HotShotWear
The Chancers - Trigger warning

Czesko-angielska formacja The Chancers plasuje się wysoko wśród najbardziej wytrawnych wyjadaczy praskiej sceny. Każdy, kto miał okazję widzieć ich na żywo, na pewno zapamiętał... więcej »

reklama

aktualności - strona 69 (681-690)

aktualności - Odszedł Alton Ellis - ojciec chrzestny rocksteady

Odszedł Alton Ellis - ojciec chrzestny rocksteady

Gdy w grudniu 2007 roku muzyczny świat obiegła wiadomość o hospitalizacji Altona Ellisa i wykryciu u niego raka gruczołów limfatycznych, wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten wielki muzyk i człowiek szybko powróci do zdrowia. Zwłaszcza, że po przebytej chemioterapii, znowu zaczął komponować i występować publicznie. Niestety, swoją najważniejszą walkę ostatecznie przegrał. Alton Nehemiah Ellis urodził się 1 września 1938 (lub jak podają inne źródła 1940) roku w Kingston na Jamajce. Dorastał w Trenchtown, gdzie pobierał naukę w Ebeneezer School i...więcej »

aktualności - Skinhead Moonstomp - deluxe edition

Skinhead Moonstomp - deluxe edition

Długo oczekiwana edycja deluxe kultowego albumu zespołu Symarip Skinhead Moonstomp nareszcie ujrzy światło dzienne. Trojan Records zapowiada jego premierę na 29 września bieżącego roku. Jak podaje strona internetowa wytwórni album będzie się składał z 2 CD. Mają one pomieścić 12 ścieżek pochodzących z oryginalnego wydawnictwa, a dodatkowo 34 utwory, wśród których również...więcej »

aktualności - Wersja De Lux - debiut płytowy

Wersja De Lux - debiut płytowy

W najpiękniejszy dzień roku dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, czyli 1 września, swoją premierę miał debiutancki album zespołu Wersja De Lux. Tym sposobem nasz więcej niż skromny rynek ska powiększył się o kolejną, wartościową pozycję. Wersja De Lux to 9. osobowy zespół z Gdyni grający muzykę ska z domieszką rock'n'rolla, swingu czy...więcej »

aktualności - Prawie The Specials...

Prawie The Specials...

No i mili Państwo stało się... może nie całkiem tak jak byśmy sobie mogli wymarzyć, ale jednak. Zgodnie z pojawiającymi się od kilku tygodni plotkami dotyczącymi tajemniczego gościa festiwalu "Bestival", odbywającego się w ten weekend na brytyjskiej wyspie Wight, w roli niezapowiedzianej gwiazdy pojawili się The Specials... no prawie The Specials. Zresztą w ich przypadku, w perspektywie...więcej »

aktualności - Zmarł Johnny 'Dizzy' Moore

Zmarł Johnny 'Dizzy' Moore

W sobotę w wieku 69 lat zmarł jeden z założycieli The Skatalites, wybitny trębacz Johnny 'Dizzy' Moore. Nie udało mu się przezwyciężyć raka, z którym walczył juz od dłuższego czasu. Zmarł w domu przyjaciela tydzień po tym, jak wypisano go ze szpitala. Jak wspomina go muzykolog Herbie Miller: "był najkreatywniej myślącym muzykiem ska-ery. Zawsze był gotów spróbować czegoś...więcej »

aktualności - The Specials - reaktywacja c.d.

The Specials - reaktywacja c.d.

Czas najwyższy na nowe wieści z obozu The Specials. Właściwie w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy nie zaszły w temacie ewentualnego come-backu jakieś rewolucyjne zmiany, jednak miało miejsce kilka zdarzeń, które rzucają nieco nowego światła na szanse powodzenia reaktywacji. Otóż 16 czerwca The Specials po raz pierwszy od bardzo dawna pokazali się publicznie w komplecie... no prawie...więcej »

aktualności - The Up Beat - Utah Ska Movie

The Up Beat - Utah Ska Movie

Już tego lata będziemy mieć do czynienia z niezwykle ciekawą filmową pozycją. Dokument "The Up Beat" to swego rodzaju kronika sceny ska amerykańskiego stanu Utah. Dla polskiego odbiorcy to może temat dość odległy jednak dodatkowe zainteresowanie przedsięwzięciem może budzić fakt, że na ekranie oprócz członków lokalnych zespołów takich jak Strech Armstrong, czy Model Citizen, pojawią się...więcej »

aktualności - Tatsuyuki Hiyamuta opuścił TSPO

Tatsuyuki Hiyamuta opuścił TSPO

Jak można wyczytać z japońsko języcznej wersji strony TSPO, lub też (tak raczej łatwiej) rozlicznych internetowych tłumaczeń Tatsuyuki Hiyamuta (na zdjęciu), saksofon altowy, gitara a przede wszystkim naczelny showman Tokyo Ska Paradise Orchestra, ogłosił że opuszcza zespół. Jako oficjalny powód podaje kontuzję stopy, której nabawił się w 1996 roku w Tajlandii podczas wypadku...więcej »

aktualności - Roy Shirley nie żyje

Roy Shirley nie żyje

W piątek 18.07.2008 r. opuścił nas Roy Shirley, którego wielki hit Hold Them, nagrany dla Joe Gibbsa, uznawany jest za pierwszą piosenkę rock steady. Ainsworth Roy Rushton Shirley, znany jako "The High Priest Of Reggae", urodził się w 1944 r. Dorastał w Trench Town, gdzie działali producenci tworzący podstawy rozwoju jamajskiej muzyki popularnej. W połowie lat 60. nagrał...więcej »

aktualności - Aggrolites w Polsce!

Aggrolites w Polsce!

Z nie ukrywaną radością ogłaszamy wszem i wobec, że efektem wielomiesięcznych starań znanego w pewnych kręgach organizacyjnego cudotwórcy, już tegorocznej jesieni zawitają do naszego kraju jedyni i niepowtarzalni... The Aggrolites. Zespół z Los Angeles już niejednokrotnie koncertował w Europie, jednak tak się zadziwiająco złożyło, że wszelkie jego trasy beztrosko omijały Polskę,...więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następne »