HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

aktualności - strona 50 (491-500)

aktualności - Legends of Ska: Welcome to the House of Joy

Legends of Ska: Welcome to the House of Joy

"Legends of Ska: Welcome to the House of Joy" to film dokumentalny skupiający się na życiu ludzi, którzy odegrali znaczącą rolę w pierwszym okresie muzyki ska. Autorzy filmu śledzą chronologicznie historię oryginalnego jamajskiego ska od stycznia 1962 r. do maja 1966 r. Był to burzliwy okres nie tylko dla tej karaibskiej wyspy, ale także dla całego regionu. Dość wspomnieć chociażby o odzyskaniu przez Jamajkę niepodległości czy o kryzysie kubańskim. W takich warunkach na Jamajce rodził się jej własny, unikalny gatunek muzyczny. W filmie nie zostaną także...więcej »

aktualności - Norwegowie z The Phantoms pracują nad nową płytą

Norwegowie z The Phantoms pracują nad nową płytą

The Phantoms powstali w 1996 r. w Norwegii. Aktualnie w skład zespołu wchodzi 8 osób. Do tej pory wydali 7-calowy singiel "The Phantoms Are GO!", 10-calową epkę "The Phantoms at Silvertone Studios" oraz album "Oslo By Night". Od wydanie tego ostatniego minęło już 5 lat. Najwyższa więc pora na wydanie nowego materiału. Norwegowie nagrywają obecnie w <a...więcej »

aktualności - Cios dla brytyjskiej muzyki niezależnej

Cios dla brytyjskiej muzyki niezależnej

Zamieszki w Londynie, poza dewastacją i plądrowaniem licznych sklepów, mogą mieć także poważne konsekwencje dla muzyki niezależnej w Wielkiej Brytanii. W nocy z poniedziałku na wtorek zadymiarze (innego słowa nie można użyć) podpalili w Enfield (dzielnicy Londynu) budynek współpracującej z Sony firmy PIAS - największego w Wielkiej Brytanii dystrybutora muzyki niezależnej. W trzypiętrowym...więcej »

aktualności - The Liptones – The Meaning of Life

The Liptones – The Meaning of Life

17 września szwedzki zespół The Liptones wydaje swój nowy album (na CD i LP). Na płycie znajdzie się 12 utworów, w tym aż 11 po szwedzku. Płyta ukaże się w digipacku zaprojektowanym przez Darrena Grealisha z Los Angeles, artysty który pracował m.in. dla The Stooges, The Hives i... Disney Channel. "The Meaning of Life" to trzeci album The Liptones. Poprzedni - "In English" - został...więcej »

aktualności - Buster Bloodvessel z Bad Manners wydaje epkę dla kombatantów

Buster Bloodvessel z Bad Manners wydaje epkę dla kombatantów

Dzisiaj na itunes i amazon.com ma premierę epka zatytułowana "Ska for Heroes". Nagrał ja zespół Buster's Ska Battalion, czyli grupa muzyków pod przywództwem Bustera Bloodvessela z Bad Manners. Epka składa się z 3 utworów. Na stronie A znajduje się zaaranżowany przez Roba Sigstona z The Coverup medley w rytmie ska, w skład którego wchodzą "It's A Long Way To Tipperary", "Keep The Home...więcej »

aktualności - Oficjalne kaski Trojan Records

Oficjalne kaski Trojan Records

To nie pomyłka. Od pewnego czasu fani skuterów mogą kupić limitowaną edycję licencjonowanych kasków Trojan Records. Firma Heritage Helmets stworzyła 2 wersje kasków: z logo brytyjskiej wytwórni i Lambretty oraz z samym logo Trojan Records, zapewne dla osób, które od Lambretty wolą Vespę. Kaski wyprodukowano we Włoszech. Powłoka zrobiona jest z kompozytu ABS, wnętrze natomiast z...więcej »

aktualności - Nerd Academy w Mad Butcher Records

Nerd Academy w Mad Butcher Records

Do "stajni" Mad Bucher Records dołączył kolejny zespół ska - Nerd Academy. Zespół powstał w 2008 r. w niemieckim Münster i szybko nagrał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Nerd Academy". Supportowali m.in. New York Ska-Jazz Ensemble, Babylove & The Van Dangos i The Stingers ATX. Pod koniec lata nakładem Black Butcher Records, oddziału Mad Butcher zajmującego się ska, ukażą...więcej »

aktualności - The Selecter - Made In Britain

The Selecter - Made In Britain

1 września ukaże się "Made In Britain" - nowy studyjny album The Selecter. Obecnie w skład zespołu wchodzą Pauline Black i Arthur "Gaps" Hendrickson oraz instrumentaliści Winston Marche, Anthony Harty, Greg Coulson, John Thompson, Neil Pyzer i Orlando LaRose. Na płycie znajdzie się 10 utworów, w tym singlowy "Big In The Body-Small In The Mind", który miał premierę 30 maja. Piosenka...więcej »

aktualności - Wznowienie działalności Trojan Appreciation Society i premiera The Story Of Trojan Records

Wznowienie działalności Trojan Appreciation Society i premiera The Story Of Trojan Records

W 1970 r. powstał legendarny fan club wytwórni Trojan Records - Trojan Appreciation Society (TAS). 19 sierpnia, po upływie ponad 40 lat, wznawia swoją działalność. Towarzystwo to służyło firmie do kontaktów z najbardziej zagorzałymi fanami, co - biorąc pod uwagę brak internetu - łatwe nie było. Każdy kto zarejestruje nowy box set z TAS otrzyma za darmo album w formacie cyfrowym...więcej »

aktualności - Sześć nowości w katalogu Phoenix City Record Co.

Sześć nowości w katalogu Phoenix City Record Co.

Dzisiaj premierę miało aż sześć wydawnictw Phoenix City Record Co. (szczegóły poniżej) - albumy The Caroloregians, Intensified, The Sidewalk Doctors, Pama Intl, epka Pama Intl & Groove Corp oraz pierwsza część kompilacji "Phoenix City Scorchers". Na płytach Pama Intl udzielają się m.in. Lee Thompson (Madness), Lynval Golding (The Specials), Horace Panter (The Specials), Rico i Michie...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »