The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

aktualności - strona 59 (581-590)

aktualności - Konkurs

Konkurs "The Toasters w Warszawie" zakończony!

We wtorek o godzinie 23:59 upłynął termin nadsyłania odpowiedzi w konkursie "The Toasters w Warszawie", w którym nagrodą główną były 2 podwójne wejściówki na koncert nowojorczyków w FonoBarze. Prawidłowe odpowiedzi to oczywiście: 1. Robert Hingley 2. 1983-2000 Zwycięzcy zostali już poinformowani o wygranej. Gratulujemy i życzymy dobrej zabawy! Dziękujemy także klubowi FonoBar za ufundowanie nagród. Zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez...więcej »

aktualności - Skatalizator - do wygrania bilety na The Toasters oraz Gagarin Brothers

Skatalizator - do wygrania bilety na The Toasters oraz Gagarin Brothers

W piątkowej audycji Skatalizator prowadzonej przez Kubę Zalewskiego na antenie Rozgłośni Radiowej Uniwersytetu Wrocławskiego UNIRADIO będzie można wygrać po dwie pojedyncze wejściówki na koncert rosyjskiego Gagarin Brothers oraz na koncert The Toasters. Rosjanie zagrają 1 kwietnia, Toastersi natomiast 3 kwietnia. Obydwa koncerty oczywiście we wrocławskim <a...więcej »

aktualności - 740 Milionów Oddechów - Porachunki

740 Milionów Oddechów - Porachunki

Właśnie nakładem Jimmy Jazz Records ukazała się płyta opolskiego zespołu 740 Milionów Oddechów. Jak pisze wydawca: "740 Milionów Oddechów to jeden z tych zespołów, które uznać należy za weteranów sceny ska i nie ma w tym większej przesady... Grupa pochodzi z Opola i zaczynając swoją działalność od punkowych brzmień z czasem...więcej »

aktualności - Madness - solowa płyta wokalisty Groundation

Madness - solowa płyta wokalisty Groundation

Gdyby zapytać kogoś o Professora pewnie niewiele osób wiedziałaby o kogo chodzi, przy Harrisonie Staffordzie coś zaczęłoby świtać. Po usłyszeniu nazwy Groundation wszystko stałoby się jasne. Wokalistą właśnie tego zespołu jest Harrison Stafford aka Professor, bo właśnie pod takim pseudonimem nagrał solową płytę. "Madness" ukaże się 18 kwietnia. Wszystkie utwory Professor napisał w...więcej »

aktualności - Bankructwo Makasound

Bankructwo Makasound

Plotki o bankructwie Makasound, niezależnej francuskiej wytwórni wydającej reedycje, okazały się prawdą. Informacje te potwierdził Nicolas Maslowski, współzałożyciel i właściciel Makasound, w wywiadzie udzielonym gazecie "Jamaica Observer". Odpowiedni komunikat pojawił się także na stronie internetowej wytwórni. Sąd wyznaczył syndyka do sprzedaży firmy. Za jedną z głównych przyczyn...więcej »

aktualności - Nowy numer Irie Up

Nowy numer Irie Up

Przed kilkoma dniami do sprzedaży trafił 8. numer czasopisma "Irie Up". Można w nim przeczytać wywiady z Harrym Hawke’iem z wytwórni Pressure Sounds (w swoim katalogu mają wydawnictwa takich artystów jak Lee Perry, Bim Sherman, Delroy Wilson czy Prince Far I) oraz Austinem Palmerem – założycielem i selektorem soundsystemu Jah Observer. Oprócz tego m.in. artykuł o scenie...więcej »

aktualności - Brooklyn Rocksteady: The Roots, The Scene and The Culture

Brooklyn Rocksteady: The Roots, The Scene and The Culture

Samuel Gursky to student i niezależny filmowiec z Brooklynu. Jest także wielkim fanem ska i rocksteady. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym pt. "Brooklyn Rocksteady". W filmie tym zostanie pokazana nowojorska scena ska i rocksteady od 1981 do 2011 r. Zobaczymy między innymi wywiady z członkami The Toasters, The Slackers, The Pietasters, Westbound Train, The Forthrights, Royal City...więcej »

aktualności - The Toasters – 30 lat na scenie!!!

The Toasters – 30 lat na scenie!!!

Kiedy Robert ‘Bucket' Hingley wkrótce po emigracji z Anglii do USA zakładał w 1981 roku w Nowym Jorku kapelę Not Bob Marley, pewnie w najśmielszych snach nie przypuszczał, że po latach stanie się żywą legendą światowej sceny ska. Pisać w tym miejscu Jego biografię to urągać inteligencji każdego szanującego się fana tego najpiękniejszego z gatunków muzyki. Bo kto nie zna The...więcej »

aktualności - KONKURS: The Toasters w Warszawie

KONKURS: The Toasters w Warszawie

5 kwietnia w warszawskim klubie FonoBar odbędzie się koncert The Toasters – żywej legendy amerykańskiej sceny ska. Mamy dla was 2 podwójne wejściówki na ten koncert. Wystarczy odpowiedzieć na 2 proste pytania. 1. Jak naprawdę nazywa się Bucket, wokalista The Toasters? 2. W jakich latach działała wytwórnia Moon Ska Records? Odpowiedzi proszę przesyłać na adres...więcej »

aktualności - United Reggae Mag #5

United Reggae Mag #5

Od 1 marca dostępny jest piąty numer anglojęzycznego magazynu "United Reggae". W magazynie tym zebrane są treści, które ukazywały się w ubiegłym miesiącu na stronie unitedreggae.com. Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim wywiady z takim artystami jak Lloyd Brown, Alpheus, Etana, Curtis Lynch, Courtney John, Sadiki, Lyricson, Roberto Sanchez. Ponadto newsy, artykuły i recenzje...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »