Lil Music, które mogą zainteresować przede wszystkim organizatorów koncertów w Polsce. Arthur Kay Weteran brytyjskiej sceny ska, znany z występów ze swoim zespołem The Originals, powraca na scenę z nowym projektem, noszącym nazwę The Skamadillos. W 2012 r. bardzo chętnie zagra na kontynencie, tak w ramach koncertów klubowych, jak i na festiwalach. The Equators Jedni z pionierów ska na Wyspach Brytyjskich, dzisiaj nieco zapomniani, a przecież właśnie z nimi Desmond Dekker nagrał płytę "Black And...więcej »

aktualności - Singiel The Kinky Coo Coo's i wokalistów Hepcat

Singiel The Kinky Coo Coo's i wokalistów Hepcat

5 października odbędzie się premiera "Tons of Fun", singla barcelońskiego The Kinky Coo Coo's. Do współpracy zaproszono wokalistów amerykańskiego zespołu Hepcat - Alexa Déserta i Grega W. Lee. Prawdopodobnie singiel ten będzie promował przygotowywany właśnie album "Sweet, Fun & Ready". Nakład będzie limitowany do 500 sztuk. Na razie brak innych szczegółów. The Kinky Coo Coo's...więcej »

aktualności - Jimmy Cliff: nieautoryzowana biografia

Jimmy Cliff: nieautoryzowana biografia

W listopadzie na rynku ukaże się nieautoryzowana biografia Jimmy'ego Cliffa autorstwa Davida Katza. Katz to dziennikarz muzyczny oraz autor książek "Solid Foundation: An Oral History of Reggae" i "People Funny Boy: The Genius of Lee "Scratch" Perry". Na ponad dwustu stronach autor opisuje, jak James Chambers urodzony w biednym miasteczku na Jamajce, stał się Jimmym Cliffem - muzykiem...więcej »

aktualności - Zmarł Leonard Dillon z The Ethiopians

Zmarł Leonard Dillon z The Ethiopians

Leonard Dillon, założyciel i lider zespołu The Ethiopians, zmarł wczoraj w domu swojej córki w Kingston. Miał 69 lat. W lutym przeszedł operację usunięcie guza mózgu. Niestety w czerwcu Dillon zachorował ponownie. Tym razem zdiagnozowano u niego raka płuc, mózgu i prostaty. Dillon, przed założeniem The Ethiopians, nagrywał utwory mento pod pseudonimem Jack Sparrow. W 1991 r....więcej »

aktualności -

"One Love" - książka dla dzieci Cedelli Marley

W październiku nakładem wydawnictwa Chronicle Books ukaże się książka "One Love" autorstwa Cedelli Marley. Tekst piosenki "One Love", jednego z największych hitów jej ojca, Cedella zaadaptowała na potrzeby książki dla dzieci. W efekcie powstała ilustrowana książka o dziewczynce, która przy pomocy rodziny, przyjaciół i społeczności chce zmienić swoją okolicę na lepszą. Tylko tyle i aż...więcej »

aktualności - Koncertowa płyta The Aggrolites

Koncertowa płyta The Aggrolites

Na amazon.com i amerykańskim itunes pojawił się pierwszy koncertowy album The Aggrolites. Na razie można go kupić tylko w formacie cyfrowym. Co ciekawe, nie pojawił się na nim żaden utwór z wydanej w tym roku płyty "Rugged Road". Są za to utwory dobrze znane z czterech wcześniejszych płyt, w tym "Countryman Fiddle", "Funky Fire", "Pop the Trunk" i "Dirty Reggae". W sumie 19 utworów (w...więcej »

aktualności - Skarface na 3 koncertach w Polsce (+ konkurs)

Skarface na 3 koncertach w Polsce (+ konkurs)

Skarface to francuski zespół założony w 1991 r. O swojej muzyce mówią "Clockwork Ska with streetpunk spirit", czasem tej streetpunkowej duszy jest więcej, czasem mniej, jednak energii na koncertach nigdy nie brakuje. W ciągu 20 lat nagrali 12 albumów studyjnych, nad kolejnym - jubileuszowym - wciąż pracują. Oprócz tego mają na koncie splity, single i koncertowe DVD - zapis koncertu w...więcej »

aktualności - The London International Ska Festival - finał konkursu zespołów

The London International Ska Festival - finał konkursu zespołów

Organizatorzy The London International Ska Festival postanowili dać szansę młodym zespołom i zorganizowali konkurs, w którym wygrać można występ na tym festiwalu. Do konkursu zgłosiły się 153 zespoły z USA, Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Malty, Wysp Kanaryjskich, Australii, Japonii, Kanady, Kraju Basków, Katalonii, Niemiec, Belgii, Jamajki, Meksyku,...więcej »

aktualności - Wokalista  Madness pisze autobiografię, a Lynval Golding z The Specials wspomnienia

Wokalista Madness pisze autobiografię, a Lynval Golding z The Specials wspomnienia

Londyńskie wydawnictwo Quercus ogłosiło, że kupiło prawa do autobiografii Grahama McPhersona, czyli wokalisty zespołu Madness. Premiera jesienią 2012 r. Nie jest to pierwsza przygoda Suggsa z pisaniem książek. W 2009 r. opublikowano "Suggs And The City: My Journey's Through Disappearing London", częściowo opartą na wielokrotnie nagradzanym serialu dokumentalnym "Disappearing...więcej »

aktualności - Dandy Livingstone powraca!

Dandy Livingstone powraca!

W weekend ogłoszono, że na London International Ska Festival wystąpi Dandy Livingstone. Będzie to jego pierwszy występ od ponad 40 lat! Dandy to już klasyczny jamajski wokalista, autor tysiące razy coverowanego "Rudy, A Message to You", "Reggae in Your Jeggae" czy "Suzanne Beware of the Devil". Twórczość Dandy'ego miała ogromny wpływ na wielu artystów, dość wspomnieć chociażby o The...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »