Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie... więcej »

reklama

aktualności - strona 54 (531-540)

aktualności - Tatsuyuki Hiyamuta (współzałożyciel TSPO) wraz z Dad Mom God wydał drugą płytę

Tatsuyuki Hiyamuta (współzałożyciel TSPO) wraz z Dad Mom God wydał drugą płytę

Tatsuyuki Hiyamuta to jeden z założycieli Tokyo Ska Paradise Orchestra, grał w nim na saksofonie altowym oraz gitarze, był także naczelnym showmanem zespołu. W 1996 r. uległ w Tajlandii wypadkowi motocyklowemu. Efektem wypadku była kontuzja prawej stopy. Przeszedł liczne operacje, jednak rehabilitację utrudniały częste trasy koncertowe. W 2008 r., kilka miesięcy po wydaniu płyty "Future Perfect", Tatsuyuki Hiyamuta postanowił oficjalnie opuścić zespół i skoncentrować się na leczeniu. W 2010 r. płytą „Poems Like The Gun“ zadebiutował Dad...więcej »

aktualności - Konopians w finale Eliminacji do Przystanku Woodstock

Konopians w finale Eliminacji do Przystanku Woodstock

Wczoraj w katowickim klubie Straszny Dwór odbył się pierwszy z półfinałowych koncertów Eliminacji do Przystanku Woodstock. Na scenie zaprezentowały się Basement, Black Jack, Konopians, Mouga, Natural Mystic, Neuronia, Presidents of Noise, Skampararas oraz Tora Tora Tora. - Wybór był trudny – mówił Jurek Owsiak – uwierzcie, ze było nam bardzo...więcej »

aktualności - Płyta winylowa R.A.P. (Reggae Against Politics)

Płyta winylowa R.A.P. (Reggae Against Politics)

Ta płyta to prawdziwa gratka dla miłośników reggae, bowiem czekała na swoją premierę ponad dwie dekady. Płyta, nagrana w 1986 r. w gliwickim Studiu Centrum, po dwóch tygodniach zaginała i odnalazła się dopiero w 2008 r. Na szczęście czas obszedł się z taśmą matką bardzo łaskawie i dzięki m.in. Jackowi Podsiadle w Radiu Opole (które posiada kolekcje działających urządzeń radiowych...więcej »

aktualności - Odszedł Piotr

Odszedł Piotr "Stopa" Żyżelewicz

Z małym opóźnieniem informujemy o śmierci Piotra "Stopy" Żyżelewicza, znanego z takich zespołów jak Izrael, Kultura, Armia, Voo Voo czy 2Tm2,3. Na początku maja na swoim Facebooku o wylewie i ciężkim stanie "Stopy" poinformował Darek "Maleo" Malejonek, prosząc zarazem o modlitwę: "Proszę o modlitwę w intencji Piotrka "Stopy" Żyżelewicza - walczy o życie po wylewie". Jego stan...więcej »

aktualności - 16. numer Free Colours już jest!

16. numer Free Colours już jest!

Jak można przeczytać na stronie Zima Records - wydawcy "Free Colours" - w sklepach pojawia się 16 numer tego magazynu. "W salonach Empik i w rozmaitych dystrybucjach pojawia się właśnie najnowszy, 16 już numer magazynu Free Colours. W nim sporo materiałów oraz fajna płyta, która na pewno przypadnie do gustu zwolennikom klasycznego grania. Ta płyta to zestaw nagrań formacji...więcej »

aktualności - KONKURS: Babylove & The Van Dangos

KONKURS: Babylove & The Van Dangos

Dokładnie miesiąc temu w warszawskim klubie Jaś i Małgosia odbył się koncert „The Bartenders meet Daniel Broman”. Daniel Broman – frontman duńskiego zespołu Babylove & The Van Dangos – odwiedził Polskę, by wziąć udział w nagrywaniu debiutanckiego albumu The Bartenders. Wizyta w naszym kraju zaowocowała także <a...więcej »

aktualności - Zmarł perkusista The Skatalites Lloyd Knibb

Zmarł perkusista The Skatalites Lloyd Knibb

Wczoraj na Jamajce zmarł jeden z największych perkusistów ska, jeden z założycieli legendarnych The Skatalites - LLoyd Knibb. Aż do śmierci był aktywnym członkiem zespołu. Według informacji podanych na OC Weekly Lloyd zmarł wczoraj o 18:40. Był wśród rodziny i przyjaciół. Miał 80 lat. więcej »

aktualności - Split Green Room Rockers i Red Soul Community

Split Green Room Rockers i Red Soul Community

W ciągu kilku najbliższych tygodni premierę będzie miał split amerykańskiego Green Room Rockers i hiszpańskiego Red Soul Community. Split ukaże się na 7-calowym winylu (45 rpm) w limitowanym do 500 sztuk nakładzie. Dostępny będzie w dwóch kolorach: czerwonym i zielonym. Zarówno Amerykanie z Green Room Rockers, jak i reprezentujący Andaluzję (jedną ze wspólnot autonomicznych w...więcej »

aktualności - Nowa seria Trojan Records

Nowa seria Trojan Records

W przyszłym tygodniu (16 maja) światło dzienne ujrzy nowa seria wydawnicza Trojan Records. Każda kompilacja składa się z dwóch płyt i dotyczy jednego popularnego jamajskiego stylu muzycznego. Umieszczono na nich po 40 utworów z ostatniego półwiecza, wybierano je z katalogów Trojan oraz Island Records. Część ukaże się na CD po raz pierwszy. Planowane są następujące wydawnictwa: °...więcej »

aktualności - 30. rocznica śmierci

30. rocznica śmierci "Króla Reggae"

Dokładnie 30 lat temu zmarł Robert Nesta Marley, najbardziej znany Jamajczyk, legenda muzyki reggae, przez wielu wręcz otaczany kultem. Mimo, że od jego śmierci minęły już trzy dekady, jego muzyka wciąż jest popularna. Nic dziwnego, wszak Bob Marley stał się ikoną popkultury. Jego płyty wciąż są kupowane, wciąż powstają o nim filmy i książki, setki zespołów (nie tylko reggae'owych)...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »