The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

aktualności - strona 52 (511-520)

aktualności - Suga Roy & Conrad Crystal - Universal Tribute to Gregory Isaacs

Suga Roy & Conrad Crystal - Universal Tribute to Gregory Isaacs

Dopiero co pisaliśmy na rudemaker.pl o muzycznym hołdzie dla Gregory’ego Isaacsa, a pojawił się następny. Tym razem w wykonaniu duetu Suga Roy & Conrad Crystal. Na płycie zatytułowanej „Universal Tribute to Gregory Isaacs” znalazło się 18 utworów z repertuaru Isaacsa. W „Spreading Rumours” gościnnie wystąpił Fantan Mojah, natomiast w „Universal” Luciano. Tribute w wersji cyfrowej będzie można zakupić poprzez etailers i itunes. CD jest dostępna od 23 czerwca w należącej do Suga Roy’a wytwórni Fireball...więcej »

aktualności - Apel: pomóż w nagraniu teledysku 740 milionów oddechów

Apel: pomóż w nagraniu teledysku 740 milionów oddechów

Na facebookowych profilach niezależnej grupy filmowej HOLEINMOON i zespołu 740 milionów oddechów można przeczytać apel: "ZBIERAMY STARE TELEWIZORY Do teledysku kapeli 740 MILIONÓW ODDECHÓW (ska/punk, Opole) potrzebujemy kosmicznej ilości starych, kineskopowych telewizorów! Jeśli posiadasz taki sprzęt w Opolu bądź okolicach i nie potrzebujesz go już, będziemy ogromnie wdzięczni za...więcej »

aktualności - We Remember Gregory Isaacs

We Remember Gregory Isaacs

25 października ubiegłego roku zmarł legendarny Gregory Isaacs, nazywany także Cool Ruler oraz Lonely Lover. W sierpniu do sklepów trafi dwupłytowy "We Remember Gregory Isaacs", wydany przez VP Records. Muzyków i wokalistów na to wydawnictwo zebrał Dean Fraser, jamajski saksofonista i producent. Na pierwszej płycie znajdzie się 16 utworów Isaacsa, zaśpiewanych między innymi przez Tarrusa...więcej »

aktualności - Nowy teledysk Słowaków z Polemic

Nowy teledysk Słowaków z Polemic

Wczoraj na stronie Rádio Expres premierę miał teledysk do utworu "Hora vysoká", pochodzącego z wydanej w zeszłym roku płyty "Horúce časy". Głównym bohaterem klipu jest pochodzący z Ukrainy muzyk, występujący na ulicach Bratysławy. Teledysk mozna zobaczyć TUTAJ. W zeszłym tygodniu zespół pochwalił się, że ich piosenka "<a...więcej »

aktualności - Likwidacja Rockers Revolt i powstanie Phoenix City Records

Likwidacja Rockers Revolt i powstanie Phoenix City Records

Swoją działalność zainaugurował Phoenix City Records, sublabel Cherry Red Records – najdłużej działającej brytyjskiej wytwórni (powstała w 1978 r.). Szefem Phoenix City Records został Sean Flowerdew, członek zespołów Pama International i The Loafers, organizator London International Ska Festival, a także szef wytwórni Rockers Revolt. I właśnie działalność tej ostatniej, głównie...więcej »

aktualności - Skinhead Story – ukazał się drugi numer!

Skinhead Story – ukazał się drugi numer!

Ukazał się właśnie drugi numer Skinhead Story! Koszt 10 zł + 3 poczta. Zamawiać można poprzez system Paypal, wpłacając pieniądze na adres: skinheadstory@gmail.com lub też pisać po dane do przelewu pod ten sam adres e-mail: skinheadstory@gmail.com Do pierwszych 150 sztuk zina dodana jest płyta zespołu Collina – „More than music” + bonusy! A co tym razem...więcej »

aktualności - Drewvis - Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits

Drewvis - Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits

Wczoraj premierę miał "Disposable Pleasures and Meaningful Pursuits" drugi album Drewvis. Drewvis to pochodzący z Brighton dwuosobowy zespół grający akustyczne (chociaż nie zawsze) ska i reggae. Czasem w ich muzyce można także usłyszeć indie. Założycielem kapeli jest Drewvis Bristow, w latach 2001-2005 frontman ska-punkowego Out Of Luck, a w latach 2003-2009 wokalista i gitarzysta...więcej »

aktualności - Skannibal Party Vol.10

Skannibal Party Vol.10

Ukazała się kolejna, już dziesiąta, składanka z cyklu "Skannibal Party". Jak zwykle na płycie znajduje się ponad 20 utworów zespołów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Oprócz zespołów europejskich (z takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Malta, Holandia czy Finlandia), usłyszymy także reprezentantów Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Na płycie usłyszymy dużą porcję muzyki ska w...więcej »

aktualności - KONKURS: Konopians, Upbeat Quartet, Skadyktator

KONKURS: Konopians, Upbeat Quartet, Skadyktator

Warszawski koncert Konopiansów już w sobotę, 18 czerwca w Fonobarze. Z tej okazji kolejny konkurs na Rudemaker.pl. Mamy dla Was 2 podwójne wejściówki na to wydarzenie. Tym razem zabawa w skojarzenia. Wystarczy napisać: co łączy znany zespół big-beatowy Skaldowie z Konopians ;-). Wskazówki można znaleźć wśród majowych newsów, które ukazały się w serwisie RM. Na odpowiedzi,...więcej »

aktualności - KONKURS: Orneta Ska Fest

KONKURS: Orneta Ska Fest

Za 4 dni odbędzie się Orneta Ska Fest, więc mamy dla was konkurs last minute, w którym wygrać można 2 wejściówki. Co zrobić, aby je zdobyć? To bardzo proste, wystarczy odpowiedzieć na 2 banalne pytania. 1. W jakim powiecie leży Orneta? 2. Kto zainteresował Łukasza Sidorowicza (jednego z organizatorów Orneta Ska Fest) muzyka ska? (podpowiedź znajdziecie w <a...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »